MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 10:17 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Post: wt maja 26, 2009 9:02 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz sty 22, 2006 1:51 am
Posty: 675
Numer GG: 4141125
Lokalizacja: Gliwice
W związku z coraz częstszym umieszczaniem w Hyde Parku ogłoszeń "kupię/sprzedam" nie związanych z bezpośrednio z mercedesami proponuję utworzenie nowego działu na przykład pod tytułem "Kupię inne" i "Sprzedam inne".

Student

_________________
W123 240D '83 - Taigabeige
E30 318 iS '89 - Sterlingsilber Metallic
601 923 947


Na górę
 Tytuł:
Post: wt maja 26, 2009 11:16 pm 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz lip 14, 2002 6:38 pm
Posty: 5464
Lokalizacja: Warszawa
Już chwilę wcześniej napisałem i teraz powtórzę: "A po co? To jest forum klubowe, czy żółte strony?" Jeżeli robi się tego typu wątków za dużo, to jestem raczej za ich usuwaniem (zmiana regulaminu) niż tworzeniem nowego działu...

_________________
MB W123 230E '80 Chinablau & W123 230 '77 Saharagelb
MB GLC 220d 4MATIC - plastik na co dzień ;)
Prezes MB/8 Club Poland
"Chcę umrzeć spokojnie, we śnie - tak jak mój znajomy, a nie wrzeszcząc z
przerażenia - tak jak jego pasażerowie."


Na górę
 Tytuł:
Post: wt maja 26, 2009 11:25 pm 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob lip 14, 2001 2:00 am
Posty: 6403
Numer GG: 85536
Lokalizacja: [ZS] Szczecin
Idzik pisze:
Już chwilę wcześniej napisałem i teraz powtórzę: "A po co? To jest forum klubowe, czy żółte strony?" Jeżeli robi się tego typu wątków za dużo, to jestem raczej za ich usuwaniem (zmiana regulaminu) niż tworzeniem nowego działu...



Od takich zabaw mamy już duży serwis alledrogo.pl tam zapraszam z ogłoszeniami sprzedam maszynkę do mielenia mięsa itp ....

_________________
Nissan Pathfinder 3,5 03'
Sprzedana w dobre ręce - W116 280 SE '77 - Szwedka


Na górę
 Tytuł:
Post: wt maja 26, 2009 11:28 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: śr kwie 08, 2009 3:01 pm
Posty: 257
Lokalizacja: Gliwice
Jeśli by miałotakie coś być, to ogłoszenia tego typu powinny być o jakimś maksymalnym czasie życia i po tym czasie out do kosza. Chyba giełda powinna w ten sposób działać. Albo ten co zaczyna wątek aby mógł go zakończyć = usunięciem jego. To by miało jakiś sens głębszy.

A na jakiej podstawie można ocenić, czy ten wątek nadaje się do usunięcia. Jeden napisze o bmw, a drugi o mrówkach. Jednego zostanie usunięty post, bo to forum klubowe, a drugi nie, bo mówi o mrowisko koło parkingu mercedesa

_________________
W202 250D '93


Na górę
 Tytuł:
Post: wt maja 26, 2009 11:36 pm 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz lip 14, 2002 6:38 pm
Posty: 5464
Lokalizacja: Warszawa
michele pisze:
A na jakiej podstawie można ocenić, czy ten wątek nadaje się do usunięcia. Jeden napisze o bmw, a drugi o mrówkach. Jednego zostanie usunięty post, bo to forum klubowe, a drugi nie, bo mówi o mrowisko koło parkingu mercedesa


Czym innym jest pytanie osób, do których ma się zaufanie o rzeczy niezwiązane z MB (na HP), w końcu wiele osób ma dośiwadczenia nie tylko z Mercedesami, niż wrzucanie ogloszeń o sprzedaży wszelkich rzeczy zawalających domy, garaże itp. Jak napisałem i wiele razy mówiłem - nie przeszkadza mi to jeżeli ktoś wrzuca tego typu oferty raz na jakiś czas i nie ma ich w sumie zbyt wiele. Ale jeżeli forum ma się zamienić w jedną wielką tablicę ogłoszeń, to mówię NIE. Osobny dział? Mackuz dobrze gada - od tego jest np. allegro

_________________
MB W123 230E '80 Chinablau & W123 230 '77 Saharagelb
MB GLC 220d 4MATIC - plastik na co dzień ;)
Prezes MB/8 Club Poland
"Chcę umrzeć spokojnie, we śnie - tak jak mój znajomy, a nie wrzeszcząc z
przerażenia - tak jak jego pasażerowie."


Na górę
 Tytuł:
Post: śr maja 27, 2009 9:32 am 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz sty 22, 2006 1:51 am
Posty: 675
Numer GG: 4141125
Lokalizacja: Gliwice
Idzik pisze:
zym innym jest pytanie osób, do których ma się zaufanie o rzeczy niezwiązane z MB (na HP), w końcu wiele osób ma dośiwadczenia nie tylko z Mercedesami, niż wrzucanie ogloszeń o sprzedaży wszelkich rzeczy zawalających domy, garaże itp.


No więc właśnie to miałem na myśli proponując utworzenie nowego działu. Jakkolwiek czytanie o przysłowiowych już chyba mrówkach nie męczy mnie zbytnio to już zaogniająca się z każdym postem pyskówka pod tematami typu "sprzedam Calibrę" tudzież "Poloneza Gli 87 kM" trochę mnie smuci... Oczywiście jak piszesz to wszystko kwestia tego kto dany temat zakłada - i nie w sensie Moderator, Administrator czy Zwykły Użytkownik - lecz o poziom i kulturę osobistą danego człowieka. Generalnie to zgadzam się, iż od takich ogłoszeń jest Allegro ale jak widać nie każdy tak uważa.

Pozdrawiam,

Student

_________________
W123 240D '83 - Taigabeige
E30 318 iS '89 - Sterlingsilber Metallic
601 923 947


Na górę
 Tytuł:
Post: śr maja 27, 2009 11:48 am 
Offline
Klubowicz

Rejestracja: śr cze 26, 2002 3:11 pm
Posty: 6660
Numer GG: 267496
Lokalizacja: Łomianki Dolne
Proponuję dopisać do regulaminu HP, że nie ono służy ogłoszeniom motoryzacyjnym i pozamiatane... Mod będzie takie ogłoszenia wywalał, a zainteresowani niech korzystają z allegro czy innego tradera.

_________________
SEBIAN

MB Viano 2.2 CDI '09
MB GLC 220 CDI 4M '18


Na górę
 Tytuł:
Post: śr maja 27, 2009 1:50 pm 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob cze 12, 2004 3:35 pm
Posty: 2505
Lokalizacja: Lublin
Weźcie też pod uwagę jedną prawidłowość, w giełdzie często pojawiają się osoby z 1, 2 postami i od razu coś sprzedają, kiedy pojawi się pchli targ nie można wykluczyć że takich osób pojawi się więcej - to raz a dwa, że teraz sprzedawało by się wszystko, znajomy ma coś do sprzedania więc ktoś wrzuca to w 'pchli targ' - pamiętajmy że forum to forum.
Choć jestem przykładem osoby, która też próbowała sprzedać gofra przez HP - plus był taki że ktoś kto mnie zna może mieć większe zaufanie, liczyć na większy rabat itp i uważam że jest to potrzebne...
sztuka to złoty środek

_________________
"Jestem Książę i pewnych tematów nie drążę..."

Miałem k...tyle aut co niektórzy w podpisie, na drugie popularność, na trzecie szacunek - teraz mam rower


Na górę
 Tytuł:
Post: śr maja 27, 2009 4:09 pm 
Offline
Klubowicz

Rejestracja: śr cze 26, 2002 3:11 pm
Posty: 6660
Numer GG: 267496
Lokalizacja: Łomianki Dolne
To jeszcze raz:

1. Utworzyć "Pchli targ".
2. Możliwość dodania ogłoszenia dla osób powyżej np. 100 postów.
3. Ważność ogłoszenia: 14 do max 28 dni (automatycznie usuwana i kasująca post).
4. Zakaz ogłoszeń motoryzacyjnych na "Pchlim targu".
5. Brak możliwości dodawania załączników do ogłoszenia. Zainteresowani otrzymają na maila i już.

W ten sposób Giełda pozostanie czysta i wierna marce, na HP zrobi się jaki taki porządek, a i pojemność naszego serwera na tym nie ucierpi.

_________________
SEBIAN

MB Viano 2.2 CDI '09
MB GLC 220 CDI 4M '18


Na górę
 Tytuł:
Post: śr maja 27, 2009 4:23 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: śr kwie 08, 2009 3:01 pm
Posty: 257
Lokalizacja: Gliwice
ale teraz pytanie, dlaczego nie motoryzacyjna. Przecież można by było zrobić tak, że sprzedawałbym po starej parze kaloszy w którymi siadłem do mojego pierwszego MB x lat temu itd...

Albo sprzedam samochód typu fiat uno.

Trzeba dobrze przemyśleć i ten limit postów jest dobrym pomysłem, ale nie wiem.

Ogólnie ostatnio kultura padła na forum i chamstwo chce zapanować - czytając co niektóre posty.

_________________
W202 250D '93


Na górę
 Tytuł:
Post: śr maja 27, 2009 7:22 pm 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob lip 14, 2001 2:00 am
Posty: 6403
Numer GG: 85536
Lokalizacja: [ZS] Szczecin
michele pisze:
Ogólnie ostatnio kultura padła na forum i chamstwo chce zapanować - czytając co niektóre posty.



Zawsze tak jest w okolicach zlotów - ekipa albo organizuje zlot albo się do niego przygotowuje.

Ale spoko pozamiatamy.

_________________
Nissan Pathfinder 3,5 03'
Sprzedana w dobre ręce - W116 280 SE '77 - Szwedka


Na górę
Post: pt sty 14, 2011 3:42 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt gru 06, 2005 9:12 pm
Posty: 288
Numer GG: 5288954
Lokalizacja: Świdnik [LSW]
Student pisze:
proponuję utworzenie nowego działu na przykład pod tytułem "Kupię inne" i "Sprzedam inne".


Jestem na NIE!!!

Sebian pisze:
Proponuję dopisać do regulaminu HP, że nie ono służy ogłoszeniom motoryzacyjnym i pozamiatane...


Też jestem na NIE!!!

mojojojo13 pisze:
Choć jestem przykładem osoby, która też próbowała sprzedać gofra przez HP


I tu jestem na TAK, nie jest to "zwykły" czy "niezwykły" Golf 3 B+G tylko kultowa już jedynka w cabrio. Ostatnio pojawiają się wątki dotyczące Maluchów, Skud itp., zarówno kupię jak i sprzedam. Takie czyta się z przyjemnością, ale Astry i Passaty to raczej na alledrogo.pl mają swoje miejsce...

_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy...
W201 190 2.0 '84 --> kundel 2,3E elpidzi - ex
C124 230CE '92 - ex
W123 240D '80 - w rękach dziadka
C124 320CE '92 - Viola
Suzuki GSX 750 F '97 - Zuzia


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl