MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest ndz kwie 28, 2024 3:01 pm

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 Następna
Autor Wiadomość
Post: wt cze 17, 2003 12:15 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt cze 10, 2003 12:27 pm
Posty: 131
Lokalizacja: Warszawa
Czy też może płeć nie ma tu najmniejszego znaczenia..... [zlosnik]
Wg mnie, statystycznie rzecz ujmując faceci są lepszymi kierowcami, wiem wiem, kobiety się zaraz odezwą i powiedzą, że one powodują mniej wypadków, ale jak można spowodować wypadek przejeżdżając dziennie kilka kilometrów nie spotykając po drodze żadnego samochodu :)))) [zlosnik]



Druga sprawa: czy ilość przejechanych kilometrów może świadczyć o umiejętnościach kierowcy??

_________________
Obrazek
Dwóch wspaniałych
Osobistości nie małych
Jeden za drugiego
Jak drugi za pierwszego
Będąc w osobie jednej
Aczkolwiek nieprzewielebnej
Tworzą team niepowtarzalny
Jednakże w 100% realny.


Na górę
 Tytuł:
Post: wt cze 17, 2003 12:22 pm 
Offline
postmistrz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr mar 26, 2003 12:24 pm
Posty: 7489
Lokalizacja: WWL
Moim zdanie płeć nie ma znaczenia - było już o tym w HP, ale niejako przy okazji. Wystarczy zajrzeć na HP, wątek Audi - dwa drastyczne przykłady: poszkodowane kobiety, ale absolutnie niewinne. Panie jeżdżą po prostu ostrożniej, wolniej (często za wolno, co też powoduje zagrożenia, ale mniejsze niż 140km/h osiedlówką). Niestety, jeżeli w rodzinie jest jeden samochód, to najczęściej Pani jeździ ,,z imprezy,, raz w miesiącu - więc skąd ma potrafić jeździć?

_________________
pzdr - Maciek
41 Buick Special x2, 49 Chevy "Deratyzator", 50 Olds "Patton", 53 Chevy Bel Air, 55 Chevy 3800 panel, 70 Chevy Impala conv, 77 Chevy Monte Carlo, 87 Chevy G20, 89 Chevy K5, 03 Chevy S10 = 86 garow, 59.7 L, 2480KM


Na górę
 Tytuł:
Post: wt cze 17, 2003 12:25 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt cze 10, 2003 12:27 pm
Posty: 131
Lokalizacja: Warszawa
tak, poruszyłeś ciekawą sprawę, faceci powinni oddawać kobitkom kółko albo czasami wysłać je na szkolenie, np jazdy w ekstremalnych warunkach, kobieta też człowiek :))))) [zlosnik]

_________________
Obrazek

Dwóch wspaniałych

Osobistości nie małych

Jeden za drugiego

Jak drugi za pierwszego

Będąc w osobie jednej

Aczkolwiek nieprzewielebnej

Tworzą team niepowtarzalny

Jednakże w 100% realny.


Na górę
 Tytuł:
Post: wt cze 17, 2003 12:29 pm 
Offline
postmistrz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr mar 26, 2003 12:24 pm
Posty: 7489
Lokalizacja: WWL
Szkolenie to chyba nie - Panie po prostu powinny mieć swoje autka (niekoniecznie małe puszki śmierci). Wiem, że finanse większości rodzin na to nie pozwalają (zwłaszcza w kwestii utrzymania auta), ale trzeba mieć nadzieję, że to się zmieni.

_________________
pzdr - Maciek
41 Buick Special x2, 49 Chevy "Deratyzator", 50 Olds "Patton", 53 Chevy Bel Air, 55 Chevy 3800 panel, 70 Chevy Impala conv, 77 Chevy Monte Carlo, 87 Chevy G20, 89 Chevy K5, 03 Chevy S10 = 86 garow, 59.7 L, 2480KM


Na górę
Post: wt cze 17, 2003 5:36 pm 
Offline
Klubowicz

Rejestracja: śr cze 26, 2002 3:11 pm
Posty: 6660
Numer GG: 267496
Lokalizacja: Łomianki Dolne
DruidusMaximus pisze:
Wg mnie, statystycznie rzecz ujmując faceci są lepszymi kierowcami


Niewykluczone, że masz rację... statystycznie [zlosnik] Znam jednak sporo kobiet, które prowadzą auto bardzo dobrze, np. Małgosia, Dana...

Co wg Ciebie oznacza lepszymi? Podziałów na kategorie może być dużo i jeśli byś to rozpatrzył, to Ci wyjdzie, że faceci to g..., a nie kierowcy.

Przykład: kultura jazdy, przekleństwa za kółkiem itd. Nie sądzę, żeby faceci zachowywali się lepiej za kółkiem niż kobiety. Zatem pod tym względem kobiety sa lepszymi kierowcami niż faceci.

Bukol poruszył temat spokojnej i wolnej jazdy... czasem za wolnej. Jednak jadąca spokojnie zgodnie z przepisami drogowymi kobieta stanowi mniejsze zagrożenie niż wariaci męskiego rodzaju np. na Trasie Gdańskiej.

Faktem jest, że znacznie więcej mężczyzn widzi się za kółkiem, może jeżdżą pewniej i rozwijają większe prędkości, ale często zapominaja o dystansie... od wszystkiego, co złe.

Można tak długo debatować, ale wg mnie wynik wcale nie przechyli szali na stronę mężczyzn [szalone]

_________________
SEBIAN

MB Viano 2.2 CDI '09
MB GLC 220 CDI 4M '18


Ostatnio zmieniony wt cze 17, 2003 5:39 pm przez Sebian, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł:
Post: wt cze 17, 2003 5:39 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt cze 10, 2003 12:27 pm
Posty: 131
Lokalizacja: Warszawa
Wazeliniarz [obijacz] heheheh Twój głos sie nie liczy :D:D::D:D:D:


ale wezmę go pod uwagę [zlosnik]

_________________
Obrazek

Dwóch wspaniałych

Osobistości nie małych

Jeden za drugiego

Jak drugi za pierwszego

Będąc w osobie jednej

Aczkolwiek nieprzewielebnej

Tworzą team niepowtarzalny

Jednakże w 100% realny.


Na górę
 Tytuł:
Post: wt cze 17, 2003 5:41 pm 
Offline
Klubowicz

Rejestracja: śr cze 26, 2002 3:11 pm
Posty: 6660
Numer GG: 267496
Lokalizacja: Łomianki Dolne
DruidusMaximus pisze:
Wazeliniarz [obijacz] heheheh Twój głos sie nie liczy :D:D::D:D:D:
ale wezmę go pod uwagę [zlosnik]


Pierwsza część Twojego zdania wyklucza drugą [zlosnik] Wróć do tematu. Ukręciłeś sobie bacik, to z niego strzelaj [zlosnik]

_________________
SEBIAN

MB Viano 2.2 CDI '09
MB GLC 220 CDI 4M '18


Na górę
 Tytuł:
Post: wt cze 17, 2003 7:42 pm 
Offline
Swoja BABA
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw gru 06, 2001 1:00 am
Posty: 622
Lokalizacja: Szczecin
Bukol pisze:
Moim zdanie płeć nie ma znaczenia - było już o tym w HP, ale niejako przy okazji. Wystarczy zajrzeć na HP, wątek Audi - dwa drastyczne przykłady: poszkodowane kobiety, ale absolutnie niewinne. Panie jeżdżą po prostu ostrożniej, wolniej (często za wolno, co też powoduje zagrożenia, ale mniejsze niż 140km/h osiedlówką). Niestety, jeżeli w rodzinie jest jeden samochód, to najczęściej Pani jeździ ,,z imprezy,, raz w miesiącu - więc skąd ma potrafić jeździć?


na szczęście ja jeżdżę na codzień, jestem również kierowcą Maćka, jazda od święta wcale mnie nie kręci [cool]
prawdą jest , że kobiety chyba jeżdżą trochę bezpieczniej ale niejednokrotnie też bezmyślnie, tarasują drogę ale dotyczy to również mężczyzn; nie, płeć chyba nie ma tu nic do rzeczy - albo się jest dobrym kierowcą albo nie i to wcale nie zależy od płci ;)

_________________
Puzon W116 / 280 SE '75 - 300D - żółwik
Szwedka W116 / 280 SE '77 w leniuchu


Na górę
 Tytuł:
Post: wt cze 17, 2003 7:47 pm 
Offline
Swoja BABA
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw gru 06, 2001 1:00 am
Posty: 622
Lokalizacja: Szczecin
zauważyłam (już dawno a teraz się to powtórzyło) bardzo ciekawe zjawisko: a mianowicie najgorszymi :cry: , najbardziej chamskimi :evil: , szalejącymi :x , nie mającymi kultury :( jazdy są samochody z rejestracjami warszawskimi, poznańskimi i dolnoścląskimi - nie ubliżając naszym kierwcom z klubu, bo nie wiem jak się zachowują na drodze, tak że nie bierzcie tego do siebie ;)

_________________
Puzon W116 / 280 SE '75 - 300D - żółwik

Szwedka W116 / 280 SE '77 w leniuchu


Na górę
 Tytuł:
Post: wt cze 17, 2003 7:52 pm 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz lip 14, 2002 6:38 pm
Posty: 5464
Lokalizacja: Warszawa
Z najbliższego mojego otoczenia: 3 kobiety-kierowcy: Moja Matka i dwie siostry... Matka i jedna z sióstr są naprawdę wspaniałymi kierowcami czasem szalonymi, czasem spokojnymi, ale bardzo pewnymi, natomiast druga siostra... Przemilczę - problem wynika raczej z tego że nie jeździ, ale jak ma jeżdzić jak jej jazda powoduje stres u wszystkich ??? Płeć nie ma znaczenia !!! Zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet są świetni kierowcy jak i drogowe kuternogi... Dyskusja dotyczy to odwiecznego problemu kto jest lepszy za kierownicą kobieta czy mężczyzna... Taki temat może tylko wywołać emocje, a odpowiedzi jednoznacznej nie uraczysz :( ... Czy po to Fabianie rozpocząłeś ten wątek by wywołać kolejne zawirowania ??? [oczko] :-?

_________________
MB W123 230E '80 Chinablau & W123 230 '77 Saharagelb
MB GLC 220d 4MATIC - plastik na co dzień ;)
Prezes MB/8 Club Poland
"Chcę umrzeć spokojnie, we śnie - tak jak mój znajomy, a nie wrzeszcząc z
przerażenia - tak jak jego pasażerowie."


Na górę
 Tytuł:
Post: wt cze 17, 2003 7:58 pm 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz lip 14, 2002 6:38 pm
Posty: 5464
Lokalizacja: Warszawa
Dana pisze:
zauważyłam (już dawno a teraz się to powtórzyło) bardzo ciekawe zjawisko: a mianowicie najgorszymi :cry: , najbardziej chamskimi :evil: , szalejącymi :x , nie mającymi kultury :( jazdy są samochody z rejestracjami warszawskimi, poznańskimi i dolnoścląskimi - nie ubliżając naszym kierwcom z klubu, bo nie wiem jak się zachowują na drodze, tak że nie bierzcie tego do siebie ;)


Niestety się zgodzę... Bardzo wiele osób tak sądzi o kierowcach z warszawskimi numerami rejestracyjnymi... Cóż taka opinia - sam często widze wielu kretynów, których najprościej określić mianem "warsiawka" - młody, łysy, dobra fura, blondi obok, radio na full i czadu... Cosik tak jak ci opisywani z Audi... Koszmar...

Osobiście do tej listy dorzuciłbym jeszcze "klientów" z rej.: siedleckimi i z okolic Radomia - jakoś najczęściej tu trafiam na buraka...

_________________
MB W123 230E '80 Chinablau & W123 230 '77 Saharagelb
MB GLC 220d 4MATIC - plastik na co dzień ;)
Prezes MB/8 Club Poland
"Chcę umrzeć spokojnie, we śnie - tak jak mój znajomy, a nie wrzeszcząc z
przerażenia - tak jak jego pasażerowie."


Na górę
 Tytuł:
Post: wt cze 17, 2003 8:07 pm 
Offline
Swoja BABA
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw gru 06, 2001 1:00 am
Posty: 622
Lokalizacja: Szczecin
Idzik pisze:
[;)


Niestety się zgodzę... Bardzo wiele osób tak sądzi o kierowcach z warszawskimi numerami rejestracyjnymi... Cóż taka opinia - sam często widze wielu kretynów, których najprościej określić mianem "warsiawka" - młody, łysy, dobra fura, blondi obok, radio na full i czadu... Cosik tak jak ci opisywani z Audi... Koszmar...

Osobiście do tej listy dorzuciłbym jeszcze "klientów" z rej.: siedleckimi i z okolic Radomia - jakoś najczęściej tu trafiam na buraka...[/quote]

to nawet nie jest młody, łysy z dobra furą i laseczką obok, czasami są to kobiety :evil: czasami starsi ludzie ale jakoś tak dziwnie.... patrzą na życie swoje i innych :(

_________________
Puzon W116 / 280 SE '75 - 300D - żółwik

Szwedka W116 / 280 SE '77 w leniuchu


Na górę
 Tytuł:
Post: wt cze 17, 2003 9:54 pm 
Offline
Swoja BABA
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw cze 05, 2003 9:12 pm
Posty: 726
Lokalizacja: Warszawa
Oczywiscie ze Fabian chcial zawirowac miedzy plciami [zlosnik] ale widze pelna zgodnosc,pod ktora sie takze podpisuje, zatem mu sie nie udalo [usmiech]
Natomiast bede sie upierac jesli chodzi o ilosc przejechanych km /kiedys ostro na ten temat dyskutowalismy majac odmienne zdania/,ze moze nie powoduje to automatem bycia dobrym kierowca,ale daje doswiadczenie ze wzgledu na wieksza mozliwosc znalezienia sie w roznych warunkach i wykorzystania tego dla unikniecia dalszych wpadek.
Poza tym zawsze lepszym kierowca bedzie ten kto lubi jezdzic a nie ten kto traktuje to jak dopust bozy.
Co do warszawki - no coz- niektorzy do niej nalezymy i nieraz sie bardzo tego wstydzimy :(

_________________
Małgosia
Skarbnik MB/8 Club Poland

W114 250 '71 Amelka:)
Yariska AMG:) 1.4 '10


Na górę
 Tytuł:
Post: wt cze 17, 2003 10:05 pm 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz lip 14, 2002 6:38 pm
Posty: 5464
Lokalizacja: Warszawa
Małgosia pisze:
Co do warszawki - no coz- niektorzy do niej nalezymy i nieraz sie bardzo tego wstydzimy :(


Ano czasem przez kilku pajaców trza oczami świecić... :oops:

_________________
MB W123 230E '80 Chinablau & W123 230 '77 Saharagelb
MB GLC 220d 4MATIC - plastik na co dzień ;)
Prezes MB/8 Club Poland
"Chcę umrzeć spokojnie, we śnie - tak jak mój znajomy, a nie wrzeszcząc z
przerażenia - tak jak jego pasażerowie."


Na górę
 Tytuł:
Post: śr cze 18, 2003 9:17 am 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt cze 10, 2003 12:27 pm
Posty: 131
Lokalizacja: Warszawa
[zlosnik] heheheh Blondzik a myślałam, że masz już skleroze.... i się pomyliłam heheh

Ja nadal twierdzę, że ilość przejechanych km nie jest wyznacznikiem dobrego kierowcy bo nie ma chyba takiego wyznacznika. A dobrego kierowce można poznać po zachowaniu w sytuacjach ekstremalnych - tak jak charakter człowieka.....

Pozdrawiam serdecznie [zlosnik]



P.S. Nie mam rozdwojenia jaźni ale na motobabiniec mają wstęp tylko kobiety..... Jak wlazłeś między baby..... :-?

_________________
Obrazek

Dwóch wspaniałych

Osobistości nie małych

Jeden za drugiego

Jak drugi za pierwszego

Będąc w osobie jednej

Aczkolwiek nieprzewielebnej

Tworzą team niepowtarzalny

Jednakże w 100% realny.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl