MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 9:45 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Post: wt lut 20, 2018 12:37 pm 
Offline
postmajtek

Rejestracja: sob gru 30, 2017 7:15 pm
Posty: 10
Witam, niedawno założyłem temat odnośnie zakupu mercedesa W110/W111 na tym forum. Po przeanalizowaniu ofert i tego co oferuje rynek muszę przyznać, że ciekawe sztuki zaczynają się od około 40-60tys. złotych. (nie licząc coupe i cabrio). W związku z tym, takie auto mógłbym kupić za 2 lata.
Pojawiła się też perspektywa kupna Mercedesa W114/W115 - też mi się podoba, a moja piękniejsza połówka zaakceptowała ten pomysł.
W ogłoszeniach na zachodnich portalach "dla mnie ciekawe(a się nie znam) można wyszperać w budżecie około 30 tys. złotych.
Powiedzcie mi proszę, czy 114/115 to "dobry" trop ( jak można zadać takie pytanie na forum o tym modelu [zlosnik] )
Interesują mnie tylko i wyłącznie silniki benzynowe na gaźniku, auto w sedanie, koniecznie białe (odnośnie koloru to bez komentarzy poproszę - taki mi się marzy i tyle [zlosnikhihi] )
1- Czy któryś omijać szerokim łukiem ? ( słyszałem, że R6 o poj. 2500ccm to katastrofa - pali i nie jedzie, trudno go wyregulować )
2- Jak sprawują się automatyczne skrzynie biegów i dostępność części ? Prawdą jest, że skrzynie automatyczne z wersji z mechanizmem przy kierownicy są identyczne jak te z mechanizmem przy tunelu środkowym ? Ponoć różnią się tylko mechanizmem....
3- Gdzie najpierw zaczyna pojawiać się korozja ? (newralgiczne punkty)
4- Czy w zakładanym budżecie uda mi się coś kupić co nie będzie wymagało gigantycznych nakładów finansowych?
5- Kolejną kwestią jest rozróżnienie serii -wersji... Wikipedia to nie najlepsze źródło, czy ktoś z mógłby mi wytłumaczyć czym się poszczególne różnią ? Mniej więcej już coś załapałem na ten temat ale nie wiem, czy moja droga jest "słuszna"
AD.5 znalazłem odpowiedzi w FAQ
6- klimatyzacja - bardzo chciałbym ją mieć, ewentualnie jak skomplikowane jest jej dołożenie...? Pasuje coś z innych modeli .. ?
Jeżeli chodzi o części to rozmawiałem z człowiekiem, który zajmuje się tym na co dzień. Przekazał mi żebym mechaniką się nie martwił. Najważniejsza jest blacharka oraz wnętrze - jak najbardziej kompletne i w jak najlepszym stanie.

Uprzedzając pytania - przeczytałem chyba wszystkie wątki odnośnie renowacji tych pojazdów na tym forum ;) Zauważyłem, że dużo osób zleca remont jakiejś firmie po Gryfinem (jak nazywa się ten zakład bo mieszkam w Szczecinie 40km od Gryfina)
Już chyba znalazłem " Old Merc Garage " ?
Miło by było, gdyby ktoś napisał mi w miarę konkretnie czego się wystrzegać przy zakupie W114/115 i na co szczególnie zwrócić uwagę.


Na górę
Post: wt lut 27, 2018 3:13 pm 
Offline
postmistrz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr mar 26, 2003 12:24 pm
Posty: 7489
Lokalizacja: WWL
Trop dobry, zwlaszcza ten o benzynie. Skup sie na W114, czyli 6-cio cylindrowych. Mialem kiedys 200-tke, 95KM, nie jedzie :) W przypadku silnika M110 nie boj sie wtrysku. 280E to najzacniejszy wybor z rodziny /8.
Co do koloru - na szczescie bialy to dosc popularny kolor i wystepowal w wielu odcieniach. Powinno sie udac. Ale ja bym sie nie upieral. Stan sie bardziej liczy.
Automaty sa dosc pancerne, o ile nie zostaly zaniedbane, jak ze wszystkim. I tak, skrzynie byly takie same, niezaleznie od lokalizacji wybieraka. Lenkradautomatik bardziej poszukiwany i sexy :)
Korozja pojawia sie wszedzie :) Czesto w miejscach niewidocznych i dopiero po rozebraniu do renowacji okazuje sie ogrom zniszczen. Dlatego moim zdaniem jest to najwazniejsza rzecz do weryfikacji przed zakupem - stan karoserii. I tak jak juz pisales - stan oraz kompletnosc wnetrza. Kazda uszyta tapicerka wyje w tych autach.
Klima - w wersjach europejskich to bialy kruk, niemal jednorozec. W wersjach amerykanskich niemal standard. Ale rozwiazania inne. Moim zdaniem - zimny lokiec :)
Old Merc Garage to nasz kolega Stomek. Pogadaj z nim. Zna sie na rzeczy, byc moze nawet zna cos ciekawego na sprzedaz.

A wystrzegac nalezy sie ulepow, zgnilkow, szczepanow, "okazji", aut po "remącie" w cenie 15k, cyrkli. I diesli (za wyjatkiem 240d 3.0) :) Chyba ze ma sie temperament pracownika poczty polskiej ;)

_________________
pzdr - Maciek
41 Buick Special x2, 49 Chevy "Deratyzator", 50 Olds "Patton", 53 Chevy Bel Air, 55 Chevy 3800 panel, 70 Chevy Impala conv, 77 Chevy Monte Carlo, 87 Chevy G20, 89 Chevy K5, 03 Chevy S10 = 86 garow, 59.7 L, 2480KM


Na górę
Post: sob mar 03, 2018 11:51 am 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn cze 25, 2007 3:08 pm
Posty: 2149
Numer GG: 309237
Lokalizacja: Warszawa
Kolega mojojojo13 wystawial niedawno biała 115 2.0 z czerwonym wnętrzem

_________________
V-ce Prezes MB/8 Club Poland
560SL, 560SEC, 280SEL 4.5, s115, 230C,W123 300usa, C111 5.0 puzzle, 1502, 635CSi, 840Ci, 911 3.0SC targa, XJS 4.0


Na górę
Post: ndz mar 04, 2018 10:13 am 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob cze 12, 2004 3:35 pm
Posty: 2505
Lokalizacja: Lublin
Tak mam i chce sprzedać. Problem ze mną jest taki, że nie mam czasu na pisanie tony wiadomości, robienia zdjęć (bo auto 40 km od domu), za to dla kogoś z forum cena lepsza niż w ogłoszeniu i uczciwie odpowiem na każde pytanie telefonicznie (proszę tylko o przygotowanie ich wcześniej). Auto przez 15 lat zrobiło może z 5 tyś km.
https://sprzedajemy.pl/w115-200-pierwsz ... nr54834467

tel. 604 624 76 siedem, wcześniej proszę o smsa

_________________
"Jestem Książę i pewnych tematów nie drążę..."

Miałem k...tyle aut co niektórzy w podpisie, na drugie popularność, na trzecie szacunek - teraz mam rower


Na górę
Post: pn mar 05, 2018 9:15 pm 
Offline
postmajtek

Rejestracja: sob gru 30, 2017 7:15 pm
Posty: 10
Piękne auto, ale jeszcze muszę sobie dać na wstrzymanie przez rok :[
Bukol, dziękuje za Twoje rady ;)
Rozmawiałem telefonicznie z kimś z Old Merc Garage, jak będę bliski uzbierania ostatecznego budżetu wtedy konkretnie zacznę dzwonić, jeździć i oglądać. Mam nadzieję, że trafię fajną sztukę taką jak ma mojojojo13. W moim przypadku musi być biały i koniec. Chciałbym rejestrować na białe tablice - nie chcę być niewolnikiem własnego auta....


Na górę
Post: wt mar 06, 2018 9:26 am 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob cze 12, 2004 3:35 pm
Posty: 2505
Lokalizacja: Lublin
to jeszcze doczytaj o zabytkowych tablicach. Na razie powielasz mity o niewolnictwie.

_________________
"Jestem Książę i pewnych tematów nie drążę..."

Miałem k...tyle aut co niektórzy w podpisie, na drugie popularność, na trzecie szacunek - teraz mam rower


Na górę
Post: wt mar 06, 2018 1:44 pm 
Offline
postmajtek

Rejestracja: sob gru 30, 2017 7:15 pm
Posty: 10
Odrobiłem lekcję, troszkę poczytałem i może masz rację z tymi tablicami ale jak to jest z wyjazdami za granicę ?? Mieszkam w bliskiej odległości od naszej zachodniej granicy. Często z rodziną śmigam nad morze bałtyckie ale po stronie Niemieckiej. Czy za każdym razem muszę "posić" konserwatora zabytków i to by się zgodził na wyjazd...? Może ktoś podrzuci jakiś rzetelny artykuł co to żółtych tablic


Na górę
Post: wt mar 06, 2018 3:59 pm 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob cze 12, 2004 3:35 pm
Posty: 2505
Lokalizacja: Lublin
problem z wyjazdem za granicę dotyczy aut na żółtych i białych tablicach. Kolor tablic definiuje zabytek na potrzeby innych niż ustawa o ochronie zabytków i opiece nad nimi. Pozostaje kwestia wieku i wartości. Zwracam uwagę na głośne przypadki wjazdu do Polski samochodów kolekcjonerów z innych krajów i zablokowanie ich wyjazdu z Polski.
W razie w możesz uzyskać zezwolenie czasowe WKZ na wielokrotny wyjazd za granicę. a w Przypadku w115 jak moja - możesz zrobić opinie rzeczoznawcy o wartości do 32 tyś zł i wtedy nie musisz mieć zezwolenia.
Obecnie przewaga zabytkowych tablic to ułatwione dochodzenie odszkodowania (względnie), wygląd jeśli sie komuś podoba i w zasadzie tyle (jeszcze przegląd - ale oceniam go umiarkowanie pozytywnie).

_________________
"Jestem Książę i pewnych tematów nie drążę..."

Miałem k...tyle aut co niektórzy w podpisie, na drugie popularność, na trzecie szacunek - teraz mam rower


Na górę
Post: śr mar 07, 2018 3:07 pm 
Offline
postmajtek

Rejestracja: sob gru 30, 2017 7:15 pm
Posty: 10
Wiadomo, że artykuły motoryzacyjne to nie najlepsze źródło dlatego poczytałem na ten temat na stronie Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Szczecinie. Oprócz tego, że taka W114/115 za każdym razem będzie wymagała pozwolenia czasowego na wyjazd za granicę, to jeszcze przy odsprzedaży za granicę trzeba zapłacić 25% wartości auta na rzecz Skarbu Państwa. Odsyłam do źródła wraz z komentarzem http://www.wkz.szczecin.pl/mainjoo/inde ... &Itemid=73

Zalety białych tablic :
-można zarejestrować auto bez żadnych dokumentów
-"ładne"tablice rej.
- oszacowana wartość w przypadku zniszczenia/kradzieży
-możliwość czasowego OC
-dożywotni przegląd rej...

minusy wymieniłem wcześniej - dla mnie są całkiem duże.

Przecież mogę zarejestrować na białe tablice i wykupić ubezpieczenie np. na 6 miesięcy - udokumentować fakt, że auto garażowane i w okresie zimowym nie porusza się po drogach.....
Dodatkowo przecież mogę zrobić opinię rzeczoznawcy z indywidualną wyceną i przedstawić ja ubezpieczycielowi....
W moim przypadku zabytek średnio się kalkuluje....


Na górę
Post: śr mar 07, 2018 3:57 pm 
Offline
Klubowicz

Rejestracja: śr lis 27, 2002 6:40 pm
Posty: 4100
Lokalizacja: Polska
Daktyloskop pisze:
Przecież mogę zarejestrować na białe tablice i wykupić ubezpieczenie np. na 6 miesięcy - udokumentować fakt, że auto garażowane i w okresie zimowym nie porusza się po drogach.....

Tego nie możesz, chyba że masz opinie rzeczoznawcy o zabytkowej wartości auta. Tak czy inaczej oznacza to pałowanie się z ufg.pl. Dla mnie żółte mają więcej + niż -, szczególnie niedługo może się to ważne okazać dla starych diesli [zlosnikz]

_________________
w123


Na górę
Post: czw mar 08, 2018 6:11 pm 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob cze 12, 2004 3:35 pm
Posty: 2505
Lokalizacja: Lublin
Daktyloskop pisze:
Wiadomo, że artykuły motoryzacyjne to nie najlepsze źródło dlatego poczytałem na ten temat na stronie Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Szczecinie. Oprócz tego, że taka W114/115 za każdym razem będzie wymagała pozwolenia czasowego na wyjazd za granicę, to jeszcze przy odsprzedaży za granicę trzeba zapłacić 25% wartości auta na rzecz Skarbu Państwa. Odsyłam do źródła wraz z komentarzem http://www.wkz.szczecin.pl/mainjoo/inde ... &Itemid=73

Zalety białych tablic :
-można zarejestrować auto bez żadnych dokumentów
-"ładne"tablice rej.
- oszacowana wartość w przypadku zniszczenia/kradzieży
-możliwość czasowego OC
-dożywotni przegląd rej...

minusy wymieniłem wcześniej - dla mnie są całkiem duże.

Przecież mogę zarejestrować na białe tablice i wykupić ubezpieczenie np. na 6 miesięcy - udokumentować fakt, że auto garażowane i w okresie zimowym nie porusza się po drogach.....
Dodatkowo przecież mogę zrobić opinię rzeczoznawcy z indywidualną wyceną i przedstawić ja ubezpieczycielowi....
W moim przypadku zabytek średnio się kalkuluje....

A co ty na to żeby zerknąć na datę publikacji tego co czytałeś? jak już zerkniesz to się uszczypnij...
źródlem prawa (i wiedzy) jest ustawa i rozporządzenia a nie WKZ co widac na załączonym obrazku

_________________
"Jestem Książę i pewnych tematów nie drążę..."

Miałem k...tyle aut co niektórzy w podpisie, na drugie popularność, na trzecie szacunek - teraz mam rower


Na górę
Post: czw mar 22, 2018 9:42 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: sob cze 09, 2007 5:21 pm
Posty: 83
laudan pisze:
Daktyloskop pisze:
Przecież mogę zarejestrować na białe tablice i wykupić ubezpieczenie np. na 6 miesięcy - udokumentować fakt, że auto garażowane i w okresie zimowym nie porusza się po drogach.....

Tego nie możesz, chyba że masz opinie rzeczoznawcy o zabytkowej wartości auta. Tak czy inaczej oznacza to pałowanie się z ufg.pl. Dla mnie żółte mają więcej + niż -, szczególnie niedługo może się to ważne okazać dla starych diesli [zlosnikz]


Każde auto, które ma ponad 40 lat jest definiowane jako historyczne (nie mylić z zabytkowym) i w związku z tym nie musi mieć ciągłości OC. Można kupić OC np. na 1 miesiąc żeby pojechać na zlot. Takie auto nie musi posiadać żółtych tablic. Liczy się jego wiek.
http://rkb.pl/faq/co-jest-pojazd-historyczny/

_________________
Juliusz

W114 280 1973

W 115 1969 2,2 D EX
W 115 1974 2,0 B dawca
W 123 1984 2.0 B/G EX
W 201 1988 2,0 D Ex
W 124 1992 250 TD ex
W 210 1996 290 TD ex


Na górę
Post: pt mar 23, 2018 11:25 am 
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 19, 2002 1:00 am
Posty: 1239
Lokalizacja: Warszawa
juliusz pisze:
laudan pisze:
Daktyloskop pisze:
Przecież mogę zarejestrować na białe tablice i wykupić ubezpieczenie np. na 6 miesięcy - udokumentować fakt, że auto garażowane i w okresie zimowym nie porusza się po drogach.....

Tego nie możesz, chyba że masz opinie rzeczoznawcy o zabytkowej wartości auta. Tak czy inaczej oznacza to pałowanie się z ufg.pl. Dla mnie żółte mają więcej + niż -, szczególnie niedługo może się to ważne okazać dla starych diesli [zlosnikz]


Każde auto, które ma ponad 40 lat jest definiowane jako historyczne (nie mylić z zabytkowym) i w związku z tym nie musi mieć ciągłości OC. Można kupić OC np. na 1 miesiąc żeby pojechać na zlot. Takie auto nie musi posiadać żółtych tablic. Liczy się jego wiek.
http://rkb.pl/faq/co-jest-pojazd-historyczny/


Jest dokładnie tak jak pisze kolega. Jeśli auto ma skończone 40 lat nie musi mieć wykupionego OC.
Ja teraz nie miałem ciągłości i ubezpieczyciel nie robił z tym żadnego problemu.

Należy jedynie pamiętać żeby ostatnie aktualne OC wypowiedzieć przed końcem terminu bo się z automatu przedłuży na kolejny rok.

Poza tym jest jeszcze jedno małe ale... Nie każda firma chce ubezpieczać stare auta szczególnie na miesiąc.
Po prostu nie mają specjalnej oferty.
Ewentualnie ceny są mało atrakcyjne i czasem lepiej wykupić OC na cały kolejny rok.

_________________
W115 220D 68 "Kasztanka"
W168 170D 01 "Marcysia" :-)
ex auta: VW 1303 73 "Garbi", W123 300D 83/89 "Mystery", W123 230CE 82 "Wodolot"


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl