MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 11:30 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
Post: pt sie 15, 2008 10:21 am 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt kwie 09, 2004 7:30 am
Posty: 4307
Lokalizacja: Czestochowa
taki sam post dałem w odpowiednim miejscu ale tutaj tez bo na forum sugestii to wiem ze mało kto zagląda...


Proponuje bardzo prostą modyfikacje ktora uczyni dział SPRZEDAM duzo bardziej przejzysty.Na innym forumach widziałem oddzielone czesci od samochodów....U nas bardzo jest nieczytelnie i utrudnia przegladanie...Poza tym jak ktos daje auto do sprzedania to zaraz szybko spada na doł bo czesci jest wiecej i potem ktos wchodzi i pisze UP :lol: zeby było widac bo wyzej pojawiło sie 5 ogłoszen typu "sprzedam kołpak do W123" Calych aut jest mniej i spokojnie by sie ogłaszały w innym dziale i było by to wygodniejsze duzo bardziej..Co wy na to? da sie ?

_________________
Bez Gwiazdy Nie Ma Jazdy......
MB 308 automatic

Ludziom brak kultury zupełnie,wczoraj jak wychodziłem z knajpy ktos mi nadepnął na rekę!!!


Na górę
 Tytuł:
Post: pt sie 15, 2008 10:35 am 
Offline
postmistrz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 26, 2003 7:02 pm
Posty: 6472
Lokalizacja: Ciecin
A może chcesz jeszcze pogrubić i podświetlić? Wyślij SMSa do McKuza o treści: KOCHAM CIĘ.

To sprowadzane na handel auta, a często kupy plastiku a nie auta, utrudniają coraz to bardziej odnalezienie na tym forum kołpaka do W123, a nie odwrotnie. <br>Dodano po 4 minutach.:<br> Właśnie zauważyłem, że przywiozłeś jakąś kupę. [oczko]

_________________
123. W, S i C.


Na górę
 Tytuł:
Post: pt sie 15, 2008 11:28 am 
Offline
wiarus senior

Rejestracja: sob lis 20, 2004 6:02 pm
Posty: 1919
Numer GG: 12453483
Lokalizacja: Warszawskie Jelonki
(me: how) pisze:
A może chcesz jeszcze pogrubić i podświetlić? Wyślij SMSa do McKuza o treści: KOCHAM CIĘ.


A: Frustracja to zespół przykrych emocji związanych z niemożnością realizacji potrzeby lub osiągnięciu określonego celu. Czasem frustrację definiuje się jako każdą sytuację, która wywołuje nieprzyjemne reakcje: ból, gniew, złość, nudę, irytację, lęk i inne formy dyskomfortu. W innych wypadkach jako reakcję na przeszkodę w osiąganiu celu, do którego się dąży. Na przykład będę silnie sfrustrowany jeśli drzwi autobusu, do którego biegnę, zamkną mi się tuż przed nosem.

W psychoanalizie traktuje się frustrację (czyli niemożność zaspokojenia popędów i potrzeb) jako czynnik rozwojowy, który przyczynia się do dojrzewania osobowości. Jeśli dziecko nie przeżywa frustracji, następuje fiksacja rozwojowa, podobnie jest wtedy, gdy frustracji jest zbyt wiele.

Psychologowie społeczni są zdania, że siła frustracji zależy od kilku czynników:

Zaskoczenie. Gdy frustracja jest niespodziewana, jest silniejsza. Frustrację, której się spodziewamy, jest łatwiej znieść. W związku z tym niektóre osoby tworzą odpowiednie nastawienie (zobacz: obronny pesymizm), którego zadaniem jest obrona przed niespodziewaną frustracją. Po prostu spodziewają się porażek zamiast sukcesów - "i tak mi się nie uda". W ten sposób chronią się przed ewentualnymi frustracjami. Niestety taka postawa jest także demotywująca i zwiększa szanse porażki. Skrajną formą obrony jest samoutrudnianie.
Oczekiwania co do celu. Jeśli są wysokie, przeżywamy silniejszą frustrację, gdy cel jest nieosiągalny. Podobnie, czasem próbujemy poradzić sobie z ewentualną porażką poprzez obniżanie oczekiwań - "nie zależy mi". Z tego powodu ludzie czasem nie przygotowują się do naprawdę ważnych dla siebie momentów - na przykład idą na rozmowę kwalifikacyjną nieprzygotowani na pytanie: "Ile chcesz zarabiać?"
Frustracja niezrozumiała. jest silniejsza niż taka, którą rozumiemy i wiemy dlaczego miała miejsce. Na przykład, jeśli rodzic tłumaczy dziecku pewne zakazy, mniej frustruje, natomiast jeśli są one opatrzone komentarzem "nie bo nie", wtedy dziecko będzie bardziej sfrustrowane. Rozumienie powinno się jednak pojawiać przed pojawieniem się frustracji. Rozumienie po fakcie jest mniej uspokajające.
Poprzednie frustracje. Frustracje nakładają się. Poprzednie frustracje mogą powodować, że bieżąca wydaje się nam bardzo silna. Człowiek nie spostrzega jednak subiektywnie ciągu nakładających się frustracji, zwykle ma wrażenie, że ostatnie wydarzenie jest najsilniej frustrujące. (Zobacz też: teoria transferu pobudzenia)
Bliskość celu. Im bliżej był cel, którego nie udaje się nam osiągnąć, tym większa frustracja.
Deprywacja jest to zjawisko podobnego braku zaspokojenia lub niemożności osiągnięcia celu, jednak we frustracji jesteśmy przekonani, że pożądany cel jest możliwy do osiągnięcia. W deprywacji cel ten jest subiektywnie niemożliwy do osiągnięcia. Dlatego na przykład te dzieci, którym odmawia się komputera, ale które wiedzą, że rodzice nie mogą go kupić, przeżywają deprywację, te zaś które sądzą, że rodzice mogliby go kupić (np. dlatego, ze kiedyś obiecywali), przeżywają frustrację.

Frustracja prowadzi do kilku konsekwencji:

próby pokonania przeszkody,
jeśli się one nie powiodą pojawia się:

agresja (zobacz teoria frustracji - agresji)
regresja
apatia

B: Malkontent człowiek niezadowolony ze wszystkiego, we wszystkim doszukujący się wad, niedostatków, ujemnych stron.

C: Zaburzenia emocjonalne
Zdrowie lub brak zdrowia emocjonalnego osobnika w wieku dojrzałym zależą od wzajemnego oddziaływania jego struktury osobowości i jego środowiska interpersonalnego oraz zmiennych okoliczności jego życia. Niektórzy osobnicy wynoszą z dzieciństwa i wieku młodzieńczego tak chwiejną strukturę osobowości, że zwykłe trudności dorosłego życia wywołują ciężkie zaburzenia emocjonalne. Inni wynoszą z okresu rozwojowego stosunkowo stałą osobowość i miewają zaburzenia emocjonalne tylko wówczas, gdy są narażeni na ciężki długotrwały stres emocjonalny.

Dojrzałość emocjonalna bywa określana na podstawie rozszerzania się kręgów aktywności interpersonalnej w ciągu lat rozwojowych i dorosłego życia osobnika. Pierwszy krąg - matka i dziecko. W drugiej połowie pierwszego roku -rozszerza się o ojca, rodzeństwo. W następnych latach - krewni, dzieci z sąsiedztwa. Wyraźnie rośnie w wieku szkolnym, a podczas okresu pokwitania i młodości jego stosunki z osobami płci przeciwnej nabierają nowego znaczenia i natężenia. We wczesnym wieku dojrzałym, krąg ten obejmuje osoby w miejscu pracy, a następnie założoną przez siebie rodzinę.

Dojrzałość emocjonalna osobnika jest upośledzona, jeśli zatrzyma się w jakimkolwiek punkcie tych rozszerzających się kręgów aktywności interpersonalnej. Zatem dojrzałość emocjonalną można określać na podstawie jego zdolności do nawiązywania zadowalających związków w coraz szerszych kręgach życia interpersonalnego.

Osobnik dojrzały emocjonalny może się zadowalająco przystosować w małżeństwie, jest też zdolny do uczucia miłości do małżonka i do dzieci. W razie konieczności potrafi być wobec ludzi stanowczy, ale nie wykorzystuje ich, ani też nie jest niepotrzebnie agresywny. Potrafi zdobyć samowystarczalność ekonomiczną i stosunkowo dobrze przystosowuje się do pracy. Może niekiedy wpaść w gniew, nie czując z tego powodu ani winy ani lęku, jednakże nie jest stale drażliwy i zgryźliwy. Potrafi się trzymać zakazów i ograniczeń narzucanych przez obyczaj społeczny. Osoba dojrzała emocjonalnie miewa od czasu do czasu konflikty z innymi ludźmi i podlega krótkim niewielkim zaburzeniom emocjonalnym, lecz posiada osobowość zdolna do przezwyciężenia tych trudności i podejmowania rozsądnych decyzji w sytuacjach trudnych.

Na pięć najważniejszych dziedzin przystosowania emocjonalnego we wczesnym wieku dojrzałym składają się:

1. spotkania i zaloty
2. małżeństwo
3. aktywność płciowa
4. wychowanie dzieci
5. czynności zawodowe i stosunki z ludźmi w grupach społecznych

Wyślij SMS:
A,B lub C
Do wygrania terapia antystresowa lub wyjazd integracyjny z prof. Lwem Starowiczem


Na górę
 Tytuł:
Post: pt sie 15, 2008 12:24 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt kwie 27, 2004 2:19 pm
Posty: 3084
Lokalizacja: Żory
Chyba niegłupi pomysł :)
Mało tego przydałaby się giełda dla rzeczy innych niż Mercedes ;)


Na górę
 Tytuł:
Post: pt sie 15, 2008 1:00 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt kwie 09, 2004 7:30 am
Posty: 4307
Lokalizacja: Czestochowa
Me:how cenie twoje poczucie chumoru ale chciałem uniknac tego ze jak dam do HP to ktos zaraz zwoci uwage ze powinno byc tu - Tu mało kto zaglada a chciałem zeby sie inni wypowiedzieli tez.Jak nie to nie -ja tu adminem nie jestem.Ale jak widac i tak zle i tak niedobrze.Tu mało kto juz zajrzy wiec pewnie zostanie jak było...

_________________
Bez Gwiazdy Nie Ma Jazdy......

MB 308 automatic



Ludziom brak kultury zupełnie,wczoraj jak wychodziłem z knajpy ktos mi nadepnął na rekę!!!


Na górę
 Tytuł:
Post: pt sie 15, 2008 1:38 pm 
Offline
postmistrz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 26, 2003 7:02 pm
Posty: 6472
Lokalizacja: Ciecin
MERCEDES 4 EVER pisze:
Me:how cenie twoje poczucie chumoru ale chciałem uniknac tego ze jak dam do HP to ktos zaraz zwoci uwage ze powinno byc tu - Tu mało kto zaglada a chciałem zeby sie inni wypowiedzieli tez.Jak nie to nie -ja tu adminem nie jestem.Ale jak widac i tak zle i tak niedobrze.Tu mało kto juz zajrzy wiec pewnie zostanie jak było...


Remik, ale ja odpisałem ci w HP zanim przyszedł dobry wujek i posprzątał i nie chodzi mi absolutnie o to gdzie postawiłeś temat.

Raczej o to, że to poszukiwane i wartościowe części giną w gąszczu innych ofert. Podobnie jak ciekawe (czasem) tematy w HP zrzucane są przez oferty sprzedaży dziwnych aut, często sprowadzonych dla zarobku.

Moim zdaniem nie warto przesadzać z dodawaniem kolejnych subfor, bo wbrew pozorom wychodzi z tego maniana. A subfora w giełdzie dot. ADG, zwierząt domowych i maszyn rolniczych na forum klasycznych MB to już byłby obciach. Od tego jest allegro, niedzielne giełdy albo kocyk pod osiedlowym SAM-em.

_________________
123. W, S i C.


Ostatnio zmieniony pt sie 15, 2008 1:43 pm przez _me: how_, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł:
Post: pt sie 15, 2008 1:41 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt kwie 27, 2004 2:19 pm
Posty: 3084
Lokalizacja: Żory
(me: how) pisze:
MERCEDES 4 EVER pisze:
Me:how cenie twoje poczucie chumoru ale chciałem uniknac tego ze jak dam do HP to ktos zaraz zwoci uwage ze powinno byc tu - Tu mało kto zaglada a chciałem zeby sie inni wypowiedzieli tez.Jak nie to nie -ja tu adminem nie jestem.Ale jak widac i tak zle i tak niedobrze.Tu mało kto juz zajrzy wiec pewnie zostanie jak było...


Remik, ale ja odpisałem ci w HP zanim przyszedł dobry wujek i posprzątał i nie chodzi mi absolutnie o to gdzie postawiłeś temat.

Moim zdaniem nie wrato przesadzać z dodawaniem kolejnych subfor, bo wbrew pozorom wychodzi z tego maniana. A subfora w giełdzie dot. ADG, zwierząt domowych i maszyn rolniczych na forum klasycznych MB to już byłby obciach. Od tego jest allegro, niedzielne giełdy albo kocyk pod osiedlowym SAM-em.

To jedyne forum, które odwiedzasz iż tak sądzisz? Czy ew. bierzesz przykład z rewelacyjnego forum onet.pl, na których giełdy brak?(chyba?) [usmiech]


Na górę
 Tytuł:
Post: pt sie 15, 2008 8:21 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt kwie 09, 2004 7:30 am
Posty: 4307
Lokalizacja: Czestochowa
mysle ze prosty podział 1.Samochody od W108 i starsze az po w211 i nowsze -w kazdym razie całe auta do jazdy.Oraz 2.czesci do wszelkich mercedesow i jest problem z bani.Czysto i łatwo.Ktos szuka wozka jakiegos to wchodzi i wauta i szuka auta a nie przedziera sie wsrod zderzakow i kołpakow listewek etc. [oczko]

_________________
Bez Gwiazdy Nie Ma Jazdy......

MB 308 automatic



Ludziom brak kultury zupełnie,wczoraj jak wychodziłem z knajpy ktos mi nadepnął na rekę!!!


Na górę
 Tytuł:
Post: sob sie 16, 2008 1:03 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt kwie 27, 2004 2:19 pm
Posty: 3084
Lokalizacja: Żory
I np. minimum stażu na forum aby móc pisać w giełdzie:

http://w114-115.org.pl/forum/viewtopic.php?t=35567

Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: sob sie 16, 2008 2:16 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr paź 25, 2006 7:47 pm
Posty: 1907
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Xytras pisze:
minimum stażu na forum aby móc pisać w giełdzie:

Miałem napisać o tym osobny wątek, czy byłaby możliwość, żeby nowi "forumowicze" mogli zamieszczać ogłoszenia dopiero po napisaniu kilku postów? Tak jak jest to z prywatnymi wiadomościami.

_________________
S123 300TD


Na górę
 Tytuł:
Post: sob sie 16, 2008 7:59 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob wrz 01, 2007 9:53 am
Posty: 753
Lokalizacja: Szczecin
Jak wprowadzicie limit postów, to taki sprzedawca napisze 10 wiadomości o treści "masz racje", "hehe", " [zlosnik] " , " [zlosnikz] " a potem i tak zrobi swoje. Poza tym nie wiem czy to, że ktoś spoza forum wrzuca 59 rzeczy w jednym poście jest tak strasznie szkodliwe...

_________________
ex W123 300D 83'
ex Jawa 50 typ23


Na górę
 Tytuł:
Post: sob sie 16, 2008 8:29 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt kwie 27, 2004 2:19 pm
Posty: 3084
Lokalizacja: Żory
Piątal pisze:
Jak wprowadzicie limit postów, to taki sprzedawca napisze 10 wiadomości o treści "masz racje", "hehe", " [zlosnik] " , " [zlosnikz] " a potem i tak zrobi swoje. Poza tym nie wiem czy to, że ktoś spoza forum wrzuca 59 rzeczy w jednym poście jest tak strasznie szkodliwe...

A od czego jest moderator?


Na górę
 Tytuł:
Post: sob sie 16, 2008 10:59 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sie 19, 2005 3:53 am
Posty: 3996
Numer GG: 3939571
Lokalizacja: Zielona Góra
nie wiem po co te subforum o autach do sprzedaży, skoro tu tylko się komentuje takie ogłoszenia a nie kupuje. wystaw lepiej na allegro i nie będzie problemu.

_________________
S124 E300 TDT '95
W124 500E '92
W124 E320CE ' 95
W124 220E '93
S124 280TE '92
W140 500SE '94


Na górę
 Tytuł:
Post: wt sty 19, 2010 7:41 pm 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw cze 09, 2005 10:28 pm
Posty: 2823
Numer GG: 578747
Lokalizacja: Katowice/Stuttgart
Kilka moich uwag i propozycji:

1. Podzial gieldy na dzial czesci i kompletnych samochodow jest moim zdaniem calkowicie uzasadniony. Ogloszenia o sprzedazy samochodow rzeczywiscie gina wsrod "drobnicy". Moim zdaniem nie ma znaczenia, ze ogloszaja sie tutaj handlarze samochodow. Co w tym zlego? Forumowa gielda i tak nigdy nie bedzie dla zawodowych handlarzy tym czym jest allegro, otomoto czy gratka. Zreszta ogloszenia o sprzedazy czesci regularnie zamieszczane sa przez handlarzy i jakos nikomu to nie przeszkadza :o.
1. Ogloszenia powinny byc aktywowane przez moderatora/opiekuna gieldy.
2. Ogloszenie ZAWSZE powinno zawierac cene.
3. Temat o sprzedazy samochodu po zatwierdzaeniu powinien byc zamykany dla wszystkich z wyjatkiem autora, ktory moglby zamieszczac odpowiedzi na ewentualne pytania zainteresowanych. To napewno ukroci komentarze na temat szerokosci szczelin i gladkosci pedalow a jednoczesnie nie ograniczy dostepu do informacji dla potencjalnie zainteresowanych.

_________________
'68 250, szwajcar
'70 250 C, niemiec
'71 230, austryjok
'71 250 CE, angol


Na górę
 Tytuł:
Post: wt sty 19, 2010 9:36 pm 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob lip 14, 2001 2:00 am
Posty: 6403
Numer GG: 85536
Lokalizacja: [ZS] Szczecin
WASYL pisze:
no i może podejmiesz się moderacji, bo troche z tym będzie pracy!


trafiony zatopiony :)

_________________
Nissan Pathfinder 3,5 03'
Sprzedana w dobre ręce - W116 280 SE '77 - Szwedka


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl