MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 8:56 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 68 Następna
Autor Wiadomość
Post: czw kwie 21, 2011 8:03 pm 
Offline
wiarus junior

Rejestracja: ndz paź 28, 2007 1:39 am
Posty: 792
Lokalizacja: Jarosław, Podkarpackie
Voyager:
1. fajne: jak dla mnie dość fajnie wygląda, funkcjonalny
2. duże: rzeczywiście ma sporo miejsca
3. z dobrym wypasem: zależy od modelu ale jak już jest skóra (górna półka) to naprawdę jest sporo gadżetów (pod warunkiem że działają)
4. mułowate: mój w126 300SEL ma 10 lat więcej, waży niewiele mniej lub bardzo podobnie, silnik ma mniejszy (nie 3,3 litra) chociaż teoretycznie koników więcej (nie wiadomo ile ich jeszcze zostało) ale jest zdecydowanie żwawszy
5. dość awaryjne: po pociągnięciu za język właścicieli, żeby pochwalili się co to wymienili w ostatnich latach (no bo zawsze to stan auta lepszy) i co nie działa (no bo nie będę kota w worku kupował) wyszło: klima świeżo nabita (wniosek: nieszczelna), sprężarka od klimy leży nowa od jesieni w garażu, nie miałem czasu, pan sobie zamontuje (wniosek: coś się z klimą dzieje), pasek rozrządu wymieniany cztery lata temu i w zeszłym roku (a jeździ tylko po mieście), skrzynia automat dwa lata temu robiona (a szarpie przy zmianie), świecą się stale kontrolki od klimy, abs, i jeszcze ze trzy inne - panie on tak ma od początku, już dwa lata tak jeżdżę, silnik cały oblepiony olejem - panie on tak ma, ja tak cały czas jeżdżę
to kilka przykładów z oglądniętych sztuk.
6. z częściami krucho: niestety dla mnie krucho bo mieszkam w małym mieście i wszystko musiałbym sprowadzać przez jakieś intercars lub interauto więc czas i cena wzrasta znacznie.

Myślę, że dość szczegółowo uzasadniłem swoje opinie, zapraszam innych do podobnych.

kruszyn w twoim rejonie (Szczecin i okolice) jest kilka fajnych sztuk Espace, pozaglądaj, dla mnie za daleko.

maclaw właśnie tej eletroniki/elektryki się boję w Renault bo to potwierdzony mankament, muszę się zastanowić, czy ewentualnie dam sobie z tym radę.

_________________
MB 115 200 (benzyna+LPG) rocznik 1976 - służył dzielnie ponad 10 lat - oddałem w dobre ręce
MB 126 260SE rocznik 1989 automat (benzyna+LPG) po 3 latach przegrał z młodszym
MB 126 300SEL rocznik 1991 automat (benzyna+LPG) To jest to !!! (jak na razie :P)


Na górę
Post: czw kwie 21, 2011 8:23 pm 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw sty 13, 2005 8:56 am
Posty: 4306
Lokalizacja: Zurich, Debica
Za ile Ty tego Voyagera chcesz kupic 5tys zl?

ps. pasek rozrzadu w silniku 3.3l?!

_________________
TReneR

W124 230E '87
Drink Beer!


Na górę
Post: czw kwie 21, 2011 10:04 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt gru 06, 2005 9:12 pm
Posty: 288
Numer GG: 5288954
Lokalizacja: Świdnik [LSW]
Przepraszam Was i proszę abyście nie zrozumieli mnie źle bo nie mam złych intencji i nie chcę nikogo urazić...
Rozmawiamy tu o około 10 letnim aucie za około 10k PLN, nie da się tanio i dobrze, nawet w erze!
Samochód jest albo drogi w zakupie albo drogi w utrzymaniu...
Ale wracając do tematu.
Co do Sharana i mu podobnych to ciężko znaleźć za te pieniądze przyzwoitego TDI, co do VR6 to fajnie sobie radzi z tą budą, dobrze współpracuje z LPG, jak każdy silnik VW.
Mam wujka i kuzyna, którzy jeżdżą Voyagerami na TAXI. Oba kupione z przebiegami grubo ponad 200 000mil, założony gaz i kręcą kolejne dziesiątki tysięcy kilometrów bezproblemowo. Ale jak na ponad trzylitrowe V6 osiągami nie powalają, spalanie w mieście do 20l.
Znajomi jeżdżą Renault (Megane 1,6 96' i Laguna 1,8 '97) od nowości i jedyne co im dolega to blacha.
Na prawdę chciałbym Ci pomóc, ale dopóki nie zawęzisz poszukiwań do jednego modelu czy dwóch to będzie ciężko...

_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy...
W201 190 2.0 '84 --> kundel 2,3E elpidzi - ex
C124 230CE '92 - ex
W123 240D '80 - w rękach dziadka
C124 320CE '92 - Viola
Suzuki GSX 750 F '97 - Zuzia


Na górę
Post: czw kwie 21, 2011 10:52 pm 
Offline
wiarus senior

Rejestracja: ndz paź 09, 2005 1:28 pm
Posty: 1004
Lokalizacja: Pleszew
Kruszyn przejedź się najpierw Espace, a później jakimś Voyager/Caravan w V6 ( udawaj że R4 i diesle nie istnieją ) i odpowiesz sobie sam. Porównujesz golfa III ( przepraszam Megane I) z mercedesem w124. Wieżę że golf bywa tańszy w utrzymaniu.


Na górę
Post: pt kwie 22, 2011 10:07 am 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt lip 27, 2007 7:13 pm
Posty: 423
Lokalizacja: Aug
-Jaki silnik w Voyagerze ma najmniejsze spalanie i najlepiej współpracuje z LPG, osiągi to sprawa drugorzędna, czy ten 2.0 16v?
-Czym różni się Dodge Caravan od Voyagera, zauważyłem, że te pierwsze mają często korbki w drzwiach...
-I jeszcze może miał ktoś do czynienia z Fordem Windstarem?

_________________
- w201 2.5 D 1991 r.
- w201 2.0 D 1992 r.
- ex w124 300 D 1985 r.


Na górę
Post: pt kwie 22, 2011 10:24 am 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob paź 20, 2001 2:00 am
Posty: 2387
Lokalizacja: Stargard
nie miał człowiek problemu to postanowiła vana kupić :/ ... stoi od kilku dni u mnie w okolicy espace 2.0 8v z 98 roku z 9500zł. Ładny zadbany, właściciel zarzeka się że są tylko 3 sprawy do zrobienia w nim - nie działa licznik prędkości i wskaźnik paliwa oraz pierdzi jeden z tłumików. ...
Auto ma niby oryginalne 112.000 z tym że nie ma się co dziwić jak nie działa prędkościomierz.. pewnie nie działa też licznik km (ciekawe jak długo i może dlatego właśnie jest 112.000 a nie 220.000 )

Widać że malowane były drzwi po stronie kierowcy - właściciel mówi że auto było na ubezpieczenie przejechane po jakieś barierce .. (ciekawe czy nie spadło z mostu przy tym rysowaniu)

Auto ma soczewki ... czego z tego co już się dowiedziałem nie było w rocznikach 98.

Odpowiedzi same nasuwają się do głowy. Z góry trzeba zakładać że właściciel kłamie i z autem na pewno coś jest nie tak.

Po pytaniu co jeszcze robimy z ceną pan stwierdził ... Przejedzie się pan rzuci jakąś propozycję pomyślimy. Równie dobrze mógł powiedzieć ukochane przeze mnie powiedzenie ,,spokojnie, dogadamy się,, Ciekawe czy jak mu powiem 4000 to się ze mną dogada huehuehue

_________________
w124 230 CE '89r Przyrósł do mnie i nie chce się odczepić ;P
300c 5.7 hemi 2004 (tak znowu to zrobiłem ... prawie jak Kijek)
i jeszcze ze 2 inne na F i na... VW :P
ex 126 280se Kijek
ex 115 220d


Na górę
Post: pt kwie 22, 2011 10:29 am 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob paź 20, 2001 2:00 am
Posty: 2387
Lokalizacja: Stargard
Cytuj:
I jeszcze może miał ktoś do czynienia z Fordem Windstarem?


Wczoraj rozmawiałem z kolesiem który jeździł 9 lat windstarem 3.8 V6 z LPG. Mówił że gdyby nie to że buda wyglądała już trochę staro to jeździł by do dzisiaj. Z częściami nie miał żadnych problemów a to czego już na amen nie mógł dostać w Polsce w ciągu max 2 tygodnia ściągał kupione na ebay. (ale nie było tego dużo) Ogólnie bardzo chwalił. Obecnie jeździ explorerem nowym.

_________________
w124 230 CE '89r Przyrósł do mnie i nie chce się odczepić ;P
300c 5.7 hemi 2004 (tak znowu to zrobiłem ... prawie jak Kijek)
i jeszcze ze 2 inne na F i na... VW :P
ex 126 280se Kijek
ex 115 220d


Na górę
Post: pt kwie 22, 2011 8:31 pm 
Offline
wiarus senior

Rejestracja: ndz paź 09, 2005 1:28 pm
Posty: 1004
Lokalizacja: Pleszew
Grzesiek87 pisze:
Jaki silnik w Voyagerze ma najmniejsze spalanie i najlepiej współpracuje z LPG, osiągi to sprawa drugorzędna, czy ten 2.0 16v?
-Czym różni się Dodge Caravan od Voyagera, zauważyłem, że te pierwsze mają często korbki w drzwiach...



Ja mam dodge, w sumie to nawet do końca nie wiem czym się różni do chryslera.
3.8 V6 pali średnio 15-16L/100. różnicy mu za dużej nie robi czy jedzie na LPG czy na benie.
Wyścigówką to nigdy nie będzie ale chyba nie po to kupujesz tramwaj ale da się jechać 150km/h bez większego wysiłku.
jeździłem tym 2.0 jest to taki "pocisk" że zdrowy w124 200d cię objedzie [zlosnikz]
założenie jest raczej takie że albo V6 albo zmień markę.


Na górę
Post: sob kwie 23, 2011 7:38 pm 
Offline
wiarus junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lip 27, 2005 9:08 pm
Posty: 518
Lokalizacja: z Wrocka
Cewki w RENAULT padały, ale tylko firmy SAGEM(pierwszy montaż), wystarczy kupić DENSO, nawet używane na Allegro po 20zł/szt i będą do końca życia auta.
Poza tym w ESPACE za ok 10kpln nie będzie za dużo elektroniki, to się wiele nie zepsuje [zlosnik]
VOYAGER i pochodne nie bez powodu okupują zawsze ostatnie miejsca na listach bezawaryjności, RENAULT niewiele go wyprzedza, ale przynajmniej jest szansa nie być ostatnim właścicielem(problem ze sprzedażą amerykańca).

Sam się zarzekałem, że nie chcę francuza, ale teraz jeżdżę SCENIC 2 i o dziwo jestem całkiem miło zaskoczony [szok]

_________________
W201
W124
W168


Na górę
Post: wt kwie 26, 2011 8:49 pm 
Offline
wiarus junior

Rejestracja: ndz paź 28, 2007 1:39 am
Posty: 792
Lokalizacja: Jarosław, Podkarpackie
Na chwilę obecną, przy wersji silnikowej: ok. 3 litry benzyna + gaz wychodzi mi: renault espace, honda odyssey, VW sharan, ewentualnie opel sintra. Czytam fora i zestawienia, szukam opinii, uczę się o wadach i zaletach, przeglądam ogłoszenia, coś się może wykluje [zlosnikz]

_________________
MB 115 200 (benzyna+LPG) rocznik 1976 - służył dzielnie ponad 10 lat - oddałem w dobre ręce
MB 126 260SE rocznik 1989 automat (benzyna+LPG) po 3 latach przegrał z młodszym
MB 126 300SEL rocznik 1991 automat (benzyna+LPG) To jest to !!! (jak na razie :P)


Na górę
Post: wt kwie 26, 2011 10:51 pm 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob paź 20, 2001 2:00 am
Posty: 2387
Lokalizacja: Stargard
u mnie chyba już się wykluło. Po wszystkich za i przeciw chyba jednak espace(osobiście wolał bym granda ale żonce taki autobus przedłużany nie podchodzi) ... pozostaje dobrze sprawdzić przed zakupem co można i mieć nadzieję że będzie OK. W tym pułapie wiekowym wszystkie auta będą narażone na awarie i z tym trzeba się liczyć ale patrząc na potencjalny magazyn części chyba jednak francuz będzie najlepszym rozwiązaniem. Sharany i galaxy... psuja się podbnie a do tego są brzydkie przynajmniej w wydaniu MKI no i niewygodne do jazdy dla pasażerów. Wszyscy narzekają na francuzy a ja mam w domu papową r19 i powiem szczerze że auto nie do zajechania chociaż katowane na wszystkie możliwe sposoby. :) pożyjemy zobaczymy :D

_________________
w124 230 CE '89r Przyrósł do mnie i nie chce się odczepić ;P
300c 5.7 hemi 2004 (tak znowu to zrobiłem ... prawie jak Kijek)
i jeszcze ze 2 inne na F i na... VW :P
ex 126 280se Kijek
ex 115 220d


Na górę
Post: wt kwie 26, 2011 11:08 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt lip 27, 2007 7:13 pm
Posty: 423
Lokalizacja: Aug
Ja tez już wybrałem, w maju szukam Opla Sintry, jest duży, ma rozsuwane drzwi - co jest dla mnie b. ważne, silnik 2.2 benzyna, oszczedny jak na vana, chyba ze znajdzie sie ladny diesel, ma niezle opinie wsrod uzytkowników, deska nieciekawa, ale za to 7 pełnowartościowych miejsc, dobre wyposażenie, mam nadzieje ze znajde w dobrym stanie, nie jest łatwo sprzedac takie auto, więc jest duże pole do negocjacji.

_________________
- w201 2.5 D 1991 r.
- w201 2.0 D 1992 r.
- ex w124 300 D 1985 r.


Na górę
Post: śr kwie 27, 2011 8:28 am 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob paź 20, 2001 2:00 am
Posty: 2387
Lokalizacja: Stargard
Grzesiek87 pisze:
Ja tez już wybrałem, w maju szukam Opla Sintry, jest duży, ma rozsuwane drzwi - co jest dla mnie b. ważne, silnik 2.2 benzyna, oszczedny jak na vana, chyba ze znajdzie sie ladny diesel, ma niezle opinie wsrod uzytkowników, deska nieciekawa, ale za to 7 pełnowartościowych miejsc, dobre wyposażenie, mam nadzieje ze znajde w dobrym stanie, nie jest łatwo sprzedac takie auto, więc jest duże pole do negocjacji.


Wszyscy patrzą na te 7 miejsc ale nie widzą że te dodatkowe miejsce to całkowite zajęcie przetrzeni bagażowej. Wyjątkiem jest tu grand espace i grand caravan czy voyager. Dla mnie to auta 5 osobowe i z dużą przestrzenią. A to co można ugrać to możliwość konfiguracji wnętrza przez ustawienia foteli
Sintrę swego czasu sporo osób mi odradzało szczególnie mechanicy. Ale szczerze też się zastanawiałem bo auto mimo wszystko nie głupie :) Szkoda że v6 mają nieciekawą opinię.

_________________
w124 230 CE '89r Przyrósł do mnie i nie chce się odczepić ;P
300c 5.7 hemi 2004 (tak znowu to zrobiłem ... prawie jak Kijek)
i jeszcze ze 2 inne na F i na... VW :P
ex 126 280se Kijek
ex 115 220d


Na górę
Post: śr kwie 27, 2011 9:14 am 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw sty 13, 2005 8:56 am
Posty: 4306
Lokalizacja: Zurich, Debica
Grzesiek87 pisze:
-Jaki silnik w Voyagerze ma najmniejsze spalanie i najlepiej współpracuje z LPG, osiągi to sprawa drugorzędna, czy ten 2.0 16v?
-Czym różni się Dodge Caravan od Voyagera, zauważyłem, że te pierwsze mają często korbki w drzwiach...
-I jeszcze może miał ktoś do czynienia z Fordem Windstarem?


3.3l ew 3.8l - przy mniejszych silnikach moze zejdziesz litr dwa w dol ale nie bedzie zadnej przyjemnosci z jazdy. Diesel 2.5CRD przy cenach LPG w PL chyba nie ma sensu. Zreszta w roczniku w jaki celujesz byl 2.5TD a ten silnik raczej nalezy omijac - wcale nie dlatego, ze to jakas bomba tylko ma swoje bardzo specyficzne rozwiazania - wiekszosc mechanikow nie potrafi naprawiac wiec w wiekszosci przypadkow sa naprawiane metoda na drut i sznurek.
Dodge Caravan i Chrysler Voyager to praktycznie identyczne auta (atrapa inna) tyle, ze to co w Chryslerze jest w standardzie (wyposarzenie) to Dodgu jest za doplata (taki biedniejszy kuzyn).

_________________
TReneR

W124 230E '87
Drink Beer!


Na górę
Post: czw kwie 28, 2011 9:04 am 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt lip 27, 2007 7:13 pm
Posty: 423
Lokalizacja: Aug
kruszyn pisze:
Wszyscy patrzą na te 7 miejsc ale nie widzą że te dodatkowe miejsce to całkowite zajęcie przetrzeni bagażowej


Ja myśle, że małego grilla, czy kilka toreb podróżnych można tu jeszcze wrzucić za siedzenia

Obrazek

_________________
- w201 2.5 D 1991 r.
- w201 2.0 D 1992 r.
- ex w124 300 D 1985 r.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 68 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl