MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 8:28 pm

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: sob lip 09, 2016 4:37 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: pt cze 28, 2013 5:16 pm
Posty: 114
Witam ponownie
Jak w temacie... silnik po kapitalnym remoncie. Remont robiony przez mechanika starszej daty ktory na co dzień robi remonty silników a wcześniej zajmował się również starymi pompami diesla.

Blok i wał po szlifie (zatarte panewki) Nowe tłoki i panewki w nadwymiarze, nowy wałek rozrządu i dźwignie zaworowe, kompl. nowy rozrząd wraz z kołami zębatymi, nowa pompa oleju i nowy zestaw uszczelnień.

Silnik nie ma żadnych objawów usterki głowicy. Moc nominalna ok, temp wody stabilna, pali zimny od pierwszego (zimą również) ciepły chodzi absolutnie równo, węże od wody dają się ścisnąć po nagrzaniu silnika, brak majonezu pod korkiem oleju.

Problem polega na tym, że po obu stronach bloku pojawiają się pojedyńcze zacieki. Wniosek... uszczelka głowicy nieszczelna od zewnątrz po obydwu stronach natomiast szczelna wewnątrz.
Głowicę próbowali dociągać przedwczoraj jednak nie dało to najmniejszego efektu.
Mechanik twierdzi że winna jest uszczelka najprawdopodobniej ze starego stanu magazynowego i po zewnętrznej stronie silikon stracił swoje właściwości. Kupiłem zestaw uszczelnień Victor Reinz.

Czy ktoś miał już podobny przypadek w swojej praktyce
Z góry dzięki za odpowiedź


Na górę
Post: sob lip 09, 2016 4:47 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: pt cze 28, 2013 5:16 pm
Posty: 114
Śruby głowicy też kupiłem nowe...


Na górę
Post: sob lip 09, 2016 6:20 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz lip 26, 2015 8:38 pm
Posty: 61
Lokalizacja: Tychy
Zapytaj mechanika,czy dociągając głowicę zaczynał od środka,stara uszczelka,nic nie wspomniałeś czy głowica była planowana.
Wyciek pojawia się od przodu głowicy?
Zrób foto i wrzuć.


Na górę
Post: sob lip 09, 2016 6:26 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: pt cze 28, 2013 5:16 pm
Posty: 114
Napisałem, że silnik jest po kapitalnym remoncie i że jest nowy zestaw uszczelnień Reinz'a założony.... jak można poskładać silnik na nowych tłokach ze starą uszczelką głowicy??? Napisałem, że cieknie po bloku z obydwu stron.... nie nie z przodu przy rozrządzie... Fotek nie wstawię bo auto odstawiłem z powrotem do mechanika.


Na górę
Post: sob lip 09, 2016 6:28 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: pt cze 28, 2013 5:16 pm
Posty: 114
Tak głowica była zabielana


Na górę
Post: sob lip 09, 2016 6:58 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz lip 26, 2015 8:38 pm
Posty: 61
Lokalizacja: Tychy
Wrzuć zdjęcie,skąd to wycieka,tak to sobie umilamy czas pituleniem o pierdołach.
Mechanik złożył silnik a nas pytasz co może być przyczyną wycieku,pytaj tego co składał.


Na górę
Post: sob lip 09, 2016 8:41 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: pt cze 28, 2013 5:16 pm
Posty: 114
Martinez Tychy nie gniewaj się ale postaraj się czytać tekst ze zrozumieniem...
Moje pytanie nie brzmi co jest przyczyną, a czy ktoś miał podobny przypadek z nową uszczelką głowicy.
Mój przypadek opisałem wydaję mi się dosyć szczegółowo i zdjęcia zacieków na bloku czyt. pionowych wilgotnych śladów są mało istotne... osoba ze średnio rozwiniętą percepcją która widziała kilka razy rzędowy silnik spalinowy jest w stanie wyobrazić sobie wilgotne zacieki rozpoczynające się na łączeniu bloku z głowicą po obydwu jego stronach. Naturalnie skierowane do dołu zgodnie z ogólnie przyjętą zasadą grawitacji. :)

Odnośnie jak wspomniałeś pitulenia o pierdołach.... proszę przeczytaj sobie swoje dotychczasowe odpowiedzi w różnych postach w tym również i moich... w których to udzielałeś się jako "znawca tematu" dla przypomnienia wałek rozrządu nie jest w zestawie z łożyskowaniem a 240d 3.0 nie ma filtra mokrego. Prześledź sobie również swoje pozostałe wpisy.


Na górę
Post: ndz lip 10, 2016 9:13 am 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz lip 26, 2015 8:38 pm
Posty: 61
Lokalizacja: Tychy
Wiesz masz rację,jestem pewien,że w gronie szanowanych użytkowników tej marki nie ma osoby z tak rozwiniętą percepcją jak powiedźmy Ty.
Nikt inny również nie doświadczył podobnych zjawisk wizualnych,jak u Ciebie.
Powodzenia w uszczelnianiu.


Na górę
Post: ndz lip 10, 2016 9:49 am 
Offline
swój chłop

Rejestracja: pt cze 28, 2013 5:16 pm
Posty: 114
MartinezTychy pisze:
Wiesz masz rację,jestem pewien,że w gronie szanowanych użytkowników tej marki nie ma osoby z tak rozwiniętą percepcją jak powiedźmy Ty.
Nikt inny również nie doświadczył podobnych zjawisk wizualnych,jak u Ciebie.
Powodzenia w uszczelnianiu.


Dzięki to miłe że ją doceniasz. (Czyt. moją percepcję)
Ze swej strony muszę przyznać... absolutnie szczerze.... że bez mała raz już sześćdziesiąty merytoryką swojej wypowiedzi powaliłeś mnie na kolana. ;)


Na górę
Post: ndz lip 10, 2016 12:53 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz lip 26, 2015 8:38 pm
Posty: 61
Lokalizacja: Tychy
Pozostań w tej pozycji.


Na górę
Post: pn lip 11, 2016 1:28 am 
Offline
swój chłop

Rejestracja: pt cze 28, 2013 5:16 pm
Posty: 114
nie pozostaje mi nic innego... Użytkowniku Szanowany :)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl