MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 6:12 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: śr wrz 26, 2001 5:23 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob lip 21, 2001 2:00 am
Posty: 98
Lokalizacja: Wawrzy-Beeston
mam pytanko.
jakiej firmy lakier proponujecie, bo niedlugo bede musial zakupic???

[palacz]


Na górę
 Tytuł:
Post: sob paź 06, 2001 4:43 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: czw sie 02, 2001 2:00 am
Posty: 107
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Jestem też przed malowaniem właśnie odbieram na dniach auto od blacharza. Wybiorę chyba lakier Sikkens.
Myślę, że lakiery wszystkich renomowanych firm są porównywalne.
Moim problemem jest teraz dobór koloru, bo nie jestem pewien które kolory w tym roczniku
chodziły(1974}. Zależy mi na jakimś odcieniu czerwonego wina.
Malujesz całą brykę po kapitalce?
Mariusz


Na górę
 Tytuł:
Post: sob paź 06, 2001 11:36 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: czw sie 02, 2001 2:00 am
Posty: 107
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Jeśli wiecie gdzie znaleźć gamę kolorów dla W 115 w wersji II pomóżcie. Chcę zmienić kolor ale na jakiś z oryginalnych.Mam żółte
auto więc rozumiecie... każdy by chciał zmienić kolor :-) Mam tydzień na decyzję.
Na stronie nic takiego nie znalazłem.


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz paź 07, 2001 9:22 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw lip 26, 2001 2:00 am
Posty: 3441
Numer GG: 1442573
Lokalizacja: Trzebnica
Najlepiej pomalować wg numeru nadwozia na ostatnich stronach książki dostępnej na sronie macmerc jest paleta kolorów.
Jak chcecie to wyślęwam to na fax lub emalię

_________________
Pozdrawiam Sebi

http://www.zelazko.com.pl


Na górę
 Tytuł:
Post: pn paź 08, 2001 2:32 am 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob lip 21, 2001 2:00 am
Posty: 98
Lokalizacja: Wawrzy-Beeston
Cytuj:
On 2001-10-06 16:43, Mariusz napisał:
Jestem też przed malowaniem właśnie odbieram na dniach auto od blacharza. Wybiorę chyba lakier Sikkens.
Myślę, że lakiery wszystkich renomowanych firm są porównywalne.
Moim problemem jest teraz dobór koloru, bo nie jestem pewien które kolory w tym roczniku
chodziły(1974}. Zależy mi na jakimś odcieniu czerwonego wina.
Malujesz całą brykę po kapitalce?
Mariusz


tak, bede malowal caly (tylko niewiem kiedy to bedzie mialo miejsce :-( koles co sie nie zbiera zabardzo).
niewiem jakie byly orginalne kolory, moj bedzie czarny.
a w swojm co robiles? mozesz co napisac o remoncie???

[oczko]

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: joystick dnia 2001-10-08 02:33 ]</font>


Na górę
 Tytuł:
Post: pn paź 08, 2001 10:00 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: czw sie 02, 2001 2:00 am
Posty: 107
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Swoje auto rozebrałem na drobne. Blachę kończy blacharz w tym tygodniu. była kiepska.
Wymieniłem przednie błotniki i pas pod zderzakiem przednim aha - jeszcze progi i półka pod baterię - na nowe. Spawane były: podłoga z przodu, podłoga bagażnika, nadkola tylne, błotniki tylne (reperatury) ,pas tylny, belka poprzeczna z tyłu, ściany komory silnika, fragmenty wszystkich drzwi.
Teraz karoseria idzie do piaskowania by usunąć rdzę powierzchniową. Po piaskowaniu przygotowanie do lakieru czyli uszczelnianie masą wszystkich spoin, baranki,podkłady etc..
W międzyczasie zrobiłem remont silnika i odnawiam wszystkie podzespoły mechanicznie i estetycznie. Dokupiłem mnóstwo części nowych i używanych w miarę możności oryginalnych lub
od dostawców Mercedesa. Lakierowanie będzie pod okiem człowieka, który restauruje zabytkowe samochody.
Mam parę zdjęć to wyślę na stronę.
Mariusz


Na górę
 Tytuł:
Post: pn paź 08, 2001 11:07 pm 
Offline
wiarus senior

Rejestracja: pn lip 23, 2001 2:00 am
Posty: 1817
no widze ze kolejne furki sie robią jak sie patrzy.i tak trzymać panowie ja teraz w te wakacje lakierowałem auto jednak nie dopilnowałem lakiernika i troszke mi pokasznił.Naszczescie nie ma wyjscia i musi mi te swoje kaszany usunać [palacz]


Na górę
 Tytuł:
Post: wt paź 09, 2001 1:07 am 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob lip 21, 2001 2:00 am
Posty: 98
Lokalizacja: Wawrzy-Beeston
:-) widze Mariuszu ze robilismy podobne zeczy chociaz ja mniej (rep. tylnich blotnikow, tylnie nadkola zew., podloga: przodu od strony pasazera, tyl za kierowca, mocowanie przedniego amorka, bo lezal na wahaczu, tylnia klapa cala nowa, szybetr tez caly, spod komory na kolo zapasowe, spody wszystkich drzwi. amorki tez mam nowe, no i detale: lampy, lysterka, atrapa, siedzenia, podsufitka, wykladzina na podloge i na koniec audio)
po skonczeniu aut bardzo chetnie bym sie z toba spotkal i pogadal przy piweczku. co Ty na to???

[oczko]


Na górę
 Tytuł:
Post: wt paź 09, 2001 8:32 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: czw sie 02, 2001 2:00 am
Posty: 107
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Yoystick, Jestem za spotkaniem i za piwem [cool]. Wyjadę chyba dopiero na wiosnę bo za bardzo to wszystko porozkręcałem.
Powiedz jak załatwiłeś sprawę nowych dywanów?
Też muszę zmienić i jeszcze nową tkaninę na siedzenia.
Mam też kłopot z tymi ramkami co są wokół otworów drzwiowych- takie obciągnięte tkaniną.
No to na razie;)


Na górę
 Tytuł:
Post: wt paź 09, 2001 8:34 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: czw sie 02, 2001 2:00 am
Posty: 107
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Cytuj:
On 2001-10-07 21:22, sebi napisał:
Najlepiej pomalować wg numeru nadwozia na ostatnich stronach książki dostępnej na sronie macmerc jest paleta kolorów.
Jak chcecie to wyślęwam to na fax lub emalię


Sebi,
Coś nie mogę tej palety znaleźć.
Podeślij mi ją na emalię.
:roll:


Na górę
 Tytuł:
Post: wt paź 09, 2001 9:03 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw lip 26, 2001 2:00 am
Posty: 3441
Numer GG: 1442573
Lokalizacja: Trzebnica
Panowie proszę o cierpliwość bo dzisiaj byłem pod Poznaniem a w piątek mam odebranie fabryki w której jestem inspektorem nadzoru.
Ale jutro zrobię scan tej strony bo Mackuz na stonie ma tylko 80 stron a paleta barw jest na końcu książki. Jeżeli intaresuje Was konkretny kolor to napiszcie, czy to metal czy nie signalrot albo rot ja nasze moje i brata coupe będę lakierował na signalrot czyli jak pamiętam 571. To numer lakieru do sprawdzenia w katalogu np. SPISHECKER naprzykład. Jutro wam dam znać. Sory ale brak czasu ciągła pogoń za pracą.

_________________
Pozdrawiam Sebi

http://www.zelazko.com.pl


Na górę
 Tytuł:
Post: śr paź 10, 2001 12:47 am 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob lip 21, 2001 2:00 am
Posty: 98
Lokalizacja: Wawrzy-Beeston
Cytuj:
On 2001-10-09 20:32, Mariusz napisał:
Yoystick, Jestem za spotkaniem i za piwem [cool]. Wyjadę chyba dopiero na wiosnę bo za bardzo to wszystko porozkręcałem.
Powiedz jak załatwiłeś sprawę nowych dywanów?
Też muszę zmienić i jeszcze nową tkaninę na siedzenia.
Mam też kłopot z tymi ramkami co są wokół otworów drzwiowych- takie obciągnięte tkaniną.
No to na razie;)


witam
"Mam też kłopot z tymi ramkami co są wokół otworów drzwiowych- takie obciągnięte tkaniną." - tez mam taki problem, ale moze da sie to jakos rozebrac???
barakuje mi jeszcze takich metalowo-gomowych elementow ktore so po bokach przedniej szyby.

pozdrawiam. JOYSTICK!!!


Na górę
 Tytuł:
Post: śr paź 10, 2001 7:58 am 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob lip 14, 2001 2:00 am
Posty: 6403
Numer GG: 85536
Lokalizacja: [ZS] Szczecin
Cytuj:
On 2001-10-09 21:03, sebi napisał:
Panowie proszę o cierpliwość bo dzisiaj byłem pod Poznaniem a w piątek mam odebranie fabryki w której jestem inspektorem nadzoru.
Ale jutro zrobię scan tej strony bo Mackuz na stonie ma tylko 80 stron a paleta barw jest na końcu książki. Jeżeli intaresuje Was konkretny kolor to napiszcie, czy to metal czy nie signalrot albo rot ja nasze moje i brata coupe będę lakierował na signalrot czyli jak pamiętam 571. To numer lakieru do sprawdzenia w katalogu np. SPISHECKER naprzykład. Jutro wam dam znać. Sory ale brak czasu ciągła pogoń za pracą.




Już jest cała [cool] ino musze wrzucić jeszcze plik sterujący przegladaniem - będzie dzisiaj wieczorem.
Wczoraj wróciłem z delegacji z Poznania [zlosnik]

_________________
Nissan Pathfinder 3,5 03'
Sprzedana w dobre ręce - W116 280 SE '77 - Szwedka


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl