MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest ndz kwie 28, 2024 3:15 am

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: ndz paź 09, 2005 3:57 pm 
Offline
postmistrz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr mar 26, 2003 12:24 pm
Posty: 7489
Lokalizacja: WWL
Stawros pisze:
Samsung1 pisze:
Ja złożyłem formalny wniosek o ukaranie moderatora


Jedno pytanie : na jakiej zasadzie lub na podstawie którego punktu regulaminu?


Gdzieś tam kilka metrów wyżej jest uzasadnienie z odniesieniem do punktu w regulaminie, o ile bobrze czytałem.

Cytuj:
Kolego Samsung: doceniam Twoje zaangażowanie , wiedzę i wkład pracy w chociażby dział "Mózgokat" ale niestety muszę Ci przypomnieć że jesteś na tym forum gościem, miłym ale tylko gościem.


To po kiego grzyba Maciek zakładał TO forum? Nie dla statystyk, tylko właśnie po to, aby sprawy działania forum były tu omawiane. Dlatego jest w części ogólnej, aby każdy user (gość nie gość) mógł się wypowiedzieć. Nie oceniam teraz słuszności wniosku, zrobiłem to gdzie indziej, lecz samo prawo do tego, a IMO jest ono bezsprzeczne. TU każdy ma prawo pisać, a my mamy prawo odpowiadać. My jako klub utrzymujemy to forum, owszem, ale tworząc i akceptując warunki nadaliśmy "gościom" pewne prawa i powinniśmy je respektować. Czy nam się to podoba czy nie.

Myślę, że Maciek jak tworzył TO forum nie spodziewał się samych pochwał i poklepywania po ramieniu, tylko raczej krytyki.

A teraz na spokojnie proponuję poczekać do poniedziałku, tak aby wszystkim dać szansę wypowiedzi i zamknąć wątek, bo jeszcze ktoś napisze "o jeden post za daleko". Nie sugrujmy się za bardzo sposobem prowadzenia konwersacji jaki ostatnio widać w każdym niemal programie TV.

_________________
pzdr - Maciek
41 Buick Special x2, 49 Chevy "Deratyzator", 50 Olds "Patton", 53 Chevy Bel Air, 55 Chevy 3800 panel, 70 Chevy Impala conv, 77 Chevy Monte Carlo, 87 Chevy G20, 89 Chevy K5, 03 Chevy S10 = 86 garow, 59.7 L, 2480KM


Na górę
 
 Tytuł:
Post: ndz paź 09, 2005 4:11 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 30, 2004 9:58 pm
Posty: 765
Lokalizacja: Kraków
Stawros pisze:
Samsung1 pisze:
i to jest cała prawda - odsyłam do regulaminu - po prostu opadły mi ręce

:(


Byłem i wróciłem. Ponawiam prośbę o podanie punktu regulaminu który uprawnia użytkownika do składania wniosku o ukaranie moderatora.


Myślę że dobrze by było jednak, aby moderatorzy choćby pobieżnie, ale znali jednak regulamin. Oto stosowne cytaty:

Każda osoba korzystająca z forum jest zobowiązana to przestrzegania niniejszego regulaminu. Nieznajomość regulaminu nie jest wytłumaczeniem w sytuacji jego łamania.

Wobec zasad obowiązujących na forum, wszyscy użytkownicy są równi.

Do przestrzegania regulaminu zobowiązani są zwykli użytkownicy, moderatorzy, oraz administrator forum.

Użytkownicy mają obowiązek zwracać uwagę innym, jeśli nie przestrzegają oni regulaminu.


Na górę
 
 Tytuł:
Post: ndz paź 09, 2005 4:24 pm 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr kwie 09, 2003 11:06 am
Posty: 1156
Lokalizacja: Płochocin
W dalszym ciągu NIE WIDZĘ punktu regulaminu który dawałby użytkownikom prawo do zgłaszania formalnych wniosków o ukaranie moda i tylko o to mi chodzi a w pkt. IIIm nie ma słowa na ten temat.

_________________
[color=blue]K.O.-wiec z pokoju 704 [zlosnik] [/color]


Na górę
 
 Tytuł:
Post: ndz paź 09, 2005 7:40 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn kwie 12, 2004 8:02 am
Posty: 1054
Lokalizacja: DST JO80MU
Panowie,

Napiszmy wreszcie jasno i wyraznie:

Nikt nie ma szans wobec MB/8 CLUB POLAND.

Przypominam o najczestszej odpowiedzi na tym forum konczacej watki budzace jakiekolwiek watpliwosci, emocje czy grozace zminami:

PRZECIEZ CHODZI O ZABAWE!

Bawmy sie! Bawmy sie! Bawmy sie!

Z wyrazami szacunku i bez nadziei na inne, moze lepsze.

_________________
Pozdrawiam Qzyn

s123 240TD - 6.X.82; Taigabeige Drobinka

http://www.nanoelektrody.pl


Na górę
 
 Tytuł:
Post: ndz paź 09, 2005 9:53 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn mar 28, 2005 6:50 pm
Posty: 1596
Lokalizacja: Warszawa
Witam po weekendzie. Widzę, że poszło na ostro. Mi to się wydaje, że (me:how) oberwał jako jedyny minusa, na którego pracowało kilka osób. Wookee chciał sprawe załagodzić i zaryzykował podważenie słuszności decyzji administratora (tu się Bukol, zgadzam z Twoją argumentacją), ale najwyraźniej (z wątku wnioskuję) lepiej było dowalić jeszcze parę minusów i wtedy pewnie byłaby cisza.

Nie będę komentował całej kłutni, bo wole poczytać sobie coś o Mercedesach. Powiem tylko, że nie uważam, żeby (me:how) najbardziej nabroił w wątku dotyczącym SEC'a, ani w tym, a jeden z kolegów jeździ po nim jak po łysej kobyle... a to forum nie jest od tego.

Niestety w tym sporze zwycięzców chyba nie będzie, sami przegrani-skompromitowani.

Pozdrawiam,

_________________
Konrad Lapsz / harrier
[ex]: W126 280SE, S210 E320 CDI, X166 GL350 BlueTEC
[in]: S211 E320 CDI, W639 Viano 3.0 CDI


Na górę
 
 Tytuł:
Post: pn paź 10, 2005 1:00 am 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr paź 29, 2003 7:31 pm
Posty: 3225
Lokalizacja: Kraków
Jednak co prawda to prawda. To klub płaci za serwer i inne (uzmyslowil mi to kiedyś kolega Stawros, w może nie najmilszy sposób, jednak miał rację). Regulamin, regulaminem, ale ja nie wypuściłbym się z pretensjami (nieważne czy słusznymi, chyba żeby mnie obraził) na człowieka, z którego składki fundowane są moje dokształcanie i przyjemnie spędzony czas na forum.
Pozdrawiam i naprawdę proponuję oalbo przejść na PRIV, albo na forum klubowe.

_________________
pozdrawiam Andrzej
Mercedes Benz 450 SLC - było
MGB 1965
GMail: anwojcik (at) gmail.com


Na górę
 
 Tytuł:
Post: pn paź 10, 2005 1:01 am 
Offline
kombatant

Rejestracja: pn kwie 29, 2002 9:49 am
Posty: 3594
Lokalizacja: WAWA
Pierwszy raz weszło mi się na to forum. Nie do końca wiem, czy dobrze zrobiłem, ale stało się. Zobaczyłem i charakter mam taki, że opowiadam sie po czyjejś stronie. Nie jest to oczywiście korzystne, bo zawsze druga strona przestanie mnie lubić, ale coż.
Oszczędzając sobie i Wam różnych opisów przyrody, jakie tak niektórych nudziły w lekturach, a tu widze są popularne powiem tak:
Wookee ma moje poparcie.
Teraz pkty szczegółowe:
- Prawdą jest, że błędem była zmiana decyzji admina, ale jak rozumiem była z nim uzgodniona i admin nie musi się zagłebiać w sprawy moderatorów. Sam zresztą pisał, że akcja była niejako z doskoku.
- Prawdą jest, jak już porównania to porównania, że świat for motoryzacyjnych jest jak wielki dom, co ma różne pokoje. I w pokoju jadalnym się nie powinno spać, w sypialni gotować, a w kuchni kompać. Więc rozpatrujmy tematy tuningowe na forach do tego przeznaczonych.

Wydaje mi się, że nasze, znaczy wszystkich uczestników na forum, problemy mają swoje źródła:
- W tym, że nie wypowiadamy się twarzą w twarz, i nie ma przekazu emocjonalnego towarzyszącemu słowom. Są tylko emocje generowane przez pustkę powstałą na skutek tego braku.
- W nazbyt rzadkim moderowaniu. Mod powinien siedzieć non stop (nie realne) na forum i kasować wszystkie agresywne, polityczne, zawierające brzydkie wyrazy, generalnie nie zgodne z regulaminem posty od razu. Wtedy nie było by sytuacji, że niektórzy się rozbawią i nie wiedzą czemu nagle jest jakieś halo. Nie było by też nerwowych odpowiedzi na zaczepki. Pamiętam duże poparcie dla tego systemu jak byłem modem. Były oczywiście też głosy sprzeciwu, o wolności słowa itp., ale przecierz jest też forum Gazety Wyborczej, wp i inne, gdzie można się wyszaleć jak któś lubi.

_________________
W108 - 250 S 1967
S123 - 300TD 1982 Rudolf
S123 - 300TD 1985 Burak


Na górę
 
 Tytuł:
Post: pn paź 10, 2005 7:36 am 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 30, 2004 9:58 pm
Posty: 765
Lokalizacja: Kraków
and6412 pisze:
(, chyba żeby mnie obraził) .


Wookee pisze:
Ja rozumiem, że facet jest bogaty i może sobie pozwolić na różne głupie poglądy, nawet na to by w nie czasem wierzyć - ma ludzi od pilnowania jego kasy - ale mam czasem wrażenie, jakbym rozmawiał z gościem pod 70 i sporą miażdżycą naczyń mózgowych albo i chorym na co gorszego .



Czy to wymaga komentarza?


Na górę
 
 Tytuł:
Post: pn paź 10, 2005 9:28 am 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr wrz 10, 2003 7:55 pm
Posty: 3388
Lokalizacja: Warszawa
Witam

Otrzymałem priva z prośbą o obiektywną ocenę tej sytuacji. Jak już jeden z kolegów stwierdził jestem cholerykiem i dlatego przestałem się wdawać w jakiekolwiek dyskusje po tym jak otrzymałem ostrzeżenie. Dostałem, wkurzyłem się ( sprawa przedawniona, nie będę rozstrząsać czy prawidłowo czy nie ).

Ale wypowiem się:

Ocet pisze:
Nie jest to oczywiście korzystne, bo zawsze druga strona przestanie mnie lubić


Dokładnie tak jest ale trudno ...

Bukol pisze:
Może trzeba było jednak walnąć serią minusów i nie przejmując się znajomościami strzelić także we mnie.


Myślę, że byłoby to najrozsądniejsze wyjście. Wykluczyło by to jakiekowliek spekulacje na temat kolesiostwa, GTW i innych.

Bukol pisze:
"kolesiostwa" nie dostrzegam w działaniach Wookee'ego


Ja również nie dostrzegam, uważam, że w wątku na temat tuningu akurat me:how nie stosował postów obraźliwych ( nie nazwał nikogo obraźliwie ) a przytaczając przykład siatki i alarmów samochodowych, według mnie, zabawnie podsumował pierwsze 4 posty.
Ja tez nie zawsze dostaję takie odpowiedzi jakie bym sobie życzył, ale Panowie trochę więcej luzu wobec siebie ;)

Bukol pisze:
Całe zamieszanie, jak to zwykle bywa, wyszło od sprawy błahej, drobnej i przerodziło się w niepotrzebną awanturę


I z reguły tak się zaczynaja wszystkie kłótnie.

Bukol pisze:
Ale na prawdę mam już dość takich docinek o Calibrach, wiokach, innych forach itp.


Ja również dlatego też :

Ocet pisze:
Prawdą jest, jak już porównania to porównania, że świat for motoryzacyjnych jest jak wielki dom, co ma różne pokoje. I w pokoju jadalnym się nie powinno spać, w sypialni gotować, a w kuchni kompać. Więc rozpatrujmy tematy tuningowe na forach do tego przeznaczonych.


I niestety ale nowy użytkownik nie czytając regulaminu sam naraził się na posty napastliwe, w końcu :

Samsung1 pisze:
Wobec zasad obowiązujących na forum, wszyscy użytkownicy są równi. Do przestrzegania regulaminu zobowiązani są zwykli użytkownicy, moderatorzy, oraz administrator forum.


and6412 pisze:
Jednak co prawda to prawda. To klub płaci za serwer i inne (uzmyslowil mi to kiedyś kolega Stawros, w może nie najmilszy sposób, jednak miał rację).



Nie wiem jaka to prawda, ale raczej słaba. Rozumiem, że klubpłaci za serwer, ale czy to oznacza, że ja jesli jestem zwykłym użytkownikiem jestem nikim ?
Nie ma problemu wprowadźcie opłaty za użytkowanie tego forum. Zrobię to ( zapłacę ) ponieważ jest tu duża skarbnica wiedzy i jest wiele osób, które mają doświadczenie związane z remontem, naprawą i wszystkimi rzeczami dotyczącymi klasycznych Mercedsów.
A tym bardziej co to za prawda, która przekazuje się w nienajmilszy sposób...

Wookee pisze:
I jeszcze jedno - może zapomniał wół, jak cielęciem był? Grasz teraz w jednej drużynie razem z gościem, który zachowuje się wobec Me:how'a gorzej niż kilku forumowiczów wobec Ciebie jakiś czas temu


To też zauważyłem, wiele razy wypowiedzi były gorsze w stosunku do innych, przykłady można mnożyć, ale po co rozpoczynać kolejną wojnę.

and6412 pisze:
Regulamin, regulaminem, ale ja nie wypuściłbym się z pretensjami


Uważam, że było potrzebne, rozpętała się burza, parę osób swoje wygarnęło i miejmy nadzieję, że sprawa ustabilizuje się tak jak się to stało z LPG.

Mam być obiektywny ? OK podsumuję :

Uważam, że jeżeli daliście ostrzeżenie koledze me:how, jeszcze parę osób wypowiadających się w tym wątku powinno je otrzymać.

Za słusze uważam również zdjęcie mu tego minusa skoro nie chcecie dawać go innym, wypowiadającym się.

Czy jest to nadużycie władzy - nie sądzę.

I przypominam nie jestem ze Szczecina ;-)

A więc przyklasnę jedym słusznym słowom w tym wątku :

qzyn pisze:
PRZECIEZ CHODZI O ZABAWE!

Bawmy sie! Bawmy sie! Bawmy sie!


Pozdrawiam
Łukasz

_________________
Nerwowa Niemra


Na górę
 
 Tytuł:
Post: pn paź 10, 2005 10:15 am 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw mar 13, 2003 8:09 pm
Posty: 4194
Lokalizacja: Szczecin
WeebShut pisze:
Bukol pisze:
Może trzeba było jednak walnąć serią minusów i nie przejmując się znajomościami strzelić także we mnie.


Myślę, że byłoby to najrozsądniejsze wyjście. Wykluczyło by to jakiekowliek spekulacje na temat kolesiostwa, GTW i innych.


Uznałem, że wywołałoby to potworną zadymę - Za co? Jestem niewinny. "A nas przy tym nigdy nie było. Wianki dziewicze na naszej skroni. (...) To oni, to oni, to oni..." Te ostatnie zdania najlepiej śpiewać pod oryginalną melodię ;) Już mi wytknięto, że za miękki jestem.

and6412 pisze:
Regulamin, regulaminem, ale ja nie wypuściłbym się z pretensjami

Przecież wątek już dawno odszedł od kwestii wypowiedzi Me:how'a ;)
Chodzi właśnie o to, że kolega Samsung1 "w tajemniczy sposób" :D otrzymał do wglądu list skierowany przez wookee'ego forumowicza li tylko do modów, a zawarte w nim porównanie trudności komunikacyjnych z nim potraktował jako wypowiedź "na wprost", ignorując istotę przekazu oraz przyczyny powstania tej epistoły. Pewnie nie spodobała się też zawarta tam krytyczna ocena paru innych kwestii.
I to jest ta obraza, za którą gotów jest poruszyć niebo i ziemię.

A to, że kolega Samsung1 posługuje się w ten sposób cudzą, powierzoną zapewne w zaufaniu korespondencją - mimo że sam się żołądkował o swoje własne PW i to bezpodstawnie - cóż, widać taka potrzeba chwili. Już mnie ta postawa nie dziwi i prawie nie denerwuje.

qzyn pisze:
PRZECIEZ CHODZI O ZABAWE!

Bawmy sie! Bawmy sie! Bawmy sie!

Ano, burza przeminie (choć będą inne), a o ocenę działalności wookee'ego moda poprosiłem członków Klubu. Tak czy inaczej, forum będzie działać.

_________________
W107024 '77 Smoczyca, za niedługo będzie już 10 lat razem.
w trakcie namyślania się: W116; ex: W201018 '90 Murzyn.

"bułka tarta to nasz narodowy symbol bohaterski... to nasz wkład w światową kuchnię"


Na górę
 
 Tytuł:
Post: pn paź 10, 2005 10:34 am 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 30, 2004 9:58 pm
Posty: 765
Lokalizacja: Kraków
Wookee pisze:
... Pewnie nie spodobała się też zawarta tam krytyczna ocena paru innych kwestii.
I to jest ta obraza, za którą gotów jest poruszyć niebo i ziemię...


Czy ktokolwiek z forumowiczy byłby kontent, że tak się o nim wypowiada? Myślę, że nie – a forumowicze zdziwiliby się bardzo, w jakim języku i w jaki sposób niektórzy „obrońcy wartości i obyczajów” na wewnętrznym forum tam się o niektórych wypowiadają.

Gdzie po prostu niektórzy w niewybredny sposób kpią i drwią sobie z niektórych forumowiczy. Myślę że wielu było by bardzo zaskoczonych. Przykład pierwszy z brzegu (będę mówił o sobie) ; wątek „co to za indywiduum Samsung1?" - gdzie obok kpin i drwin są nawet pogróżki rozwiązań ręcznych ze strony pewnego pracownika naukowego pewnej uczelni.

A gdzie regulamin ? – to proste - nie obowiązuje gdy kpimy z tych co nie mają dostępu – a obowiązuje gdy kpimy z tych co mają (np JareG, Sebian).

Fajnie prawda? – otóż myślę że nie. Jest to zakłamanie i obłuda.
Dlatego protestuje przeciw taki obyczajom.

I dlatego nie pozwolę także się obrażać w niewybredny sposób na forum klubowym.


Widać nie tylko ja tak myślę skoro poinformowano mnie o tym. I to nie jedna osoba. I nie tylko o tym.


Na górę
 
 Tytuł:
Post: pn paź 10, 2005 10:53 am 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr wrz 10, 2003 7:55 pm
Posty: 3388
Lokalizacja: Warszawa
Wookee pisze:
WeebShut pisze:
Bukol pisze:
Może trzeba było jednak walnąć serią minusów i nie przejmując się znajomościami strzelić także we mnie.


Myślę, że byłoby to najrozsądniejsze wyjście. Wykluczyło by to jakiekowliek spekulacje na temat kolesiostwa, GTW i innych.


Uznałem, że wywołałoby to potworną zadymę - Za co? Jestem niewinny. "A nas przy tym nigdy nie było. Wianki dziewicze na naszej skroni. (...) To oni, to oni, to oni..." Te ostatnie zdania najlepiej śpiewać pod oryginalną melodię ;) Już mi wytknięto, że za miękki jestem.



A teraz nie wywołało ?

Nie ma złotego środka i nie rozumiem teraz juz faktycznie przyznawania punktów karnych.

W tym momencie tłumaczenie, że wywołałoby to burzę jest dla mnie ( przykro mi to mówić ) bezsensowne. Nie wstawiajmy w takim razie nikomu punktów bo może to wywołać burzę...

I jest tak jak napisał Bukol:

Cytuj:
...stawia pod znakiem zapytania słuszność punktów w ogóle.

_________________
Nerwowa Niemra


Na górę
 
 Tytuł:
Post: pn paź 10, 2005 11:18 am 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw mar 13, 2003 8:09 pm
Posty: 4194
Lokalizacja: Szczecin
WeebShut pisze:
teraz nie wywołało ?

Burza za serię byłaby w moim odczuciu trochę słuszniejsza, bo (jak już pisałem) ani sprawa tego warta, ani teksty postów w pełni się kwalifikujące - punkty uważam za rodzaj drastycznego już środka i zwyczajnie trudniej byłoby mi bronić decyzji o "serii". Stąd wariant mniej radykalny.

Wywołało to burzę, ale jej przyczyna - jak widać - jest zupełnie inna niż treść jakiegokolwiek postu Me:how'a, czy jej ocena.

_________________
W107024 '77 Smoczyca, za niedługo będzie już 10 lat razem.
w trakcie namyślania się: W116; ex: W201018 '90 Murzyn.

"bułka tarta to nasz narodowy symbol bohaterski... to nasz wkład w światową kuchnię"


Na górę
 
 Tytuł:
Post: pn paź 10, 2005 11:32 am 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 30, 2004 9:58 pm
Posty: 765
Lokalizacja: Kraków
I dlatego moje żartobliwe porównanie sytuacji na forum do sytuacji wyborczej – w tamtym wątku - było jak najbardziej zasadne.

Tam mamy z jednej strony człowieka na wskroś uczciwego któremu bezinteresownie po prostu zależy na Polsce - a z drugiej produkt marketingowej papki – wypromowanego nachalnie jak proszek do prania.

Tutaj mamy marketing obyczajowy na pokaz – a wewnątrz prawdziwe oblicze ( oczywiście bez uogólnień - dotyczy tylko niektórych).

Ale na szczęście nie wszystkim to odpowiada.


Na górę
 
 Tytuł:
Post: pn paź 10, 2005 11:39 am 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw mar 13, 2003 8:09 pm
Posty: 4194
Lokalizacja: Szczecin
Samsung1 pisze:
I dlatego nie pozwolę także się obrażać w niewybredny sposób na forum klubowym.

Po raz ostatni, dla klarowności postów i zapewne na daremno proszę o przyjęcie do wiadomości, że forum moderatorów, to nie jest to samo co forum klubowe.

To w końcu kto podpadł? Może od razu pełna lista, a nie tak detalicznie - będzie szybciej.

Nasuwa mi się taki wniosek:
Żywiąc zwyczajną osobistą urazę, należy rozpętać wielką "dyskusję" ("" bo normalnie potrzebny jest do niej dialog), używając np. Me:how'a w roli zasłony dymnej. Jak z tym drugim też było nie po drodze, no to tylko dodatkowa korzyść - dwie pieczenie na jednym ogniu.

Stosujemy w tym celu nauki płynące z przysłów:
1. Cel uświęca środki.
2. Co wolno wojewodzie, to nie Tobie...

Samsung1 pisze:
Widać nie tylko ja tak myślę skoro poinformowano mnie o tym. I to nie jedna osoba. I nie tylko o tym.

Śmiało, o czym jeszcze? Robi się coraz ciekawiej.


Aaaaa i jeszcze jedno. Ankieta może być Tajny Klubowiczu, Moderatorze?

_________________
W107024 '77 Smoczyca, za niedługo będzie już 10 lat razem.
w trakcie namyślania się: W116; ex: W201018 '90 Murzyn.

"bułka tarta to nasz narodowy symbol bohaterski... to nasz wkład w światową kuchnię"


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl