MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest wt mar 19, 2024 3:26 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 Następna
Autor Wiadomość
Post: wt lut 14, 2006 1:54 pm 
Offline
postmajtek
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn cze 10, 2002 4:21 pm
Posty: 19
Lokalizacja: Warszawa
Czasem mi się zdarza jechać za samochodem, którego kierowca zachowuje się nadwyraz ostrożnie i niepewnie. Żeby zmienić pas, taki osobnik czeka aż w zasięgu 1 km nic nie będzie jechało, żeby skręcić w boczną ulicę, zwalnia 500 m wcześniej. Spod świateł rusza tuż przed zapaleniem żółtych. Ale za to potrafi także ni stąd ni z owąd zajechać nagle drogę. [seria]

Zwykle włącza mi się wtedy światełko: pewnie BABA. Wyprzedzam, zerkam w bok i co widzę? No tak, można się było tego spodziewać: BABA.

Ale czasem czeka mnie niespodzianka: zerkam w prawo, a tam CHŁOP. [zlosnik] I to nie żaden dziadek (a ci też się zdarzają i to z częstotliwością porównywalną do kobiet za kółkiem) tylko FACET i to w wieku z przedziału 25-40 lat.

No i co ja mam o czymś takim myśleć? :-? Skąd się takie zjawiska biorą? [hihi]

_________________
Pozdrowienia,
Królik


Na górę
 Tytuł:
Post: wt lut 14, 2006 3:03 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt cze 17, 2005 1:40 pm
Posty: 101
Lokalizacja: Rzeszów
z braku umiejętności
wyłącznie


Na górę
 Tytuł:
Post: wt lut 14, 2006 3:34 pm 
Offline
postmajtek
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn cze 10, 2002 4:21 pm
Posty: 19
Lokalizacja: Warszawa
Zakładając, że ok 75% kobiet jeździ w ten sposób mam również założyć - idąc Twoim tokiem myślenia - że te 75% nie nadaje się do posadzenia za kółkiem, bo ze względu na zbytnią ostrożność będącą (z założenia) efektem braku umiejętności stwarzają zagrożenie?

A może jest tak, że jadący spokojnie FACET, czyli nie szarżujący, nie jadący agresywnie ani arogancko tylko ZANADTO OSTROŻNIE jest czymś tak niespotykanym, że jak się już gdzieś trafi to wzbudza zdumienie? [zlosnik]

_________________
Pozdrowienia,

Królik


Na górę
 Tytuł:
Post: wt lut 14, 2006 3:37 pm 
Offline
Swoja BABA
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn sty 02, 2006 9:29 pm
Posty: 169
Lokalizacja: Siemianowice
Królik pisze:
No i co ja mam o czymś takim myśleć?

tzn.ze niektorzy Faceci wcale tak dobrze nie jezdzą jak im sie wydaje... [smiech]
pozdr

_________________
W123 280E automatic - 80r. dupowoz Meza...
W123 280E automatic - 78r. Shrekuś


Na górę
 Tytuł:
Post: wt lut 14, 2006 3:50 pm 
Offline
postmajtek
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn cze 10, 2002 4:21 pm
Posty: 19
Lokalizacja: Warszawa
Howserowa pisze:
tzn.ze niektorzy Faceci wcale tak dobrze nie jezdzą jak im sie wydaje...


a mnie się wydaje, że ci FACECI, co jeżdżą spokojnie, jeżdżą lepiej od tych drogowych "wyjadaczy", których napędza głównie adrenalina [zlosnik] i którzy mają mniemanie o sobie wyższe niż to, co są w stanie sobą zaprezentować. ;-) Oczywiście pomijam te zjawiska opisane na początku wątku. :lol:

A tak w ogóle: jak wg Was jeżdżą kobiety? Bo ja na przykład coraz częściej widzę takie, które cwaniakują jak niejeden "sprytny" facet (np. skręcają z pasa pod prąd) a przynajmniej wiele nie odbiegają od męskich zachowań: dają spod świateł gazu do dechy tak, że tylko siwy dym widać, a o "przepalonych" żarówkach w kierunkowskazach już nie wspomnę [zlosnik].

Pośród tych jeżdżących brawurowo z jednej strony i ostrożnie z drugiej gdzieś giną te jeżdżące NORMALNIE. Właściwie takich to się w ogóle nie dostrzega. ;-)

_________________
Pozdrowienia,

Królik


Na górę
 Tytuł:
Post: wt lut 14, 2006 3:59 pm 
Offline
Swoja BABA
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn sty 02, 2006 9:29 pm
Posty: 169
Lokalizacja: Siemianowice
hm... wiesz,ja chyba jezdzę normalnie [oczko]
a to ze Ktos jezdzi ostroznie, to chyba nie przestepstwo?
chociaz za ostroznie to wcale nie znaczy bezpiecznie...
ale niemowcie prosze ,ze Kobitki sa takie ze za kolkiem..
bo moze dlatego tak jest,ze Wy tak myslicie i jak taka Kobitka zobaczy faceta ktoryna nia psioczy ,gdzies tam na drugim pasie ,to Ona ma juz dosyc i zamiast skrecic w prawo to skreca pod prąd [zlosniki] i wszystko jej sie pieprzy.Chociaz jezeli ja trafiam na takich gamoni,to nie daje za wygraną :evil:
pozdro

_________________
W123 280E automatic - 80r. dupowoz Meza...

W123 280E automatic - 78r. Shrekuś


Na górę
 Tytuł:
Post: wt lut 14, 2006 4:14 pm 
Offline
postmajtek
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn cze 10, 2002 4:21 pm
Posty: 19
Lokalizacja: Warszawa
Moim zdaniem Kobiety wcale nie jeżdżą gorzej od facetów. [cool]

Mnie na drodze w jakichś 75% wkurzają właśnie faceci: za jazdę z komórką przy uchu (kobietom też się zdarza, nie powiem, ale chyba jednak rzadziej), za kombinowanie i brak kultury (nie włączanie kierunkowskazów, skręcanie z pasa do jazdy prosto, slalomowanie między pasami, kiedy widać, że duży ruch i szybciej jechać się nie da), za niecierpliwość, wymuszanie i trąbienie, za przyspieszanie i niewpuszczanie, kiedy potrzebę zmiany pasa sygnalizuje się kierunkowskazem. [hehe4] [lanie]

Kobiety pośród tego stanowią udział naprawdę marginalny. Ja je zauważam tylko wtedy, jak jadą przesadnie ostrożnie i niezdecydowanie (najczęściej siedzą wtedy w "miejskich" terenówkach), albo jak zachowują się przesadnie brawurowo i agresywnie, albo jak jadą jak ostatnie ofermy, ale potrafią przyspieszyć, żeby nie wpuścić przed siebie. Nadal jednak, podkreślam, są to przypadki, a nie codzienność. A czasy, kiedy kobieta za kierownicą była rzadkością raczej już należą do przeszłości...

_________________
Pozdrowienia,

Królik


Na górę
 Tytuł:
Post: wt lut 14, 2006 8:14 pm 
Offline
Klubowicz

Rejestracja: śr cze 26, 2002 3:11 pm
Posty: 6660
Numer GG: 267496
Lokalizacja: Łomianki Dolne
Przy założeniu, że nauka jazdy jest pierwszym zetknięciem z kółkiem, to wiele tutaj zależy od instruktora. Uważam, że nasi "spece" słabo uczą jazdy, a tej jest tyle, co kot napłakał. Kursanci więcej czasu spędzają na placu manewrowym niż na drodze. Ale oczywiście są tez tacy, co to urodzili się już przysłowiową pipą i pipą pozostaną [szalone]

_________________
SEBIAN

MB Viano 2.2 CDI '09
MB GLC 220 CDI 4M '18


Na górę
 Tytuł:
Post: wt lut 14, 2006 8:39 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz cze 01, 2003 5:09 pm
Posty: 975
Lokalizacja: szczecin
Królik pisze:
slalomowanie między pasami

Prawy pas jest do jazdy a lewy do wyprzedzania ale jak widzę jakąś trąbe na lewym (bo za 4 km będzie skręcać w lewo) to tęz "slalomuję" [zlosnik]

_________________
W126 300SE czyli Second Edition :)

Ex W123 200D


Na górę
 Tytuł:
Post: wt lut 14, 2006 10:03 pm 
Offline
postmajtek
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn cze 10, 2002 4:21 pm
Posty: 19
Lokalizacja: Warszawa
Rad.ek pisze:
Prawy pas jest do jazdy a lewy do wyprzedzania ale jak widzę jakąś trąbe na lewym (bo za 4 km będzie skręcać w lewo) to tęz "slalomuję"


no bo u nas niestety kultury jazdy nie ma.
:cry: Jadą melepety lewym pasem i jeszcze mają pretensje, jak ktoś ich wyprzedza prawym. Miałam okazję jeździć trochę po Portugalii: tam jest zasada niepisana - jedziesz wolniej, pozwol jechać tym, co jadą szybciej. Nie ma tam świecenia światłami, wystarczy włączyć lewy kierunkowskaz. A u nas? Szkoda gadać. Główna zasada: utrudnij życie innym. [wscieklosc]

_________________
Pozdrowienia,

Królik


Na górę
 Tytuł:
Post: śr lut 15, 2006 7:45 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz cze 01, 2003 5:09 pm
Posty: 975
Lokalizacja: szczecin
Królik pisze:
Rad.ek pisze:
Prawy pas jest do jazdy a lewy do wyprzedzania ale jak widzę jakąś trąbe na lewym (bo za 4 km będzie skręcać w lewo) to tęz "slalomuję"


no bo u nas niestety kultury jazdy nie ma.
:cry: Jadą melepety lewym pasem i jeszcze mają pretensje, jak ktoś ich wyprzedza prawym. Miałam okazję jeździć trochę po Portugalii: tam jest zasada niepisana - jedziesz wolniej, pozwol jechać tym, co jadą szybciej. Nie ma tam świecenia światłami, wystarczy włączyć lewy kierunkowskaz. A u nas? Szkoda gadać. Główna zasada: utrudnij życie innym. [wscieklosc]
[ok] [pub]

_________________
W126 300SE czyli Second Edition :)



Ex W123 200D


Na górę
 Tytuł:
Post: śr lut 15, 2006 9:04 pm 
Offline
Swoja BABA
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn sty 02, 2006 9:29 pm
Posty: 169
Lokalizacja: Siemianowice
Królik pisze:
Główna zasada: utrudnij życie

i tu sie calkowicie z Tobą zgadzam [ok]
nic dodac nic ująć..
pozdroffka [papa]

_________________
W123 280E automatic - 80r. dupowoz Meza...

W123 280E automatic - 78r. Shrekuś


Na górę
 Tytuł:
Post: śr lut 15, 2006 11:27 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr sie 17, 2005 12:31 pm
Posty: 855
Lokalizacja: [ZGL]
Ja jezdze wolno!!!
Mam 200 D [cool]
A poza tym Mercedesem powinno sie jezdzic dostojnie [zlosnik]
(Zdarza mi sie tez jezdzic bokami ale w koncu mamy zime nie?)

Znam wiele kobiet ktore jezdza dobrze i lubie z nimi jezdzic.
Kultura jazdy na szczescie nie zalezy od plci i znacznie sie poprawia tak jak stan naszych drog choc niektorzy pewnie sie z tym nie zgodza ;)

_________________
"Moto - Abc" 609 633 024

Mechanika, Instalacje LPG, Holowanie 24/7


Na górę
 Tytuł:
Post: śr lut 15, 2006 11:52 pm 
Offline
postmistrz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 26, 2003 7:02 pm
Posty: 6472
Lokalizacja: Ciecin
Królik pisze:
no bo u nas kultury jazdy nie ma


A ja widzę duże postępy. Przynajmniej w mieście, w którym mieszkam. Aut coraz więcej, jak wszędzie. Jeszcze kilka lat temu obowiązywal model jazdy agresywnej, czyli o swoje miejsce trzeba bylo "powalczyć". Teraz widzę, że ludzie zrozumieli, że jeśli nie będzie plynności ruchu na drodze, nie pojedzie nikt. Wpuszczam, bo za chwilę ja o to poproszę - obowiązuje.

Królik pisze:
:cry: Jadą melepety lewym pasem i jeszcze mają pretensje, jak ktoś ich wyprzedza prawym. Miałam okazję jeździć trochę po Portugalii: tam jest zasada niepisana - jedziesz wolniej, pozwol jechać tym, co jadą szybciej.


Oj jadą, a często środkowym i to do tego stopnia, że skrajne puste a środkiem kolumna. Ale to coś w glowach siedzi spoleczeństwa. Popatrzcie na ruchome schody. Niby żadna filozofia, bo wynalazek jest jeszcze przedwojenny, ale Polska to jedyny kraj, w którym można stanąc przy lewej poręczy i sobie spokojnie zjechać/wjechać. Wszędzie na świecie ludzie, którzy wiedzą, że po schodach ruchomych można takze chodzić, a nie tylko wieźć tylek na koszt wlaściciela galerii, uprzejmie nas przeproszą, ewentualnie dostaniemy parasoloką w nerkę. A i niedawno w monachijskim metrze uslyszanemu przeze mnie links gehen, rechts stehen! towarzyszyl mocny kop w zad wymierzony jakiemuś kolesiowi, który się zagapil. Może tak?

_________________
123. W, S i C.


Na górę
 Tytuł:
Post: czw lut 16, 2006 7:52 am 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr wrz 10, 2003 7:55 pm
Posty: 3388
Lokalizacja: Warszawa
(me: how) pisze:
A i niedawno w monachijskim metrze uslyszanemu przeze mnie links gehen, rechts stehen! towarzyszyl mocny kop w zad wymierzony jakiemuś kolesiowi, który się zagapil.


No po prostu padłem :D

(me: how) pisze:
Może tak?


Ja z miła chęcią wprowadze ten zwyczaj w Polsce [oczko]

(me: how) pisze:
Oj jadą, a często środkowym i to do tego stopnia, że skrajne puste a środkiem kolumna.


Tak właśnie ostatnio jechałem Katowicką autostradą, mignąłem gościowi już z daleka na śrdokowym pasie, że mógłby na prawo zjechać, jedynej reakcji jakiej się doczekałem, to agresywnego depnięcia po hamulcach [szalone] Przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać ...

_________________
Nerwowa Niemra


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl