MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest wt mar 19, 2024 4:54 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: pt lut 17, 2006 9:46 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt cze 17, 2005 1:40 pm
Posty: 101
Lokalizacja: Rzeszów
Królik pisze:
Zakładając, że ok 75% kobiet jeździ w ten sposób mam również założyć - idąc Twoim tokiem myślenia - że te 75% nie nadaje się do posadzenia za kółkiem, bo ze względu na zbytnią ostrożność będącą (z założenia) efektem braku umiejętności stwarzają zagrożenie?

A może jest tak, że jadący spokojnie FACET, czyli nie szarżujący, nie jadący agresywnie ani arogancko tylko ZANADTO OSTROŻNIE jest czymś tak niespotykanym, że jak się już gdzieś trafi to wzbudza zdumienie? [zlosnik]


hmm
to co opisałas to nie jest ostrożność tylko brak umiejętności właśnie. Zdaję sobie sprawę, że kilka pierwszych tysięcy, świerzo upieczony kierowca robi (a przynajmniej powinien) bardzo ostrożnie. Niemniej Twój opis pasuje do osobnika pozbawionego refleksu - a to już nie ostrożność, to zagrożenie.
I uzupełniam - nie widze wpływu płci na zdolności prowadzenia pojazdu. Poza nielicznymi wyjątkami każdy może nauczyć się rawidłowo korzystać z dróg i nie potrzeba do tego talentu.
I pozwolę sobie zacytować zasłyszane, ale prawdziwe twierdzenie:
DObrym kierowcą można się stać tylko i wyłącznie po pięciu latach codziennej eksploatacji różnych samochodów w różnych warunkach. Nie wcześniej.

Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: pt lut 17, 2006 9:52 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt cze 17, 2005 1:40 pm
Posty: 101
Lokalizacja: Rzeszów
i w kwestii wolnej jazdy lewym pasem;
chamstwem i arogancją jest właśnie blokowanie tego pasa!!
nie mamy monopolu na prawdę i nie wiemy z jakiego powodu ktoś się spieszy - a może powodów mieć wiele.
Mrugnięcie światłami (nienachalne ) to tylko syganł mówiący "proszę, zwolnij pas, chcę wyprzedzić, nie chcę hamować i zmuszać jadących do hamowania i obserwowania z jakiego powodu ktoś znajdujący sie na lewym pasie nagle gwałtownie hamuje"
jest to praktyka powszechnie stosowana na zachodzie. "Dzikie" podejście polskich kierowców to wynik braku autostrad - nie mamy autostradowej kultury jazdy i basta. Szybkie auta na szybkich drogach to wzajemne zaufanie i bezpieczeństwo - mamy się tak poruszać, aby nie utrudniać, nie zagrażać. A ocenianie zgodności z kodeksem pozostawmy odpowiednim służbom.


Na górę
 Tytuł:
Post: śr lut 22, 2006 11:39 am 
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:01 pm
Posty: 999
Lokalizacja: Kartuzy k/Gdanska
Moim zdaniem jest róznica miedzy kierowcami ostroznymi niedouvczonymi , jezdzacymi agresywnie i tymi ktorzy jezdza po prostu jak facet z jajami(niekoniecznie mezczyzni)... Ja osobiscie wsrod znajomych mam bardzziej stracha jak wsiadam do tych ostroznych, gdyz jak juz ktos wczesniej napisal wynika to glownie z ich nieumiejetnosci a nie z checi bezpiecznego jezdzenia. Ja dziele kierowcow na takich przy ktorych mozna zasnac spokojnie jadac jako pasazer i takich przy ktorych na trasie 2000km. oka bym nie zamknal.
KMoim zdaniem miedzy jazda "z jajami" , a dzika jest mala roznica, ale tak czy owak wieksze zagrozenie stanowia kierowcy ktorzy sie boja jak jest wiecej niz dwa auta, ja zreszta sie boje ich tez.. hehe..

_________________
W220 -S 500 L - VIPOWÓZ
W110 -200E automatic - SKRZYDEŁKO
EX:
R129- 500SL NALEŚNIK
W126C- 560SEC SECZYSKO
W123C- 230 CE 2.8 vel 200D BANDYTA


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl