MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest ndz kwie 28, 2024 8:42 am

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: sob lut 25, 2006 12:29 pm 
Offline
postmistrz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr mar 26, 2003 12:24 pm
Posty: 7489
Lokalizacja: WWL
Nie ma co teraz dyskutowac nad słusznością podziału - Klub na Walnym określił podział, na forum klubowym ustalono "cienką czerwoną linię" i basta. Koledzy - jak chcecie miec cos do powiedzenia w kwestiach działania forum KLUBOWEGO to wstapcie do Klubu, nawet z "współczesnymi" samochodami ;) . Przyzna musicie, że 126 pod względem stylistyki bliżej do 124 czy 201 niż do 123. To zupełnie inna epoka, mimo że rocznikowo to inaczej wygląda. Podział wg wieku odrzuciliśmy, bo źle by było, gdyby jeden typoszereg był na dwóch forach. A teraz, tak jak pisał misiek, koniec z lamentowaniem i brac się za pisanie na forum, tak aby 100% plastiki nie zdominowały tego forum. Miłego weekendu.

_________________
pzdr - Maciek
41 Buick Special x2, 49 Chevy "Deratyzator", 50 Olds "Patton", 53 Chevy Bel Air, 55 Chevy 3800 panel, 70 Chevy Impala conv, 77 Chevy Monte Carlo, 87 Chevy G20, 89 Chevy K5, 03 Chevy S10 = 86 garow, 59.7 L, 2480KM


Na górę
 
 Tytuł:
Post: sob lut 25, 2006 3:45 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn paź 07, 2002 8:23 pm
Posty: 1547
Lokalizacja: karlikowo, sopot
kruszyn pisze:
chociaz ze wzgledu na to ze akurat ja posiadam prawie identyczna jednostke napedowa


Tak dla pocieszenia powiem Ci, że ta prawie identyczna jednostka napędowa (motor M110) była montowana jeszcze w roku 1991 [ok] ale nie jest to dla mnie powód, żeby to było wyznacznikiem podziału. Krótko mówiąc nie da się tak podzielić Mercedesów na klasyki i plastiki, żeby wilk był syty i owca cała.

Panowie, zajmujmy się rzeczami bardziej produktywnymi [oczko]

_________________
Michał

[url=http://tinyurl.com/ynncqo]C wie cool[/url]
[url=http://tinyurl.com/yqlveg]T wie toll[/url]
[url=http://tinyurl.com/29p2sb]V wie volksschubkarre[/url]
[url=http://tinyurl.com/26282p]W wie... volvo[/url]


Na górę
 
 Tytuł:
Post: ndz lut 26, 2006 12:25 am 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob gru 24, 2005 11:21 pm
Posty: 123
Lokalizacja: mpl
misiek pisze:

.................chodzi tu o rozdzielenie potężnego forum, jakim był "Mercedes" ................


a teraz to już nie będzie potężne :beksa3x: i komu to przeszkadzało [pytanie] polskę też kiedyś zaczęto rozbierać i co z tego wynikło [sciecie] a może chodzi o nowe posadki więcej forumów więcej moderatorów [zlosnik]

~kruszyn pisze:
przespalem sie z tym i dalej mi sie pomysl nie pdoba


mi też
...tylko kogo to... [pytanie]

bukol pisze:
brac się za pisanie na forum, tak aby 100% plastiki nie zdominowały tego forum


teraz to już nic nie pomoże plastik nas zaleje oni trzymają się razem

_________________
MB W124 200D - GROSZEK (SMAŻONY) ;-)


Na górę
 
 Tytuł:
Post: ndz lut 26, 2006 2:00 am 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz lip 14, 2002 6:38 pm
Posty: 5464
Lokalizacja: Warszawa
stop pisze:
a teraz to już nie będzie potężne i komu to przeszkadzało

Mercedes zrobił się znacznie mniej czytelny i klarowny. Klubowicze podjęli taką decyzję aby poprawić jego działanie i tyle...

_________________
MB W123 230E '80 Chinablau & W123 230 '77 Saharagelb
MB GLC 220d 4MATIC - plastik na co dzień ;)
Prezes MB/8 Club Poland
"Chcę umrzeć spokojnie, we śnie - tak jak mój znajomy, a nie wrzeszcząc z
przerażenia - tak jak jego pasażerowie."


Na górę
 
 Tytuł:
Post: pn lut 27, 2006 9:51 am 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw mar 13, 2003 8:09 pm
Posty: 4194
Lokalizacja: Szczecin
Supermerc pisze:
Wookee pisze:
Dla części (znacznej) użytkowników samochody powyżej rocznika circa '80 są... co najmniej mało interesujące


Wiele 107 (typowe metalowe zderzaki) powstało wtedy - wręcz prawie połowa - czy powyższe się do nich odnosi???

Dobrze, na potrzeby kolegi Supermerc będę bardziej precyzyjny ;) - moment konstrukcji/wprowadzenia na rynek, m.in. stąd "około".
Żeby nie było nieporozumień - jak dla mnie SL z ostatniej serii z silnikiem na KE, a przede wszystkim ze zmienionymi felgami i zderzakami, to już inna epoka, tyle że moje zdanie i tak nie miało żadnego znaczenia przy tworzeniu nowego podziału :D

Są dwa modele, które wymykają się zaproponowanemu podziałowi:
W107 - "nowego" SL na tym Forum jeszcze nie było, więc jest to kwestia póki co teoretyczna. No może jakiś klon zaraz zacznie cos pisać, żeby wypełnić lukę ;)

W126 - moje zdanie jest powyżej, ale to jest 1 (słownie: jeden) głos. W dodatku I i II seria najbardziej podobne są z zewnątrz, ale ich rozdział byłby dla większości trudno zrozumiały. Zresztą, trzymając się dat, powinna na razie wylądować w starszych modelach tylko podseria do października 1981.


(me: how) pisze:
W123 jako zwykly zwyklas mniej na to sobie zaslużyl

Ano, ale osobnego działu dla W123 robić chyba nie będziemy?

Bukol pisze:
Podział wg wieku odrzuciliśmy, bo źle by było, gdyby jeden typoszereg był na dwóch forach.

Zmieniłbym tylko na „ściśle wg wieku”, w ramach dążenia do precyzji :D
misiek pisze:
Krótko mówiąc nie da się tak podzielić Mercedesów na klasyki i plastiki, żeby wilk był syty i owca cała.

Bingo.


Reasumując, w swoim imieniu przepraszam wszystkie zawiedzione W126 oraz ich urażonych właścicieli, ale niestety nie załapały się w aktualnym rozdaniu do części poświęconej starszym modelom ;)

_________________
W107024 '77 Smoczyca, za niedługo będzie już 10 lat razem.
w trakcie namyślania się: W116; ex: W201018 '90 Murzyn.

"bułka tarta to nasz narodowy symbol bohaterski... to nasz wkład w światową kuchnię"


Na górę
 
 Tytuł:
Post: pn lut 27, 2006 10:34 am 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz lis 13, 2005 8:11 pm
Posty: 978
Lokalizacja: Warszawa
Nie było mnie tylko 3 dni a tu się tak porobiło...Z jednej strony rozumiem sens wprowadzenia takiego podziału, z drugiej jednak, choć jestem na forum nowy, już przywykłem do "wspólnego" działu - " Mercedes"... To kwestia przyzwyczajenia, ale teraz jakoś trudno mi się tu odnaleźć ;)

Bardzo cenie w 126 i osobiście szalenie mi się ów model podoba, ale na pierwszy rzut oka widać różniće, pomiędzy "ostatnim Mochikaninem" - w 123 i późniejszymi ( plastikowymi :cry: ) Mercedesami. w 126 to przedstawiciel, zacny, a jakże, nowej generacji aut i do swoich starszych kuzynów nie pasuje...Stąd akceptacja owego pomysłu nie jest dla mnie taka trudna. Może dlatego, że nie jestem właścicielem takiego auta i nie czuję doń emocjonalnej więzi... Inaczej sprawa ma się z w 123 i dlatego wypowiedź :
(me: how) pisze:
napisał:
W123 jako zwykly zwyklas mniej na to sobie zaslużyl

, tylko, po trosze mnie irytuje, gdyż co poniektóre starsze modele bardziej niezwykłe nigdy nie były, choć to zapewne kwestia gustu ;) Zdaje sobie sprawę natomiast, że w 123 to "masówa" [zlosnik] , ale decydowanie o tym, które auto zasłużyło, a które nie, na bycie w grupie "klasyków" chyba należy pozostawić obiektywnej weryfikacji dat wprowadzania danego modelu do produkcji, a nie osobistym preferencjom...Wg. takiego podejścia9 tj. "zasług"...) np. BMW Isette przegrało by z 2002, a te z kolei z pierwszymi 7mkami. :-?
Reasumując podział pomiędzy klasyki i plastiki jest widoczny gołym okiem dla każdego, nawet laika, więc całkowicie zrozumiały. Mam nadzieję, że to rozwiązanie nie skrępuje tego świetnego, wciąż rozwiajającego się Forum.

Pozdrawiam Wszystkich i łączę się w bólu ( z właścicielami w 126tek ), Radek

Ps. Mam nadzieję, że będziemy się nawzajem "odwiedzać" po tej "schizmie " [ok]

_________________
HEROE PINOCHET - GUERRERO CONTRA MARXISMO 1973.09.11


Ostatnio zmieniony pn lut 27, 2006 1:03 pm przez Radunio, łącznie zmieniany 2 razy.

Na górę
 
 Tytuł:
Post: pn lut 27, 2006 12:52 pm 
Offline
postmistrz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr mar 26, 2003 12:24 pm
Posty: 7489
Lokalizacja: WWL
stop pisze:
a teraz to już nie będzie potężne :beksa3x: i komu to przeszkadzało [pytanie]

Właścicielom Forum, czyli Klubowiczom. Większoś z nas (Klubowiczy) jest miłośnikami i posiadaczami klasycznycj MB i nie ma ochoty przekopywac się przez gąszcz postów o 201, 124 czy 220.

stop pisze:
polskę też kiedyś zaczęto rozbierać i co z tego wynikło [sciecie]

Ano tyle, że niektórzy piszą Jej nazwę przez małe "p". Wstyd.

stop pisze:
a może chodzi o nowe posadki więcej forumów więcej moderatorów [zlosnik]

Kasa ogromna, zaszczyty, po prostu kolejka chętnych.

stop pisze:
mi też
...tylko kogo to... [pytanie]

W tej chwili już nikogo, ale dyskusja na ten temat odbyła się na forum Klubowym i na WZ i decyzja zapadła.

stop pisze:
bukol pisze:
brac się za pisanie na forum, tak aby 100% plastiki nie zdominowały tego forum


teraz to już nic nie pomoże plastik nas zaleje oni trzymają się razem

Walczmy zatem [hehe]

_________________
pzdr - Maciek
41 Buick Special x2, 49 Chevy "Deratyzator", 50 Olds "Patton", 53 Chevy Bel Air, 55 Chevy 3800 panel, 70 Chevy Impala conv, 77 Chevy Monte Carlo, 87 Chevy G20, 89 Chevy K5, 03 Chevy S10 = 86 garow, 59.7 L, 2480KM


Na górę
 
 Tytuł:
Post: pn lut 27, 2006 1:09 pm 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob lip 14, 2001 2:00 am
Posty: 6403
Numer GG: 85536
Lokalizacja: [ZS] Szczecin
Tak jak pisał Bukol dyskusji w tym temacie nie ma, podział jest faktem i koniec czy sie to komus podoba czy nie :).

Zamykam watek.

_________________
Nissan Pathfinder 3,5 03'
Sprzedana w dobre ręce - W116 280 SE '77 - Szwedka


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl