MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest ndz kwie 28, 2024 3:53 am

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: śr lip 06, 2016 3:27 pm 
Offline
postmistrz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr mar 29, 2006 10:24 am
Posty: 5349
Numer GG: 60349017
Lokalizacja: Bolesławiec
Tak forum o 114-115 schodzi na psy jak już pojawiają sie takie tematy ehh sezon urlopowy ma swoje prawa :)

Planuje do SL zainstalować jakieś lepsze granie .
Ogólnie w tym samochodzie muzyki za bardzo nie da się słuchać , bo przez ten namiot wieje jak na motorze bez kasku .
Ale na zimę jest hardtop to i ciszej, choć zimą to on stoi w garażu [jezyk3] ale żeby posłuchac jeździć nie muszę:)
Radio juz kupiłem clarion cz309e .
Głośniki w drzwi niski ton ALPINE chyba około 160mm do tego średni ton też ALPINE one są chyba 80 mm plus zwrotnice.
Podłączyłem na tych przewodach co tam już były , no gra ale słabo .
Plan jest taki:
dokupić skrzynie basową i wzmacniacz.
I nie wiem czy dobrze to kminię , ale ten wzmacniacz ma być taki, żeby zasilał też te głośniki w drzwiach .
Mam jeszcze z przodu miejsce na tzw,piszczałki w desce i tam nic nie ma choć maskownice są.
Jak widze wzmacniacze mają 2 i 4 kanały tego nie rozumiem do końca , no nie znam się .
Co mam kupić jaką tą skrzynię z jakim wzmacniaczem, czy dobrze żeby przód ciągnął wzmacniacz czy tylko radio ma je zasilać.
Jakie kable , na pewno taki gruby czerwony z bezpiecznikiem, ale jakie kable do głośników z zasilaniem ze wmacniacza jak i bez jeśli się okaże że to ma iśc od radia .
No i czy mam kupic kondensator czy on jest konieczny?
100 pytań do ... no ale cóż mam na pieńku z jednym członkiem osp , i w którąś sobotę chcę zdemolować mu sztachetówkę prosto z samochodu [cool] [cool] [cool]

Montaż to akurat prosta dla mnie strawa te kabelki przelotki otuliny itp . to akurat lubie robić .
Aha i może bez odsylania do elektrody czy innych for tematycznych, bo tam się dziwnie czuje. Tak jak tu typ z pytaniem jaki gaz i spojlery do 108:)
Trochę się rozpisałem ale chyba przekaz jest jasny.
A i ta skrzynia będzie w kabinie za siedzeniami o ile to ma jakieś znaczenie , chyba że lepiej w bagażniku , ale go oddziela bak i skrzynka na dach także nie wiem.
Chodzi mi o takie informacje jakie przekroje przewodów jaka moc w rms pod jaki wzmacniacz itp.
To nie ma robić tak , że będę potrzebował przedłużacza do radia .
Muzyki jakiej słucham to motyw z "Czas apokalipsy" ale też jakies snup dogi i inne czarne ryje.
Czasem rammstein .
Chciałbym, żeby było dośc głośno i czysto .
Budżet no to proste dwa przelewy z 500+. [palacz]

_________________
W123 200 W123 230E W124 230E W201 190E C124 300CE S210 E420 W140 300SE 2.8 R129 280SL C124 E220 W220 320 CDI
C219 320 CDI


Na górę
Post: czw lip 07, 2016 12:38 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt kwie 06, 2007 8:29 pm
Posty: 1605
Lokalizacja: LBN/WAW
Siema, ile masz tam otworów na głośniki ? jesli dwa - to 2-kanałowy- jesli 4 - to 4 kanałowy
ja bym tuby/skrzyni nie dawał . tylko radio podpiąć pod wzmaka no i głośniki pod wzmaka. pytanie czy radio ma wyjście na przedwzmacniacz?.
na przód dałby zestaw odseparowany na zwrotnicach - niskie tony w drzwiach, wysokie na podszybie, na tył (zależy jakie jest miejsce) głośniki 1+1 czyli wyskie i niskie razem.

W niektórych autach są tez tzw aktywne subwoofery i można to zamontować w koło zapasowe albo pod siedzenie np :

http://olx.pl/oferta/subwoofer-woofer-a ... ecf9c128eb
http://olx.pl/oferta/mazda-6-subwoofer- ... 998a3a125e

chyba że sie uprzesz na tą skrzynie, to wtedy tez bym szedł w 4 kanałowy wzmak i zrobił bym 2+1 czyli mostek. 2 kanały na głośniki przód - 1 na tube/skrzynie

_________________
C123 E28 AUT`82 RHD-"Komornik"-narazie...


"litr benzyny wlej do żył żebys zły i twardy był"


Na górę
Post: czw lip 07, 2016 6:26 pm 
Offline
postmistrz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr mar 29, 2006 10:24 am
Posty: 5349
Numer GG: 60349017
Lokalizacja: Bolesławiec
W tym aucie nie ma miejsca ani możliwości zainstalowania głośników z tyłu.
Są niektóre z BOSE . Wtedy nie ma siedzeń z tyłu, a pod taką jakby deską jest z jednaj strony za kierowcą wzmacniacz i tuba .
Wzmacniacz jak kaseta VHS i tuba uformowana na tyle na ile tam jest miejsca.
Miałem takie BOSE w 210 i to jest średnie. Do 129 na pewno tego nie będę kupował.Raz , że nie ma, dwa jak sa to wypierdziane i mega drogie , bez sensu.
Radio ma wyjście x2 takie jakby chinch z tyłu.Dwa pozostałe to remote i mikrofon,to lipa musze zmienić radio na 4 kanałowe ehh
W drzwiach jest miejsce na dwa głośniki w lewe i prawe , to wstawiłem niskie i średnie tony.
W desce jest miejsce na wysokie tony, tam nic nie ma.
Co do tych aktywnych płaskich subwoferów.
Pod siedzeniami mam moduły do foteli i tam już nic nie wejdzie, a pod kołem zapasowym jest pompa dachu :)

To kupuje wzmacniacz 4 kanałowy. Dwa kanały ida do przodu i zasilają to co jest.
Ale tu chyba musiałbym mieć średnie tony i wysokie tony, niskie nie potrzeba.
I dwa kanały zmostkowane w jeden na zasilenie tuby z tyłu .
To już jasne, a teraz jakie przewody dobrze to pociągną?

_________________
W123 200 W123 230E W124 230E W201 190E C124 300CE S210 E420 W140 300SE 2.8 R129 280SL C124 E220 W220 320 CDI
C219 320 CDI


Na górę
Post: pn lip 11, 2016 9:58 am 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt kwie 06, 2007 8:29 pm
Posty: 1605
Lokalizacja: LBN/WAW
radio masz dobre, ponieważ ma wyjście na przedwzmacniacz i podłączysz je właśnie tymi czinczami.

co do kabli to nie podpowiem. ja kupowałem gotowe zestawy na internetach. - najważniejsze żebby nie były cienkie i żeby były wykonane z miedzi, a nie z jakiegoś drutexu.
na pewno musisz mieć zasilający do wzmaka (taki z bezpiecznikiem) + masa, te chinche od radia do wzmaka, no i przewody głośnikowe od wzmaka do głośników.

A jak taki ergonomiczny już jesteś to podpowiedz mi prosze, w którym miejscu zamontować wzmacniacz w verso(`10) niby miejsca jest dużo a nie ma gdzie. wzmacniacz spory, pełnowymiarowy.

_________________
C123 E28 AUT`82 RHD-"Komornik"-narazie...


"litr benzyny wlej do żył żebys zły i twardy był"


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl