MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 1:26 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zakup w115
Post: pt cze 08, 2018 11:09 am 
Offline
postmajtek

Rejestracja: pt cze 08, 2018 10:56 am
Posty: 27
Witam wszystkich, od jakiegoś czasu myślę o zakupie klasyka, opcje były różne od Syreny przez 125, a teraz moja uwaga skupiła się na w115. Znalazłem jeden egzemplarz, który mnie zainteresował. Proszę doświadczone osoby o ocenę ogłoszenia, czy warto go rozpatrywać, może ktoś już to auto oglądał:

http://allegro.pl/mercedes-w115-2-0d-i7 ... ml#thumb/5

Zastanawia mnie w tym aucie jedna rzecz - dlaczego pojazd ma takie tylne lampy, niby to jest ta poliftowa wersja bez trójkątnych szybek ale klosze tylnych lamp ma od starszego modelu. Czy może to wskazywać na jakiś szczep itp? Czy wychodziły egzemplarze z takim miksem?
Chciałbym też Was zapytać jak wygląda eksploatacja takiego auta, jakie są koszty, czy części zamienne są trudno czy łatwo dostępne? Co sądzicie o silniku 2.0d, z tą mocą mam świadomość że będzie to muł :) ale to ma być auto na niedzielną przejażdżkę a nie na wyścigi. Czy silnik jest awaryjny, jak jest z mechanikami, nie ma w nim rozwiązań których zwykły mechanik by nie ogarniał? I ostatnia sprawa, w których miejscach najczęsciej wychodzi rdza? Które elementy sprawdzać podczas oględzin?

Masa pytań żadnych odpowiedzi :) liczę że troche przybliżycie mi temat w115.

Z góry dziękuje!


Na górę
 Tytuł: Re: Zakup w115
Post: ndz cze 17, 2018 9:47 am 
Offline
postmajtek

Rejestracja: pt cze 08, 2018 10:56 am
Posty: 27
Nie dostałem odpowiedzi ale może zbyt zakręciłem z tymi pytaniami. To teraz jedno krótkie, znalazłem inne auto byłem oglądać i auto ma kilka wad:
1. trudno wyłączyć bieg wsteczny
2. nie działa manetka kierunkowskazów
3. leci z maglownicy
4. z tylu coś rzęzi podczas cofania (dyferencjał?)
5. auto nisko siedzi z tyłu

do tego ostatniego punktu dołączam zdjęcie, nie wiem jak wygląda złamanie takeigo mercedesa czy czasem nie jest to tym spowodowane:
Obrazek

Obrazek


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl