MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 8:33 pm

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: sob gru 15, 2007 1:02 am 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt wrz 02, 2003 11:44 am
Posty: 1802
Lokalizacja: Warszawa
Wiem, że jest późno, a ja niewyspany, a i pora roku może nie akuratna, ale zaświtał mi taki pomysł. Częściowo zainspirowany własnymi marzeniami, które gdzieś tam mi się tlą, a częściowo genialną inicjatywą Jacku i (me: how) o remontach. Wpadłem na pomysł (albo on na mnie), aby stworzyć podforum na którym można by umieszczać relacje z wypraw naszymi chromowanymi MB. Nieważne czy ktoś ma auto niewiele odbiegające od ideału czy strychninę, którą jeździ jeszcze tylko dlatego, że to MB albo że uczucia właściciela wciąż nieustają na przekór wszystkim i wszystkiemu. Ważne jest to, że ten ktoś jest kozakiem, który ma odwagę wsiąść w swoje auto i pojechać w nieznane, w dalekie, w mroźne, itp. Mogą to być wyprawy wakacyjne czy za chlebem albo po prostu przygodowe, ale zawsze poparte zdjęciami. Nie wiem jak i czy w ogóle kalsyfikować takie historie, ale grunt żeby były ciekawe i nie z cyklu, że "pojechałem beczką z kumplami na ryby 20 km za miasto i o dziwo jakoś udało się wrócić o własnych siłach". Chodzi mi o wyprawy takie bardziej niecodzienne i z wyraźnym zaznaczeniem, że autami starszymi niż model W 123 włącznie. Żeby ktoś się nie zamelinował z historią, że "pojechałem swoim okularem kombi w góry na sylwka - aleśmy pochlali". Wierzę, że Ci co mają zrozumieć zrozumieją moje intencje. Co do kwestii technicznych to chyba średnim pomysłem jest rozbijanie tego na forum klasyczne i /8, bo ktoś się może wybrać gdzieś dalej np. "pontonem", a to jednak zacniejszy wyczyn niż wyprawa /8, choćby z uwagi na wiek. Najlepiej byłoby stworzyć takie podforum na spotach i zlotach i dać tam Moderatora z klimatem i odrobiną czasu, choć wątpię aby historie mnożyły się w zastraszającym tempie (to też chyba argument na to, aby nie rozbijać na dwa działy). Moderator przydałby się w ucinaniu zbytecznych dyskusji, które są coraz to większą plagą. Stare wyprawy należałoby tam przenieść. Takie dwa tematy, które by tam pretendowały (moim zdaniem):

http://w114-115.org.pl/forum/viewtopic. ... yni+beczce [brawo] [ok]

http://www.w114-115.org.pl/forum/viewtopic.php?t=22203 - jak przeczytałem "wsiadłem pod domem i wysiadłem w Norwegii" to miałem ubaw [zlosnikok]

Liczę na rzeczową dyskusję :) .

PS Tak sobie myślę, że wyprawy po auta też mogłyby się tam znaleźć:

http://w114-115.org.pl/forum/viewtopic. ... l&&start=0

http://w114-115.org.pl/forum/viewtopic. ... surowe+oko

_________________
Nur fünfzylindrige Diesel!


Na górę
 Tytuł:
Post: śr gru 19, 2007 1:28 am 
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr mar 15, 2006 10:39 pm
Posty: 580
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Popieram, pomysł bardzo fajny [ok] Tego typu podfora/działy są dość często spotykane na zagranicznych forach i stronach o starszawych MB-ja np.bardzo lubię oglądać takie działy- wiadomo o co chodzi i nawet nieznajomość norweskiego, francuskiego czy flamandzkiego mi nie przeszkadza [oczko] [zlosnik] . Wątki dotyczące podróży naszymi ( czy po nasze) autami mają dużą pocztność jednak po pewnym czasie giną w odległych stronach archiwum, wydzielenie ich lepiej uchroni je od wygaśnięcia. Jednocześnie opisy takich podróży byłyby dostępne od ręki w szczególnośći dla nowych użytkowników i gości forum.
Dla kogoś kto odwiedza takie forum sporadycznie lub jest gościem i chce sobie pooglądać "stare" mercedesy ciekawiej jest obejżeć auta w "ruchu", w naturze niż zaczynać przygodę z forum i Mercedesem od czytania postów w stylu ..kupię uszczelkę, ..cieknie mi olej..gaśnie mi itp.
Tematy podróżnicze nie wnoszą wiele w sensie technicznym, ale są prawdziwą "żywą"promocją klasycznych aut i co by nie mówić ciekawych/odważnych postaw i stylu życia ich właścicieli.
Jest co prawda galeria strony klubowej, gdzie można tworzyć albumy i zamieszczać zdjęcia, ale brakuje możliwości narracyjnych i konfrontacji z oglądającymi.

_________________
MB C123 230CE '83 Zypressengrün metallic
MB S123 280TE '81 Lapisblau metallic
MB W123 280E '77 Milanbraun metalic
MB S210 E430 4matic


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl