MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest ndz kwie 28, 2024 8:50 am

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: wt paź 21, 2008 2:00 pm 
Offline
nowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt paź 21, 2008 1:55 pm
Posty: 3
Witam,

Integrowanie środowiska motoryzacyjnego, co czyni Wasz portal, przyświeca też nowej inicjatywie, w ramach której uruchomiony został niedawno w Internecie serwis encyklopedyczny Automotopedia.pl. Chcielibyśmy zaproponować Wam współpracę polegającą na wzajemnym wspieraniu swoich działań.

Wystartowaliśmy niedawno, bo w lipcu br., i w ciągu tak krótkiego czasu liczba haseł przekroczyła 1400. Nawet bardzo przez nas szanowana Wikipedia nie ma aż tylu haseł w kategoriach „Motoryzacja” i pokrewnych oraz w podkategoriach. Nasze grono nie jest liczne ale współpracujemy z najlepszymi ekspertami w branży. Na obecnym etapie większość opisów haseł to tylko zalążki, które są jednak sukcesywnie rozwijane i dopracowywane. Staramy się, żeby teraz nowe hasła były umieszczane od razu w przyzwoitej jakości merytorycznej.

Automotopedia.pl ma charakter społecznościowy i jest przedsięwzięciem niekomercyjnym. Nie publikuje reklam (wyłącznie bannery akcji społecznych i charytatywnych) i jest neutralna. Zapraszamy do odwiedzenia adresu www.Automotopedia.pl i ewentualnej współpracy wszystkich pasjonatów motoryzacji.

Na Waszym portalu spotykają osoby o dużej wiedzy i początkujący amatorzy motoryzacji. Dlatego Automotopedia.pl, jako serwis encyklopedyczny, może być pomocna w poznawaniu i zrozumieniu wielu zagadnień podstawowych. Byłoby nam niezmiernie miło, gdyby wzorem innych partnerów naszego serwisu, umieścili Państwo na swojej stronie internetowej logo serwisu Automotopedia.pl (np. jako buttonu z linkiem do strony www.Automotopedia.pl ). Ze swej strony chętnie uczynimy to samo. W ten sposób moglibyśmy skutecznie się wspierać i integrować środowisko.

Co o tym sądzicie?

_________________
Administrator serwisu Automotopedia.pl
www.Automotopedia.pl


Ostatnio zmieniony sob lis 08, 2008 11:38 am przez Automotopedia, łącznie zmieniany 2 razy.

Na górę
 Tytuł:
Post: wt paź 21, 2008 2:51 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob wrz 01, 2007 9:53 am
Posty: 753
Lokalizacja: Szczecin
nie lepiej po prostu rozwinąć te same hasła na wikipedii? po co szukać tego samego w kilku encyklopediach?

_________________
ex W123 300D 83'
ex Jawa 50 typ23


Na górę
 Tytuł:
Post: wt paź 21, 2008 2:59 pm 
Offline
nowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt paź 21, 2008 1:55 pm
Posty: 3
Są ogólne encyklopedia oraz specjalistyczne encyklopedie, leksykony, tezaurusy, słowniki encyklopedyczne itd. Są encyklopedie papierowe, na CD i w Internecie. Tak już jest. Jedna forma nie wyklucza innych.

Wikipedię bardzo szanujemy, ale siłą rzeczy nie o wszystkim można w niej przeczytać, bo nie jest specjalistyczna. Stąd idea serwisu motoryzacyjnego Automotopedia.pl. Potrzebę jej istnienia potwierdza ogromne zainteresowanie. Zapraszamy do współpracy wszystkich!

_________________
Administrator serwisu Automotopedia.pl

www.Automotopedia.pl


Na górę
 Tytuł:
Post: wt paź 21, 2008 6:16 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob wrz 01, 2007 9:53 am
Posty: 753
Lokalizacja: Szczecin
Automotopedia pisze:
Wikipedię bardzo szanujemy, ale siłą rzeczy nie o wszystkim można w niej przeczytać, bo nie jest specjalistyczna.

Ale jednocześnie nic nie stoi na przeszkodzie, by ją "uspecjalistycznić" w tej konkretnej dziedzinie. Nie poprę czegoś, co tylko utrudni mi życie- zamiast szukać w wikipedii będę musiał przejrzeć kilka źródeł.

_________________
ex W123 300D 83'

ex Jawa 50 typ23


Na górę
 Tytuł:
Post: wt paź 28, 2008 11:36 pm 
Offline
nowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt paź 21, 2008 1:55 pm
Posty: 3
Piątal pisze:
będę musiał przejrzeć kilka źródeł.

Rozumiem ten punkt widzenia. Niektórym wystarczyłby jeden sklep w sąsiedztwie, w którym można by kupić wszystko, jedna gazeta ze wszystkimi informacjami i jeden bar serwujący wszystkie dania świata. Tak jednak nigdy nie będzie. Zawsze będą supermarkety, a prócz nich sklepy specjalistyczne, gazety codzienne, a prócz nich czasopisma oraz lokale gastronomiczne specjalizujące się w daniach z różnych kultur kulinarnych. Będzie więc też ogólna Wikipedia, ale nadal będą powstawać serwisy specjalistyczne.

A czy wiesz, że przy wykorzystaniu bezpłatnego oprogramowania Media Wiki, tylko w polskim Internecie działa już chyba ponad sto niezależnych, specjalistycznych serwisów encyklopedycznych (np. o owadach, kwiatach, średniowieczu, lotnictwie itd. itp.)?

To forum też nie dotyczy wszystkich marek samochodów tylko jednej. Ale warto współpracować, motoryzacja jest bowiem jedna. Choć każda marka samochodów ma własną historię, dorobek, specyfikę, entuzjastów itd., to jest wiele wspólnych spraw, tematów, rozwiązań technicznych itd. Automotopedia.pl jest neutralną platformą informacyjną. Reszta zależy od nas.

Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: śr paź 29, 2008 1:01 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz sie 28, 2005 6:34 pm
Posty: 1631
Lokalizacja: Praga ma się rozumieć Północ
to co niżej jest moją osobistą opinią, jaką pragnę przekazać chcącym to przeczytać :)

Powiem tak, jak na zachętę, to, to wyżej jest zbyt agresywne i ogólne. Argumenty, że ktoś coś ma, mnie osobiście nie przekonują, tak jak nie przekonuje mnie usprawiedliwianie przez moje dzieci przyniesionej pały tym, że takie same pały dostało jeszcze 50% klasy.

Działanie marketingowe powinno polegać na wskazaniu korzyści, jakie płyną z nabycia (zainteresowania) jakiegoś produktu i powinny one być obustronne.

Jak sam/a zauważyłeś/łaś (nie dane nam było poznać Twojego imienia, ani płci) są encyklopedie poświecone ptaszkom i żuczkom, czy innej entomologicznej społeczności.
Forów tematycznych dotyczących motoryzacji jest też cała masa, jedne zajmują się wieloma markami, na przykład fora tjuningowców, inne dedykowane są poszczególnym markom, co więcej są także fora poświęcone, jakiemuś jednemu modelowi silnika.

Ze swojego doświadczenia w poszukiwaniu różnych informacji mogę powiedzieć tyle, że jak wygooglam kilkaset stron z informacją mnie inetresującą to zawsze wybieram strony dedykowane jakiemuś zagadnieniu, a WIKI zostawiam sobie zawsze na później :)

Więc na razie powyższe dwa wpisy traktuję jako reklamę mająca zachęcić do współpracy, która mnie osobiście nie zachęciła, ale ja o samochodach wiem niewiele, a więc wielkiej straty nie odnotujesz.

Życzę sukcesów na niwie integracji społeczności motoryzacyjnej oraz odzewu na promowane przedsięwzięcie.

_________________
Pozdrawiam Irek
W123 300D, automat, biały, a jego imię "Helmut" ex.
VW T4 Multivan - ale na kołach MB :)
http://www.beczkolandia.pl
http://www.kali-tramp.pl


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl