MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest ndz kwie 28, 2024 12:09 pm

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: ndz cze 23, 2002 3:29 am 
Offline
wiarus junior

Rejestracja: czw maja 16, 2002 11:55 pm
Posty: 531
Lokalizacja: Konin
Hej
Proszę o pomoc w poszukiwaniu części do MB 114 250CE rok 1970.
Nabyłem auto, które 18 lat stało u Niemca w garażu. Auto jest kompletne w dobrym stanie, jednak niemal każda część wymaga odświeżenia, uruchomienia, smarowania ewentualnie naprawy czy wymiany. Tak to jest z autami kiedy stoją tyle lat. Chociaż lepiej, że stał niż by miał być po zbójecku eksploatowany.

Oto lista części:
- pokrywa bagażnika
- tylne błotniki lub półbłotniki
- listwa chrom, tył, prawa, pod pokrywą bagażnika
- poszycia drzwi L+R
- wszystkie uszczelki karoserii:
- szyby przedniej
- szyby tylnej
- pokrywy silnika
- pokrywy bagażnika
- drzwi L+R kpl.
- bocznych, tylnych szyb
- szyberdachu
- ........

Może ktoś ma na zbyciu ww. elementy, może ktoś wie gdzie takowe leżą i czekają na mnie [zlosnikz] .

A może wiesz gdzie mogę kupić części do tego auta. Mam tu na myśli adresy sklepów na terenie Polski ew. Niemiec, trudniących się sprzedażą części do 114 coupe.

Pozdrawiam
Maciej


Ostatnio zmieniony ndz cze 23, 2002 11:59 pm przez Konik, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł:
Post: ndz cze 23, 2002 10:11 am 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt lut 26, 2002 1:00 am
Posty: 176
Lokalizacja: Poznań
Zajrzyj tu http://osp.netium.pl/nuke/ do działu sklep [zlosnikz]

_________________
w123 230c 78', w123 200d 82' ,w124 300Ce 88', W211 E500 4matic 2004' ,W211 270CDI 2002'


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz cze 23, 2002 11:51 am 
Offline
wiarus junior

Rejestracja: czw maja 16, 2002 11:55 pm
Posty: 531
Lokalizacja: Konin
mikom pisze:
Zajrzyj tu http://osp.netium.pl/nuke/ do działu sklep [zlosnikz]


Dzięki. Znam ofertę sklepu osp. Z pewnością skorzystam (choć wiele opisów części jest na tyle nie precyzyjnych, że nie można jednoznacznie określić danej części np. OKŁADZINA MIĘDZY BŁOTNIKIEM DO 8 ).

Mam namiary na firmę DISTELHORST w Niemczech, mam również (dzięki Waszemu forum) namiar na szrot w Bawarii.

Poszukuję też namiaru na sprzedawcę części oryginalnych (np. wkładki zamków) tak, żeby móc kupić części wg datenkarty - oczywiście za normalne pieniądze, bo w Polsce w ASO ceny zabijają.

Pozdrawiam
Maciej


Na górę
 Tytuł:
Post: pn cze 24, 2002 11:56 am 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw lip 26, 2001 2:00 am
Posty: 3441
Numer GG: 1442573
Lokalizacja: Trzebnica
Witam przeczytałeś tylko pierwszą część napewno dalej jest rozwinięcie, ale to tak tylko na marginesie.
Jeżeli chcesz kupić te wszystkie części do swojego auta to albo masz kupę forsy i chcesz zrobić auto na tip top albo nie wiesz ile to wszystko kosztuje. [zlosnik]
W naszym sklepie są części z firmy Diestlhorst własnie. A cały opis wynika z dokładnego tłumacenia ich cenników.
Zastanawiam się czy nie popełniłeś błedu kupując auto które stało aż tak długo, wymaga ono bardzo wielu zabiegów, napewno więcej niż w pzrypadku kupna auta na tzw. chodzie ale trochę droższe. Piszę o tym bo już tego doświadczyłem i wiem czym to się może skończyć. :( Moja i mojego brata przygoda trwa już z tym jednym modelem ponad 2 lata i pochłoneła bardzo dużo pieniędzy. Czytając Twoją listę potrzeb mam obawy tym bardziej że wiele części wersja coupe ma innych niż limuzyna i tutaj jest kanał. Ale powodzenia i wszystkiego njlepszego.

_________________
Pozdrawiam Sebi

http://www.zelazko.com.pl


Na górę
 Tytuł:
Post: pn cze 24, 2002 6:51 pm 
Offline
postmajtek

Rejestracja: sob lip 21, 2001 2:00 am
Posty: 33
Witam i z przykroscią muszę zgodzić sie ze zdaniem Sebastiana.
Niestety, Twój samochód może się wkrótce okazać studnią bez dna...
Mam nadzieję, że tak się nie stanie, ale właśnie kończę remont swojej 114 250CE/8 i chyba wiem co mówię...

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Marcin


Na górę
 Tytuł:
Post: pn cze 24, 2002 10:43 pm 
Offline
wiarus junior

Rejestracja: czw maja 16, 2002 11:55 pm
Posty: 531
Lokalizacja: Konin
Witam Panów serdecznie

Sebi - bez urazy, konstruktywną krytykę należy przyjmować pokornie. Twoją stronę przeglądałem wiele razy i wiem co piszę. A tak na marginesie zauważyłem rozwinięcie. We wzmiankowanej "OKŁADZINA MIĘDZY BŁOTNIKIEM DO 8", w informacjach o produkcie stoi napisane:
"OKŁADZINA MIĘDZY BŁOTNIKIEM DO 8
154,10zł
K115-511
Producent: Diestelhorst
Model: W114/115
Kategoria: Elementy karoserii
Uwaga produkt chwilowo niedostępny w magazynie.
Czas realizacji zamówienia może potrwać około 30 dni, w przypadku przedłużenia terminu realizacji skontaktujemy się z klientem.
Przepraszamy za niedogodności
OKŁADZINA MIĘDZY BŁOTNIKIEM DO 8/73"

Czy o tym rozwinięciu wspominasz?

Cen wszystkich nie znam ale oto przykładowe z ASO:
"uszczelka bagazn. 235 netto
uszczelki drzwi 1180 netto
szyberdachu ok. 160 netto
szyb bocznych czołow. i tył 2267 netto
błotniki 2710 x 2 netto
klapa bagazn. 2070 netto."

Wiem, że w Waszym sklepie są części Distelhorst właśnie. Do dokładnego (to się chwali) tłumaczenia można załączyć katalog z rysunkami (jestem przekonany, że go masz).
Moim zdaniem jedyny błąd motoryzacyjny jaki popełniłem to to, że nie kupiłem niegdyś pięknego 170V z 1938r. Do dziś nie mogę odżałować.
W wieku 16 lat popełniłem pierwszy remont, który trwał 2 lata. Była to Alfa Romeo. Miałem jej dość. Ale zrobiłem ją do końca. Dziś mam trochę więcej lat, trochę więcej kasy i trochę więcej czasu i wytrwałości. Mój MB jest na chodzie (Niemiec go uruchomił wkładając w niego sporo kosztownych części). Wy z bratem kupując coupe nie zorientowaliście się, że auto od słupków A jest inne? To faktycznie kanał.

Za powodzenie i wszystkiego najlepszego, dziękuję.

Jako Twój potencjalny klient nie zauważam ironicznego tonu wypowiedzi i podkreślam, że konstruktywną krytykę należy przyjmować z pokorą. Jeżeli nauczysz się ją wykorzystywać - tylko zyskasz. Odemnie nie usłyszysz więcej żadnej krytyki. Jeżeli odebrałeś to osobiście - przepraszam.

Marcin - każda studnia ma dno [zlosnikz] Powodzenie na pewno mi się przyda. Jeżeli jesteś na ukończeniu remontu 114 C to może mógłbym skorzystać z Twojego doświadczenia i czasem o coś zapytać?

Sebi i Marcin - jeżeli macie takie doświadczenie w renowacji tego modelu to może po prostu wskażcie miejsca, gdzie można kupić części. Ot tak po prostu.

Wiele osób na tym forum zadaje pytania. Cenię wypowiedzi konkretne i rzeczowe. Sam, kiedy nie mam nic do powiedzenia, po prostu się nie odzywam. Kiedy mogę pomóc robię to z przyjemnością. Wiele pytań dla wielu z nas może wydać się naiwnymi. Ale gdybyśmy znali na nie odpowiedzi to forum nie byłoby potrzebne. Gdybyśmy znali odpowiedź na 15 zadanych z rzędu pytań to Hubert Urbański wręczyłby nam czek z główną wygraną. Kto z Was to potrafi?

Przypomnę, że tematem jest moja prośba o pomoc. Jeżeli ktoś ma ochotę pomóc zapraszam.

Pozdrawiam
Maciej

P.S. Pragną jeszcze tylko dodać, że po słowach:"wszystkie uszczelki karoserii:" jest dwukropek. Tak więc wyliczanka dotyczy uszczelek tychże części, a nie samych części.


Na górę
 Tytuł:
Post: wt cze 25, 2002 10:11 am 
Offline
postmajtek

Rejestracja: sob lip 21, 2001 2:00 am
Posty: 33
Cześć,

Chętnie udzielę ci informacji, o ile tylko będę w stanie odpowiedzieć na twoje pytania.
Jeśli chodzi o części, to w ja nie mam stałego ani też pewnego źródła. Korzystam z różnych ogłoszeń z GIEŁDY SAMOCHODOWEJ, giełd i szrotów.
chętnie bym ci doradził co, gdzie i jak, ale to często jest zwykły przypadek...Czasem korzystam z Niemullera. U Sebastiana jeszcze nic nie kupowałem, ale i tak tego co potrzebuję u nich nie ma...
A poza tym wczoraj rozebrałem silnik i okazało się...że muszę zrobić jego kapitalny remont - sam w związku z tym muszę oddać się w wir poszukiwania części, min. pierścienie, rozrząd itd...
Hmmm, mówi się trudno.
Pozdrawiam,

Marcin


Na górę
 Tytuł:
Post: wt cze 25, 2002 10:42 am 
Offline
wiarus junior

Rejestracja: czw maja 16, 2002 11:55 pm
Posty: 531
Lokalizacja: Konin
Meeller pisze:
Czasem korzystam z Niemullera.


Gdzie? Co ma w ofercie?

Maciej


Ostatnio zmieniony wt cze 25, 2002 10:51 am przez Konik, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł:
Post: wt cze 25, 2002 10:50 am 
Offline
wiarus junior

Rejestracja: czw maja 16, 2002 11:55 pm
Posty: 531
Lokalizacja: Konin
Meeller pisze:
A poza tym wczoraj rozebrałem silnik i okazało się...że muszę zrobić jego kapitalny remont - sam w związku z tym muszę oddać się w wir poszukiwania części, min. pierścienie, rozrząd itd...


Sprawdzę czy mam dostęp do tych części, a jeżeli nie to wiem gdzie zrobić pierścienie.

Maciej


Na górę
 Tytuł:
Post: wt cze 25, 2002 12:38 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw lip 26, 2001 2:00 am
Posty: 3441
Numer GG: 1442573
Lokalizacja: Trzebnica
Cześc !!
Nie miałem nic złego na myśli jeżeli to tak odebrałeś to sory.
Piszę tak o tym bo wiem coś na ten temat. Oglądałem Twoje fotki, szkoda tylko że tak mało ich było. Po ogladnięciu stwierdzam że, niech się mylę, po odcięciu tylnych błotników brak będzie nadkoli (wew. i zew.)
Auto wyceniam, albo nie, na troche dużo roboty. Wiem jak to jest czego się nie dotkniesz to się sypie. Ale powodzenia i nie złość się jestem z toba.

cyt: Wy z bratem kupując coupe nie zorientowaliście się, że auto od słupków A jest inne? To faktycznie kanał.
Nie bardzo rozumiem co miałeś na myśli. Jak dasz rade to rozwiń ten temat.

_________________
Pozdrawiam Sebi

http://www.zelazko.com.pl


Na górę
 Tytuł:
Post: wt cze 25, 2002 7:34 pm 
Offline
wiarus junior

Rejestracja: czw maja 16, 2002 11:55 pm
Posty: 531
Lokalizacja: Konin
sebi pisze:
cyt: Wy z bratem kupując coupe nie zorientowaliście się, że auto od słupków A jest inne? To faktycznie kanał.
Nie bardzo rozumiem co miałeś na myśli. Jak dasz rade to rozwiń ten temat.


Hej
Miałem na myśli to, że zdaję sobie sprawę z inności coupe. Prawdę mówiąc obudziłeś we mnie odrobinę zgryźliwości i kąśliwości. Nie będę rozwijał tego tematu bo to prowadzi donikąd.

Pozdrawiam serdecznie
Maciej


Na górę
 Tytuł:
Post: wt cze 25, 2002 7:45 pm 
Offline
wiarus junior

Rejestracja: czw maja 16, 2002 11:55 pm
Posty: 531
Lokalizacja: Konin
Meeller pisze:
A poza tym wczoraj rozebrałem silnik i okazało się...że muszę zrobić jego kapitalny remont - sam w związku z tym muszę oddać się w wir poszukiwania części, min. pierścienie, rozrząd itd...
Hmmm, mówi się trudno.
Pozdrawiam,

Marcin


Hej
Po naszej rozmowie rozesłałem wici w temacie Twoich części. Wiadomości są jak zwykle i złe i dobre. Na razie nie mam namiarów na kupno nowych części. Mam mieć na dniach namiary na firmę (Łódź?), która dobrze dorabia pierścienie (np. chromowane) m.in. do Niemiec. Cena kpl. na 4 tłoki około 150 zł (chyba - do sprawdzenia). Firma we Wrześni robi dobre pierścienie, ale przeważnie wtedy jak im się uda. Panewki 6 - 8 lat temu robiłem gdzieś w Trójmieście. Pamiętam tylko, że jadąc główną przez Trójmiasto w kierunku północnym trzeba skręcić w lewo (i to jest blisko tej głównej). Może ktoś z Trójmiasta skojarzy, a jak nie to może gdzieś odnajdę faktury. Aha, auto na ich panewkach jeździło przez conajmniej 200 000 km, później też ale już nie mam żadnych o nim informacji. Rozrząd - no i tu są schody. :(

Pozdrawiam
Maciej


Na górę
 Tytuł:
Post: wt cze 25, 2002 8:00 pm 
Offline
kombatant

Rejestracja: pn kwie 29, 2002 9:49 am
Posty: 3594
Lokalizacja: WAWA
Nie wiem jak teraz, ja sie natknalem na Niemoelera jakies 10 lat temu i co mi sie rzucilo na oczy to fakt, ze w swej skad inad bogatej ofercie mial rowniez bardzo wysokie ceny. Sprowokowalo mnie to do nawiazania kontaktu z malzenstwem (chyba) Diestelhorst i towarzyszaca im zgraja.
Naprawde spoko ludzie, zwlaszcza jak sie zorientuja, ze wiesz co chcesz i dlaczego tak a nie inaczej. Do tego jednam polecam wycieczke na ich bagna, ew telefon.
Powodzenia, jak znajdziesz cos lepszego pisz.

_________________
W108 - 250 S 1967
S123 - 300TD 1982 Rudolf
S123 - 300TD 1985 Burak


Na górę
 Tytuł:
Post: wt cze 25, 2002 8:25 pm 
Offline
wiarus junior

Rejestracja: czw maja 16, 2002 11:55 pm
Posty: 531
Lokalizacja: Konin
Hej
Ten Niemo... Niemu... :lol: jest tu: http://www.niemoeller.de/

Maciej


Na górę
 Tytuł:
Post: pt cze 28, 2002 1:33 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz maja 05, 2002 12:11 pm
Posty: 1685
Lokalizacja: Wrocław
Nie wiem czy pomoge ale
w Łodzi na ul. Czołgistów 37 ( nie daleko jest tez sklep MB )
jest szrot MB - facet ma durzo tego sprowadzi kazda czesc , nowa i urzywana.

tel do goscia ( starsznie trudno sie z nim gada ) (42) 634-76-34

p.s.
Kowal tam dostaniesz orginalny licznik z obrotomierzem

_________________
pozdrawia:
.:Pszczoła:.
W115 2.0 '71; W123 2.3E '83; W124 3.0D '89, W201 2.0E '89


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl