MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest ndz kwie 28, 2024 2:51 pm

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: pn lis 13, 2006 11:23 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz maja 30, 2004 10:58 pm
Posty: 74
Lokalizacja: Lubliniec
AndyS pisze:
Oczekując szacunku, pamiętajmy o okazywaniu go innym.
Zatem jakiego stosunku do siebie oczekujesz od mojej osoby? Koledzy wolf, gerri - Bardzo chetnie przeczytam Waszą odpowiedź na TO pytanie.....


Nie mialem na mysli chamstwa ani niekulturalnych uwag. Rzucanie danego pytania po raz n-ty przez nowych userow bez zadania sobie trudu szukania moze wynikac z zupelnego braku szacunku dla forumowiczow lub tez niskiego IQ, innej opcji raczej nie widze. Nie sadze, zebys znalazl w moim internetowym zyciorysie jakies przyklady powyzszych zachowan - chcialbym, zeby to dzialo tez w druga strone.


AndyS pisze:
P.S. 3 Dziękuję za poparcie udzielane na PW. Umacnia mnie to w przekonaniu że jest o co walczyć.


Wybacz, ale moim zdaniem wspomaganie zidiocenia spoleczenstwa nie ma wiele wspolnego z Wallenrodyzmem.


TReneR pisze:
Pomyslcie tez o ludziach ktorzy lacza sie przez modem analogowy - przekopywanie forum zajmie im pol dnia zanim natrafia na wlasciwy watek, szczegolnie ze w wielu z nich za podoklejane zdjecia


Jakos to do mnie nie przemawia. Gdyby myslec o dyslektykach, dysgrafach, dysinteligentach, gprs-owcach i innych czlowiek balby sie dotknac klawiatury.

_________________

Pozdrowienia

wolf
White MB W201 2.0D


Na górę
 Tytuł:
Post: wt lis 14, 2006 9:21 am 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw sty 13, 2005 8:56 am
Posty: 4306
Lokalizacja: Zurich, Debica
wolf pisze:
Nie mialem na mysli chamstwa ani niekulturalnych uwag. Rzucanie danego pytania po raz n-ty przez nowych userow bez zadania sobie trudu szukania moze wynikac z zupelnego braku szacunku dla forumowiczow lub tez niskiego IQ, innej opcji raczej nie widze. Nie sadze, zebys znalazl w moim internetowym zyciorysie jakies przyklady powyzszych zachowan - chcialbym, zeby to dzialo tez w druga strone.


Innym powodem moze byc pospiech bo zamykaja za pol godziny sklep a czlowiek nie jest pewien czy to co kupuje to wlasciwa czesc, kozystanie z GPRS siedzac w rozkaraczonym samochodzie na poboczu drogi itp. Narzekasz na IQ innych a sam masz malo wyobrazni ;-)


TReneR pisze:
Pomyslcie tez o ludziach ktorzy lacza sie przez modem analogowy - przekopywanie forum zajmie im pol dnia zanim natrafia na wlasciwy watek, szczegolnie ze w wielu z nich za podoklejane zdjecia

wolf pisze:
Jakos to do mnie nie przemawia. Gdyby myslec o dyslektykach, dysgrafach, dysinteligentach, gprs-owcach i innych czlowiek balby sie dotknac klawiatury.

Wystarczy byc uprzejmym... oraz nie zalaczac duzych zdjec tylko linki do nich

_________________
TReneR

W124 230E '87
Drink Beer!


Na górę
 Tytuł:
Post: wt lis 14, 2006 10:52 am 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn maja 17, 2004 6:54 am
Posty: 2088
Lokalizacja: Kielce
wolf pisze:
AndyS pisze:
Słusznie, właśnie usiłowałem delikatnie dać to Tobie Kolego do zrozumienia - nie pchaj się jak nie masz nic merytorycznego do napisania a inni już to zrobili. Idea Forum - to komuś POMÓC (szczególnie Nowemu) a nie POUCZYĆ.


A ja Twoje podejscie uwazam wlasnie za wyjatkowo niepedagogiczne. Podawanie informacji na tacy zwalnia delikwentow z obowiazku myslenia, bo i po co uczyc sie szukac jak mozna wszystko otrzymac 'za darmo'. Z zadziwiajaca regularnoscia na kazdym forum zjawiaja sie 'dzieci neostrady' majace za nic nie tylko zasady panujace na forum, ale i zwykla kindersztube. Twoje podejscie utwierdza ich w przekonaniu, ze im sie nalezy, dlatego jestem zwolennikiem reakcji jeszcze ostrzejszych, niz to zrobil Gerri.


jakbym czytał JareGa, lub forum mb.org.pl/forum ... [zlosnik]
agresywność 0%
:lol: <br>Dodano po 21 minutach.:<br>
TReneR pisze:
Pomyslcie tez o ludziach ktorzy lacza sie przez modem analogowy -

to jest jeszcze ktoś taki ?? LOL

Rozwiązaniem jest wyłączenie ładowania się zdjęć ... a potem right click i pokaż obraz

Jestem zwolennikiem łądowania zdjęć od razu ... byle nie były za duże i nie "rozwalały" strony ... wkurza mnie klikanie w linki do zdjęć ... zazwyczaj sobie dpuszcam , już wole miniatury ..

_________________
ex W123 280E "CZOŁG" sprawił że pokochałem M110
C123 280CE '79 "QP" Klimaanlage, ASB, heated seats, Lampewiperanlage, Becker Mexico with Kurier
C123 280CE "Carlsson"
W107 560sl
W108 280se 3.5 Rote Sau


Na górę
 Tytuł:
Post: wt lis 14, 2006 11:00 am 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw mar 13, 2003 8:09 pm
Posty: 4194
Lokalizacja: Szczecin
wolf pisze:
moze wynikac z zupelnego braku szacunku dla forumowiczow lub tez niskiego IQ

Bywa IMO jeszcze dziki entuzjazm po zakupie nowego samochodu i natychmiastowa chęć dowiedzenia się o co chodzi np. z tym ciśnieniem oleju, itp., ale taki zestaw rzadko wynika z treści postów.

Więcej się wypowiadać nie będę, bo już to kilka razy robiłem.

_________________
W107024 '77 Smoczyca, za niedługo będzie już 10 lat razem.
w trakcie namyślania się: W116; ex: W201018 '90 Murzyn.

"bułka tarta to nasz narodowy symbol bohaterski... to nasz wkład w światową kuchnię"


Na górę
 Tytuł:
Post: wt lis 14, 2006 11:28 am 
Offline
postmajtek

Rejestracja: sob lis 11, 2006 6:23 pm
Posty: 27
Panowie Bardzo Was wszystkich przepraszam za to całe zamieszanie!!!Jestem tu nowy i naprawdę wcześniej szukałem w wyszukiwarce zgłoszonego powyżej problemu.Wpisywałem:Pilot,Podczerwień, Czerwona i zielona kontrolka,i to co wyskoczyło,a praktycznie nic nie wyskoczyło, to nie dawało mi żadnego antidotum na mój problem.Czytałem od deski do deski regulamin forum i szczerze nie liczę tu na żadną łatwiznę czy czymś w tym stylu.Nie gniewaj się Gerri ale uważam,że mnie potraktowałeś za bardzo z góry,zakładając że mógłbym się troszkę bardziej wysilić,postarać i poszukać a nie pójść na łatwiznę.Robiłem wszystko żeby znaleźć odpowiedź na to zagadnienie,aczkolwiek tak na dobrą sprawę nie wiedziałem jak dokładnie mam sprecyzować mój problem bo nie znam się aż tak ani na elektryce, ani na mechanice pojazdowej,żeby móc to dokładnie sformułować,tym bardziej że nie przyszłoby mi do głowy,że to może być wina baterii. Niecałe 4 miesiące temu zakupiłem moją gwiazdeczkę i wierz mi,że dopiero powolutku zaczynam ją poznawać dzięki takim osobom jak Ty czy AndyS,ZGi.AndyS dziękuję Ci Serdecznie za linię obrony.To bardzo miło z Twojej strony,że wziąłeś mnie troszeczkę pod swoje skrzydełka.No w końcu co swój chłop to swój chłop!!!W 100% przyznaję Ci rację!!!Bardzo się cieszę,że są tu takie osoby jak Wy Panowie, bo nie każdy jest alfą i omegą żeby wiedział wszystko o swoim aucie,a podejrzewam,że wy na tym zjedliście już zęby.Teraz najważniejsze:rzuciłem problem na stół ale zauważyłem,że zrobiła się z tego straszna chryja.Drogi AndyS i Gerri bardzo mocno jeszcze raz Wam dziękuję za pomoc w rozwiązaniu tego problemu i jednocześnie serdecznie przepraszam za to całe nieporozumienie. Panowie naprawdę nie chcę żebyście prze zemnie się na siebie gniewali i dochodziło tu do jakichś nieporozumień,tym bardziej że jak zauważyłem jesteście tak to nazwę Ojcami tego forum i należy Wam się wielkie uznanie i szczery szacunek.
Na koniec moja bardzo wielka prośba,Panowie potraktujmy to całe zajście jako nieważne.Tak będzie najlepiej!Po co zgrzyty i nieporozumienia,prawda?
Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: wt lis 14, 2006 11:33 am 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz maja 30, 2004 10:58 pm
Posty: 74
Lokalizacja: Lubliniec
TReneR pisze:
Innym powodem moze byc pospiech bo zamykaja za pol godziny sklep a czlowiek nie jest pewien czy to co kupuje to wlasciwa czesc, korzystanie z GPRS siedzac w rozkaraczonym samochodzie na poboczu drogi itp.


Jasne, tylko kto o zdrowych zmyslach w razie awarii na trasie pyta na forum, gdzie na odpowiedz moze czekac np. dwa dni?


TReneR pisze:
Wystarczy byc uprzejmym


Alez oczywiscie uprzejmosc nade wszystko. W omawianym przypadku nalezy uprzejmie zwrocic uwage, zeby korzystali z wyszukiwarki, a w przypadku recydywy uprzejmie dac kilka dni na przemyslenia;)

_________________

Pozdrowienia

wolf
White MB W201 2.0D


Na górę
 Tytuł:
Post: wt lis 14, 2006 12:29 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob gru 11, 2004 10:27 pm
Posty: 1053
Lokalizacja: SOPOT (GAS) i (GSP)
xenon117 pisze:
Jestem tu nowy i naprawdę wcześniej szukałem w wyszukiwarce zgłoszonego powyżej problemu. Wpisywałem:Pilot, Podczerwień, Czerwona i zielona kontrolka,i to co wyskoczyło,a praktycznie nic nie wyskoczyło, to nie dawało mi żadnego antidotum na mój problem.Czytałem od deski do deski regulamin forum i szczerze nie liczę tu na żadną łatwiznę czy czymś w tym stylu.Nie gniewaj się Gerri ale uważam,że mnie potraktowałeś za bardzo z góry,zakładając że mógłbym się troszkę bardziej wysilić,postarać i poszukać a nie pójść na łatwiznę.Robiłem wszystko żeby znaleźć odpowiedź na to zagadnienie

Jestem przekonany że to prawda. Zareagowałem mocno (pierwszy raz) bo zanim zgłosiłem pretensje do niektórych kolegów sam spróbowałem przy pomocy różnych haseł rozwiazać problem i.... kiszka. Może jestem "matoł" lub "z niskim IQ" ale nigdy nie miałem do czynienia z takim systemem pilota więc tak jak kolega xenon117 byłem "czeski". Ja jeszcze dostałem dodatkowe pouczenie o korzystaniu ze słowników (ale "poszło" w niepamięć). [pub]
wolf pisze:
Rzucanie danego pytania po raz n-ty przez nowych userow bez zadania sobie trudu szukania moze wynikac z zupelnego braku szacunku dla forumowiczow lub tez niskiego IQ,

Hmmmm - skomentowałem (patrz wyżej) :) Generalnie może to być prawda ale w tym konkretnym przypadku - napewno nie.

TReneR pisze:
Wystarczy byc uprzejmym
[ok]
wolf pisze:
Alez oczywiscie uprzejmosc nade wszystko. W omawianym przypadku nalezy uprzejmie zwrocic uwage, zeby korzystali z wyszukiwarki, a w przypadku recydywy uprzejmie dac kilka dni na przemyslenia;)
[milosc2]

I to jest sedno tej sprawy. Róbmy tak w przyszłości a wszystko będzie OK. Moim zdaniem dalsze komentarze są już zbędne....

_________________
Andrzej
W126 300SE '90 - chyba nikt nie ma większego wypasu VIN
W126 300SEL '86 - oryginalny lakier i bez rdzy
W126 300SE '86 - LPG od 1995r
W124 200D '86 - został dawcą dla wielu
W115 240D 3.0 - był ze mną 20 lat... sprzedany :(


Na górę
 Tytuł:
Post: śr lis 15, 2006 7:51 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob paź 14, 2006 9:00 pm
Posty: 120
Lokalizacja: Kansas / Boat City
Witam wszystkich serdecznie.
Czytając ten wątek nasunęło mi się jedno skojarzenie- NASZ CUDOWNY PARLAMENT. Zamiast coś naprawiać czyli omawiać "CO" kładzie się nacisk na "JAK". Osobiście uważam, że ostatnim postem xenon117 pokazał prawdziwą klasę. Zarówno mnie (również Nowy) jak i Wam Panowie Ojcowie Tego Forum tylko się uczyć mądrości (tej życiowej), taktu, zrozumienia i tolerancji jakimi wykazał się "TEN NOWY".

A pouczać (nie mylić z dawaniem dobrych rad), panie Gerri, w sprawach korzystania z forum, ewentualnie w sprawie mniej lub bardziej świadomego korzystania z wyszukiwarki to może Pan, z pełnym szacunkiem dla Pana osoby i wiedzy, dopiero po uzyskaniu statusu moderatora lub admina.

P.S. AndyS i ZGi- od dzisiaj będę Was nazywać Obrońcami Ciemiężonych albo Sprawiedliwymi Wśród Obecnych [zlosnik]

z wyrazami szacunku i przyjacielskimi pozdrowieniami


----------------------------------------------------------------------------------
"NIE MA GłUPICH PYTAń, CZASEM Są TYLKO NIEWłAśCIWE ODPOWIEDZI"

_________________
S124 2,3 TE + LPG '86 - Misia
W201 2,0 E '86 - Biały
Toyota Yaris 1,0 E '09 - Skośnooka kosiarka


Na górę
 Tytuł:
Post: śr lis 15, 2006 10:35 pm 
Offline
weteran

Rejestracja: śr lut 04, 2004 12:38 am
Posty: 2215
Lokalizacja: Limerick
REGULAMIN:

1. O czym należy pamiętać przed wysłaniem wiadomości na forum.

a. Sprawdź czy temat nie był już na forum poruszany i czy odpowiedź na Twoje pytanie już nie padła. Forum wyposażone jest w mechanizm wyszukiwania treści (link na głównej stronie), naucz się z niego korzystać. Jest to jedna z najsurowiej przestrzeganych na tym forum zasad i moderatorzy nie mają skrupułów przy stosowaniu sankcji wymuszających stosowanie się do niej.
b. Skorzystaj z wyszukiwarki internetowej (np. Google) próbując najpierw tam znaleźć odpowiedź na nurtujące Cię pytania.

_________________
W203 Kompressor


Na górę
 Tytuł:
Post: pt lis 17, 2006 12:28 am 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn maja 17, 2004 6:54 am
Posty: 2088
Lokalizacja: Kielce
Cytuj:
A pouczać (nie mylić z dawaniem dobrych rad), panie Gerri, w sprawach korzystania z forum, ewentualnie w sprawie mniej lub bardziej świadomego korzystania z wyszukiwarki to może Pan, z pełnym szacunkiem dla Pana osoby i wiedzy, dopiero po uzyskaniu statusu moderatora lub admina.


Cytuj:
Jest to jedna z najsurowiej przestrzeganych na tym forum zasad i moderatorzy nie mają skrupułów przy stosowaniu sankcji wymuszających stosowanie się do niej.


Widze że pabloxt i Gerri sie zgadzają ;) [zlosnik]

_________________
ex W123 280E "CZOŁG" sprawił że pokochałem M110
C123 280CE '79 "QP" Klimaanlage, ASB, heated seats, Lampewiperanlage, Becker Mexico with Kurier
C123 280CE "Carlsson"
W107 560sl
W108 280se 3.5 Rote Sau


Na górę
 Tytuł:
Post: pt lis 17, 2006 9:08 am 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw mar 13, 2003 8:09 pm
Posty: 4194
Lokalizacja: Szczecin
Będzie tego. Zapraszam do działu sugestie i opinie o forum.

Jak komuś się nie podoba, że doświadczeni użytkownicy zwracają czasem "młodszym" uwagę, to ma pecha. To że czasem ewentualnie ktoś napisze o słowo za dużo, nic tu nie zmienia.

_________________
W107024 '77 Smoczyca, za niedługo będzie już 10 lat razem.
w trakcie namyślania się: W116; ex: W201018 '90 Murzyn.

"bułka tarta to nasz narodowy symbol bohaterski... to nasz wkład w światową kuchnię"


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl