MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest pt mar 29, 2024 12:32 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4
Autor Wiadomość
Post: wt lis 22, 2011 3:27 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sie 19, 2005 3:53 am
Posty: 3996
Numer GG: 3939571
Lokalizacja: Zielona Góra
Mirmur zamieszczając ogłoszenie napisał, że szuka części w bardzo dobrym stanie, oryginalnej. Sam pomyślałem, że mam taki łącznik, ale szkoda mi go sprzedawać. Pamiętam na 100% , że podkreślał, iż szuka tylko stanu bardzo dobrego. Robhen w ogóle nie powinien odpisywać na to ogłoszenie, on się zna i wie, że taki łącznik jest kupą szmelcu. Ja bym go za darmo nie chciał.

_________________
S124 E300 TDT '95
W124 500E '92
W124 E320CE ' 95
W124 220E '93
S124 280TE '92
W140 500SE '94


Na górę
 
Post: wt lis 22, 2011 3:31 pm 
Offline
postmistrz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr mar 26, 2003 12:24 pm
Posty: 7489
Lokalizacja: WWL
To fakt. Tym bardziej dziwi ze kupil badziewie widzac foty. Chyba ze fotek nie mial? Generalni: ktos tu kreci :)

_________________
pzdr - Maciek
41 Buick Special x2, 49 Chevy "Deratyzator", 50 Olds "Patton", 53 Chevy Bel Air, 55 Chevy 3800 panel, 70 Chevy Impala conv, 77 Chevy Monte Carlo, 87 Chevy G20, 89 Chevy K5, 03 Chevy S10 = 86 garow, 59.7 L, 2480KM


Na górę
 
Post: wt lis 22, 2011 4:14 pm 
Offline
Klubowicz

Rejestracja: wt lis 28, 2006 10:30 am
Posty: 219
Lokalizacja: WARSZAWA URSUS
No to Panowie trzeba by było teraz zastanowić się czy trochę nie zbyt pochopnie co niektórzy z Was wyciągają wnioski. Towar był beznadziejny ,ale sprzedawca nie ukrywał tego przed kupującym .Wielu z nas nie przyszłoby do głowy sprzedawać coś takiego , ale to kwestia uczciwości handlowej i zdrowego rozsądku .
Może Robhen powinien wcześniej publicznie przedstawić swoje racje ,albo Bukol powinien je nam przedłożyć skoro nimi dysponował. Nie zauważyłem z pewnością żeby Robhen kogokolwiek tutaj obrażał lub ubliżał ,czego niestety nie mogę powiedzieć o innych. Może w podobnych sytuacjach należałoby wysłuchać i upublicznić wersje 2 stron i w razie potrzeby poddać je pod osąd Każdego z nas. Jesteśmy dorosłymi ludzmi , mamy swój rozum i możemy na podstawie zgromadzonych informacji ocenić sytuacje. Jeśli oceniamy działanie danego człowieka jako niewłaściwe nie musimy prowadzić z nim interesów, pić wódki,itp.
Robhena osądzono jakby co najmniej notorycznie działał na szkodę forum i forumowiczów - moim zdaniem zbyt pochopnie. W ten sposób każdy z nas jest narażony na agresje w stosunku do swojej osoby, kogoś komu akurat wpadnie to do głowy. Na koniec wystrzeliliśmy go w kosmos nie dając możliwości obrony.
Panowie - sami sobie wystawiamy laurkę.
Tomek.

_________________
W169 2.0 CDI
R107 450SL
ML163 3.7


Na górę
 
Post: wt lis 22, 2011 4:32 pm 
Offline
Administrator
Administrator

Rejestracja: śr lip 20, 2011 3:16 pm
Posty: 245
Numer GG: 12793635
Lokalizacja: Zgorzelec
Ja uważam sprawę za zamkniętą. Ostateczna decyzja odnośnie Robhena może podjąć Zarząd klubu . Ja zdecydował o banie na podstawie nie tylko tego zdarzenia, tylko kilku podobnych, co się przewijały przez forum przez całą działalność kolegi Henryka.


Na górę
 
Post: wt lis 22, 2011 4:36 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz paź 29, 2006 10:00 am
Posty: 812
Lokalizacja: Łódź
Witam,
Pozwolę sobie na małe sprostowanie, bo czytam i oczom nie wierzę.
Bukol pisze:
Mirmur - dzieki za info. Od Robhena mialem odwrotne wytlumaczenie, ale z racji na fakt iz nie mial odwagi napisac tego publicznie nie daje wiary jego tlumaczeniom.
A oto wersja Robhena:

Robhen pisze:
Więc żeby było merytorycznie co do sprawy przegubu. Odpowiedziałem na ogłoszenie o przegub.

Tak. Odpowiedź przyszła dość szybko po moim ogłoszeniu na Forum i otrzymałem ją na PW.
Robhen pisze:
Dostałem odpowiedz że jest zainteresowany

Tak, ale napisałem pod warunkiem, że jeśli „przegub jest w dobrym stanie i nie jest popękany”, co od razu zaznaczyłem w korespondencji i zaakceptowałem podaną kwotę.
Robhen pisze:
i prosi o zdjęcia. Zrobiłem i przesłałem zdjęcia (które przesyłam znacznie zmniejszone bym mógł je tu wkleić ale klient dostał je w formacie oryginalnym).

Nie. To jest kłamstwo. Nie prosiłem i nie otrzymałem żadnych zdjęć. Uwierzyłem na słowo, bo w końcu to Forum MB a nie jakiś portal aukcyjny.
Robhen pisze:
Dostałem odpowiedz że akceptuje i prosi o numer konta

Tak. Zaakceptowałem cenę i poprosiłem o numer konta. Wpłaciłem prawie natychmiast.
Robhen pisze:
i szybką przesyłkę bo jego już całkiem się rozleciał.

Nie. To też jest kłamstwo. Przegub, który miałem w aucie się nie rozleciał i jest w dużo lepszym stanie. Zaczęło mi szumieć łożysko podpory wału i po obejrzeniu przegubu od strony mostu stwierdziłem, że wytrzyma może rok a może mniej a jest okazja wymienić, bo to jedna robota, czyli demontaż połówki wału. Ci, co mnie znają wiedzą, że wymieniam części w aucie przy najmniejszych oznakach zużycia. Aby ukrócić dyskusję nad tym zdaniem zaznaczam, że powyższa wypowiedź nie dotyczy klocków hamulcowych, wycieraczek i opon.
Robhen pisze:
Wysłałem na drugi dzień. Po paru dniach dostałem informację że ma już lepszy. (zapewne w między czasie kupił gdzie indziej)

Nie. Jest to kolejne kłamstwo. Na mój mailowy protest, że „przysłany przegub to chyba żart” otrzymałem tylko odpowiedź, że cytuję „wysłany przegub ma co prawda pęknięcia ale stalowe tuleje w nim osadzone nie są w żaden sposób wybite” oraz że mam możliwość jego wymiany na inny (inna numeracja a ten sam producent) za dopłatą. Niestety po otrzymaniu pierwszej przesyłki byłem już mocno zdegustowany. Nie zgodziłem się z tym gestem prawdziwego handlowca i nie przystałem na tą bardzo intratną i interesującą propozycję.
Robhen pisze:
… i mój mi odeśle i chce zwrotu pieniędzy (podał numer konta).

Tak. Napisałem, że przegub odsyłam i oczekuję zwrotu pieniędzy za przysłany bubel. Tym samym zakończyłem korespondencję w tej sprawie.
Robhen pisze:
Po niespełna tygodniu do mnie nie wrócił jeszcze ten przegub a klient w rubryce ogłoszenia napisał że temat już nieaktualny.

Tak napisałem, bo odesłałem przegub na podaną skrytkę pocztową (hehe) Pocztą – priorytetem 8.11 a 12.11 kupiłem inny sprawny i oryginalny przegub w stanie bdb.
Robhen pisze:
I że go oszukałem bo nie zwróciłem pieniędzy. Na co ja mu odpisałem że do chwili obecnej po prostu nie dostałem zwrotu tego elementu więc tylko dla tego nie odesłałem mu jeszcze pieniędzy.

Muszę przyznać, że działasz szybko i sprawnie, ale tylko w jedną i to w swoją stronę. Napisałeś również, że w związku z poruszeniem tej sprawy na forum publicznym nie czujesz się zobowiązany do zwrotu pieniędzy. Nie o pieniądze tu chodzi, lecz o prawdę i zwykłą uczciwość.
Robhen pisze:
Ale że zamiast jak człowiek po prostu się zapytać czy element dotarł i czy przelałem pieniądze zrobił z tego aferę na skalę światową (w końcu to przecież internet) nie poczuwam się do dalszych działań w tym kierunku i tyle.

Ponieważ po krótkiej, ale treściwej korespondencji na PW tak naprawdę nie liczyłem na zwrot wpłaconej kwoty napisałem ostrzeżenie na Forum. W końcu to Internet i chyba bezpieczniej jest sprzedawać takie buble na ryneczku po zmroku. Wiem, jaki jest średni czas doręczania przesyłek pocztowych na Śląsk. Paczka priorytetowa jest doręczana Pocztą najpóźniej w ciągu dwóch dni roboczych.
Robhen pisze:
Gość wie że sam zawalił i zamiast poczekać aż dojdzie część i wrócą pieniądze lub się zapytać mnie "co jest grane"

Nie miałem zamiaru pytać Cię więcej o to, co jest grane i czytać to, co odpisujesz gdyż z dwojga złego wolę już chyba czytać bajki dla dzieci.
Robhen pisze:
to teraz siedzi cicho (bo chyba zdaje sobie sprawę że mogę go podać do sądu o pomówienie publiczne).

Możesz i spróbuj mi udowodnić, że to ja kłamię. W sądzie bywam praktycznie codziennie, bo pracuję tu jako elektronik a moja żona jest w nim referentką. Tu się poznaliśmy i tak już zostało.
Bukol pisze:
I druga odslona:

Robhen pisze:
Po drugie na zdjęciach które posłałem klientowi widać pęknięcia i ja tego nie ukrywałem (dlatego cena wynosiła tylko 100zł. z przesyłką czyli za przegub jakieś 85 zł) a jemu z tego co zrozumiałem chodzi o coś co mógłby założyć "na czas przejściowy" bo jego uległ już ponoć całkowitej destrukcji.

To podwójne bezczelne kłamstwo chyba, że wysłałeś podobny złom komuś, kto siedzi cicho pogrążony w smutku zamiast pochwalić się na Forum taką równie świetną transakcją. Jak pisałem wcześniej nie wymagałem i nie otrzymałem żadnych zdjęć przegubu przed wpłatą pieniędzy. Nie pisałem też nic na temat stanu przegubu w moim aucie. Gdyby rzeczywiście przegub się rozleciał mogłem kupić w najbliższym sklepie przegub Febi. Ponieważ staram się używać części oryginalnych napisałem ogłoszenie na Forum a jedyne, co zakładam do auta na „czas przejściowy” to opony w sezonach letnim i zimowym.
Robhen pisze:
A że kupił prawie od razu to co mu bardziej odpowiadało to nie powód żeby tak się zachowywać bez wcześniejszego spytania bezpośrednio zainteresowanego "jak się sprawy mają".

Uwierzyłem na słowo i kupiłem od razu. Przecież to Giełda Forum Mercedesa. Przyznam szczerze, że kupując na portalach aukcyjnych zawsze czytam komentarze a tu moim błędem było nie wstukanie w wyszukiwarkę nicku.
Reasumując tą i tak już zbyt długą odpowiedź chcę zaznaczyć, że nie jestem „śmieciarzem ani druciarzem” a moje ogłoszenie w Dziale Giełda brzmiało jednoznacznie:

"Kupię przegub elastyczny wału napędowego od strony dyfra do W124 300D Turbo jeśli to ma znaczenie. Numer oryginału 126 411 02 15. Interesuje mnie tylko stan bdb lub nówka firmy Jurid lub LEMFÖRDER". Link do ogłoszenia viewtopic.php?f=26&t=56542

Chyba wyraziłem się jasno, co do moich oczekiwań i nad czym ta cała dyskusja? Czy gdzieś tu widnieje słowo tanio, okazyjnie, zamiennik, uszkodzony lub popękany?

Pozdrawiam.

_________________
Mercedes W201 2,5D Turbo 90' - ex -rdza
Mercedes S124 300 TDT 91' - ex -rdza
Opel Frontera 2,8 TDI 96' - ex -silnik od betoniarki
Mercedes W126 500 SEL 88' - ex -prob. z LPG
Mercedes W126 420 SE 87' - ex -prob. z LPG
Mercedes S123 300 TD 81' - ex -rdza


Na górę
 
Post: wt lis 22, 2011 4:40 pm 
Offline
Administrator
Administrator

Rejestracja: śr lip 20, 2011 3:16 pm
Posty: 245
Numer GG: 12793635
Lokalizacja: Zgorzelec
Mirmur pisze:
"Kupię przegub elastyczny wału napędowego od strony dyfra do W124 300D Turbo jeśli to ma znaczenie. Numer oryginału 126 411 02 15. Interesuje mnie tylko stan bdb lub nówka firmy Jurid lub LEMFÖRDER". Link do ogłoszenia viewtopic.php?f=26&t=56542

Chyba wyraziłem się jasno, co do moich oczekiwań i nad czym ta cała dyskusja? Czy gdzieś tu widnieje słowo tanio, okazyjnie, zamiennik, uszkodzony lub popękany?



i wszystko jasne.


Na górę
 
Post: wt lis 22, 2011 4:55 pm 
Offline
postmistrz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr mar 29, 2006 10:24 am
Posty: 5349
Numer GG: 60349017
Lokalizacja: Bolesławiec
"Będzie pan zadowolony" tym razem nie przeszło.
Proponuje już dać spokój , temat odkleić i niech spada.
Nie ma co tu bawić się w sądy itp. każdy wie kim jest robhen i jakie numery robi na forach .
Zdaje się ze nie ma tu wątpliwości co się wydarzyło nie pierwszy raz i co mogło sie stać jeszcze wielokrotnie.
Co do inwektyw , pasożyt to nie inwektywa, ale pasożyty tępi każdy kto używa rozumu.
Nastąpił kolejny wałek w wykonaniu tej samej osoby . Nie wiem o czym tu jeszcze dyskutować.
Starsi użytkownicy pamiętają sprawę MHS , wtedy jakoś szybko to poszło i sprawnie.

_________________
W123 200 W123 230E W124 230E W201 190E C124 300CE S210 E420 W140 300SE 2.8 R129 280SL C124 E220 W220 320 CDI
C219 320 CDI


Na górę
 
Post: wt lis 22, 2011 5:15 pm 
Offline
postmistrz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr mar 26, 2003 12:24 pm
Posty: 7489
Lokalizacja: WWL
TOMEK126SEC pisze:
Towar był beznadziejny ,ale sprzedawca nie ukrywał tego przed kupującym . (...)
Nie zauważyłem z pewnością żeby Robhen kogokolwiek tutaj obrażał lub ubliżał ,czego niestety nie mogę powiedzieć o innych. (...)
Na koniec wystrzeliliśmy go w kosmos nie dając możliwości obrony.


Tomek - w powyzej zaznaczonych kwestiach sie mylisz:

1. Towar byl beznadziejny, ale z tego co mowi Mirmur to jednak sprzedawca przed nim to ukryl. Jakos w tym sporze bardziej wierze Mirmurowi.
2. Robhen obrazal przy kazdym poscie, tylko posty te natychmiast lecialy w kosmos. Sa w naszym forumowym smietniku gdzie moderatorzy maja dostep.
3. Owszem - wystrzelilismy. Ale nie od razu. Wielokrotnie apelowalem aby swoje racje przedstawil na forum publicznym zamiast wysylac mi privy. Mial wszelkie mozliwosci do obrony przez kilka dni. Nie liczac oczywiscie tych dni podczas ktorych mogl uczciwie zalatwic biznes.

Zatem uwazam ze dobrze sie stalo. Temat potrzymam jeszcze chwilke, ale zaraz go zamkniemy i juz.

Mirmur - dzieki za wyjasnienia. Mam nadzieje ze napisales sama prawde.

THC - sprawa MHS byla jednak bardziej drastyczna, tamtem koles po prostu bral kase i niczego nie wysylal (o ile dobrze pamietam) i oszukal sporo osob.

_________________
pzdr - Maciek
41 Buick Special x2, 49 Chevy "Deratyzator", 50 Olds "Patton", 53 Chevy Bel Air, 55 Chevy 3800 panel, 70 Chevy Impala conv, 77 Chevy Monte Carlo, 87 Chevy G20, 89 Chevy K5, 03 Chevy S10 = 86 garow, 59.7 L, 2480KM


Na górę
 
Post: pn maja 20, 2013 11:10 am 
Offline
postmistrz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr mar 26, 2003 12:24 pm
Posty: 7489
Lokalizacja: WWL
A tymczasem robhen sie sklonowal czas jakis temu i tym razem jako karfowicz cos usiluje. Czujnosc wskazana.

_________________
pzdr - Maciek
41 Buick Special x2, 49 Chevy "Deratyzator", 50 Olds "Patton", 53 Chevy Bel Air, 55 Chevy 3800 panel, 70 Chevy Impala conv, 77 Chevy Monte Carlo, 87 Chevy G20, 89 Chevy K5, 03 Chevy S10 = 86 garow, 59.7 L, 2480KM


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl