MB/8 Club Poland - Klub i forum miłośników samochodów Mercedes-Benz

Forum dyskusyjne klubu właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz
Dzisiaj jest czw kwie 25, 2024 1:10 am

Strefa czasowa UTC+02:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 389 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 726 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: pt mar 02, 2007 2:39 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: ndz lut 18, 2007 10:25 am
Posty: 302
Lokalizacja: Jelenia Góra
lepsza alternatywą bedzie 10W50 lub 10W60 ceny wysokie jak na porzadne syntetyki ale są dostepne

_________________
S 124 300D 92 r.-girasol www.psicholog.eu szkolenia psów Jelenia Góra


Na górę
 Tytuł:
Post: ndz mar 18, 2007 6:22 pm 
Offline
postmajtek

Rejestracja: sob lip 29, 2006 7:00 pm
Posty: 39
erio pisze:
a ja dzis zrobilem plukanie preparatem STP engine flush, ktory od paru lat stal u mnie w garazu.

Do oleju polsyntetyka dolalem plukanke, chodzilo okolo 15 minut na 1000rpm, i spuscilem wszystko na goracym silniku ... odczekalem troche i zalalem nowy olej .. nie smiac sie mineralny MIDLAND, bo taki eszcze mialem w garazu ..

czyli sama plukanka bez przesiadki na lepszy olej ...

i moje wrażenia ... wlalem oleju na oko, tak zeby dolac jak wroce do domu ... jak wymienialem ostatnio olej , to po zalaniu oleju i powrocie do garazu, nowy polsyntetyk byl CZARNY, sprawdzilem stan dolalem i jedzilem do dzis ...

Teraz tez wymienilem olej i w garazu chcialem sprawdzic stan .. ja wyciagam bagnet a tu czysty ... sobie mysle: dalem dupy .. totalnie za malo wlalem (5,5-6L na oko)

Oczyscilem szmatka bagnet wkladam jeszcze raz dla pewnosci ... wyciagam ... a tu stan polowa .. olej krystalicznie czysty ... JESTEM W SZOKU!!! nigdy w diezlu nie widzialem tak czystego oleju po przejechaniu 5 km .. po uruchomieniu silnika zawsze olej czarnial i wygladal jak stary ... a tu niespodzianka .. wyglada jak w benzynowce .. ciekawe kiedy zczermnieje ...


co do midlanda to mam dobre doświadczenia

u mnie w 124 2,3 b/g słychać było szklanki - jezdził na castrolu chyba półsyntetyk - dawno było
bo zalaniu midlanda wszystko ucichło-- i tak został sprzedany
w corsie c 2001r zrobiłem ok 300tyś. km. na mobilu pełen syntetyk chyba 0-40 czy 0-50 silnik zaczoł ciapać nie wiem co chyba rozrząd niby wymieniany przy ok. 200tyś - teraz zalałem midland -pełen syntetyk i ucichło wszystko - nie wiem na jak długo czas pokarze -= corsą żonka śmiga
przebieg taki poniewarz jezdziła na nauce jazdy przez prawie 6 lat także sie wysłużyła troche <br>Dodano po 4 minutach.:<br>
Jarzyn pisze:
Czy ktoś kupował olej na Allegro sprzedawany jako sprowadzony z Niemiec?
http://tinyurl.com/2g8k5l


włąśnie kupułem 4 bańki tego castrola - już mam w domu
dwie od disla 210 2,9 td pójdą - olj ten gdt
dwie do 124 4,2

napisze czy jest różnica w porónaniu ze starym - ciśnienie , kultura pracy

_________________
kawa1975
123 3.0d
124-2,216v,, 2,3 b/g,, 2,6b/g,, 3,0e24v,,2,5d,,3,0d,, 4,2
201 2,0 b/g
210 2,9td

500e


Na górę
 Tytuł:
Post: pn mar 19, 2007 8:56 pm 
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob maja 13, 2006 2:14 pm
Posty: 365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
za mną jakieś 2 tys km po zmianie z minerala Castrol 15W40 na pełny syntetyk Lotos Traffic 5W40. Oznak netagywnych taj zmiany jak najbardziej brak. Silnik pracuje ciszej, co jakiś czas sprawdzam poziom na bagnecie - bez zmian czyli nie ubywa, koło soboty mam zamiar wymienić filtr oleju żeby pozbyć się syfu który na pewno się w nim zgromadził po wypłukaniu go przez syntetyk, przy okazji doleje litr oleju żeby był pełny stan bo przy zmianie filtru troche ubędzie ;)

_________________
S210 E320 CDI Avantgarde 2000r.
W124 300D 1988r.
VW Golf II 1.6 + gaz
ex: W124, W201, W123 i wiele innych


Na górę
 Tytuł:
Post: wt mar 20, 2007 9:16 am 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw sty 13, 2005 8:56 am
Posty: 4306
Lokalizacja: Zurich, Debica
Trzeba bylo zrobic plukanie przed wymiana oleju!!

_________________
TReneR

W124 230E '87
Drink Beer!


Na górę
 Tytuł:
Post: śr mar 21, 2007 9:24 am 
Offline
postmajtek

Rejestracja: wt lis 29, 2005 11:36 pm
Posty: 47
Lokalizacja: Ozorków
Z tego co wycztałem z postów(bo link do artykułu jest nie aktywny)to syntetyk moge wlac do swojego 2,5 z 83 roku i byc pewny ,że napewno nic negatywnego sie nie stanie.
A tak na marginesie powiedziałem o tym kolesiowi z hurtowni co od niego olej kupuje do dostał oczy jak stare dwudziestozłotówki.

_________________
MB 123 2,8


Na górę
 Tytuł:
Post: śr mar 21, 2007 9:30 am 
Offline
kombatant
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw sty 13, 2005 8:56 am
Posty: 4306
Lokalizacja: Zurich, Debica
Tak ale w artykule gosc bardzo zalecal przed wymiana na syntetyk zrobienie plukania przy pomocy "engine flush" (jeszcze na starym oleju)

_________________
TReneR

W124 230E '87
Drink Beer!


Na górę
 Tytuł:
Post: śr mar 21, 2007 4:13 pm 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn maja 17, 2004 6:54 am
Posty: 2088
Lokalizacja: Kielce
jak ktos kiedykolwiek bedzie potrzebowal art tto piszcie maila na erio@poczta.onet.pl ... wysle w załączniku mailem ... mam go na dysku twardym

_________________
ex W123 280E "CZOŁG" sprawił że pokochałem M110
C123 280CE '79 "QP" Klimaanlage, ASB, heated seats, Lampewiperanlage, Becker Mexico with Kurier
C123 280CE "Carlsson"
W107 560sl
W108 280se 3.5 Rote Sau


Na górę
 Tytuł:
Post: pt mar 23, 2007 6:14 pm 
Offline
postmajtek

Rejestracja: sob lip 29, 2006 7:00 pm
Posty: 39
witam

własnie zmieniłem olej tz. dwa dni temu na ten z allegro castrol 10/40 w mercedesie 124 4,2

był mobil pełen syntetyk zrobione niby na nim ok 1000km - poprzedni właściciel zapewniał no i jakaś karteczka z serwisu pana kazia

ciapała jedna szklanka cichutko - ale denerwująco
dowiadywałem się już po ile szklanki żeby wymienić

no i po dwóch dniach jazdy wszystko ucichło zrobiłem już około 400-500km. i nic nie słychać

także może to coś w miarę ten olej
lub poprzedni to jakiś syf

_________________
kawa1975

123 3.0d

124-2,216v,, 2,3 b/g,, 2,6b/g,, 3,0e24v,,2,5d,,3,0d,, 4,2

201 2,0 b/g

210 2,9td



500e


Na górę
 Tytuł:
Post: pt mar 23, 2007 6:20 pm 
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob maja 13, 2006 2:14 pm
Posty: 365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
TReneR pisze:
Trzeba bylo zrobic plukanie przed wymiana oleju!!


Wierz mi na słowo że nie było czasu, olej kupiłem późnym wieczorem w Selgrosie a rano o 8 miałem wymiane i na 10 musiałem być w pracy więc miałem wyjście: albo wymieniać bez wcześniejszego płukania albo poraz kolejny zalać go mineralnym...

_________________
S210 E320 CDI Avantgarde 2000r.
W124 300D 1988r.
VW Golf II 1.6 + gaz
ex: W124, W201, W123 i wiele innych


Na górę
 Tytuł:
Post: sob mar 24, 2007 7:15 am 
Offline
nowy

Rejestracja: ndz mar 11, 2007 7:13 am
Posty: 6
Lokalizacja: [KWI]Wieliczka
A ja leje do swojego mietka olej 15W40 Tedex Sport i nic sie nie dzieje , kazdy olej jest przereklamowany. Płaci sie za nazwe a nie za olej , wazne sa parametry , czy Mobil , shel i inne 10W40 za ktore płacimy ( przykładowo) 70zł rozni sie czyms od 10W40 Tedex ?

Moj tata robi w firmie olejowej juz 16lat i wie wszystko , nie zebym sie chwalił ale mam dobra podpore co do olejow , szkoda płacic za marki , Olej = olej , byle parametry były OK

Wielu osoba polecilem TANI DOBRY OLEJ i nikt jeszcze nie nazekał.

Pozdrawiam , Marcin Wieliczka

_________________
Name Mercedes-Benz
Model W 124 E 2.3
Production '90


Na górę
 Tytuł:
Post: sob mar 24, 2007 12:17 pm 
Offline
weteran
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn maja 17, 2004 6:54 am
Posty: 2088
Lokalizacja: Kielce
Cytuj:
A ja leje do swojego mietka olej 15W40 Tedex Sport i nic sie nie dzieje , kazdy olej jest przereklamowany. Płaci sie za nazwe a nie za olej , wazne sa parametry , czy Mobil , shel i inne 10W40 za ktore płacimy ( przykładowo) 70zł rozni sie czyms od 10W40 Tedex ?


Zgodze sie ze nie zawsze warto przeplacac za marke, ale tez warto pamietac ze sila marki nei bierze sie z nieczego ...
a czym sie różni ?? już ci mówie:
- dodatkami
- doswiadczeniem
- zapleczem naukowym
- RÓŻNICE MOGĄ BYĆ OGROMNE, a mogą być żadne ... dlatego kupujesz marke .. dla zaufania

Cytuj:
Moj tata robi w firmie olejowej juz 16lat i wie wszystko , nie zebym sie chwalił ale mam dobra podpore co do olejow , szkoda płacic za marki , Olej = olej , byle parametry były OK


sprzedaje Tedexsa ?? [zlosnik]

Cytuj:
Wielu osoba polecilem TANI DOBRY OLEJ i nikt jeszcze nie nazekał.



Jak po przeczytaniu art nadal polecasz polmineralny lub mineralny, do dobrych rad nie rozsiewasz ... sorry

jak dla mnie od przeczytania w/w liczą sie tylko syntetyki ... i płukanka przed przesiadką ...

A to że ty jezdzisz na mineralnym oleju i nic sie nie dzieje w twoim mniemaniu ( bo dużo sie dzieje na powierzchni tlok cylinder, film olejowy zerwany itd ) znaczy ze przedmiotowego art., nie przeczytales i na olejach znasz sie jak ja na budach dla psa

Pozostający z szacunkiem i wyrażający tylko swoją skromną opinie

erio

_________________
ex W123 280E "CZOŁG" sprawił że pokochałem M110
C123 280CE '79 "QP" Klimaanlage, ASB, heated seats, Lampewiperanlage, Becker Mexico with Kurier
C123 280CE "Carlsson"
W107 560sl
W108 280se 3.5 Rote Sau


Na górę
 Tytuł:
Post: sob mar 24, 2007 4:26 pm 
Offline
nowy

Rejestracja: ndz mar 11, 2007 7:13 am
Posty: 6
Lokalizacja: [KWI]Wieliczka
nie twierdze ze mineralny to tosamo co syntetyk itp, ja tylko stwierdzam ze płacisz za marke oleju a nie za olej.

czy jak ja bym reklamowal i to bardzo czesto olej "X" i dodawal do reklamy ze jest najlepszy na rynku, wywalil cene "A" i inne bajery to bys to chycil i kupowal

a ze nie reklamuje sie oleju "Y" to oznacza ze jest zły?

to takl jak ktos kupuje bezyne na stacji shell i mowi ze jest najlepsza a ktos na stacji Orlen i tak samo twierdzi to proponowal bym tym pana jechac za cysternami ktore zaopatruja te stacjie i gwarantuje ze spotkaja sie na tych samych rozlewniach.

z olejem jest to samo. no moze fakt sa tam takie a nie inne dodatki ale olej to olej.

ja mam tedexa za 50zl syntetyka a ty mobil za 117zl o tych samych parametrach. bo to oczywiscie MOBIL.

ps.
o tani chodzilo mi ze wlasnie tedex.

tak moge zalatwic kazda ilosc tedexa. katalog na stronie:)
www.google.pl


pozdrawiam

_________________
Name Mercedes-Benz

Model W 124 E 2.3

Production '90


Na górę
 Tytuł:
Post: sob mar 24, 2007 5:39 pm 
Offline
swój chłop
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt lut 21, 2006 7:41 pm
Posty: 355
Lokalizacja: Wielkopolska - Turek
daffidov pisze:
to proponowal bym tym pana jechac za cysternami ktore zaopatruja te stacjie i gwarantuje ze spotkaja sie na tych samych rozlewniach.

z olejem jest to samo


jest dokładnie to samo, kumpel pracuje jako "chemik" w jednej z polskich firm i ... na jednej zmianie ten sam olej jest rozlewany do butelek firmy "X" druga zmiana - ten sam olej ale już inne opakowanie, na trzeciej - ten sam olej a butelka inna ...

sam na własne oczy widziałem kiedyś jak wygląda produkcja płynu do spryskiwaczy i metoda była taka sama jak wyżej opisana z olejem

więc jeśli olej spełnia normy jakościowe i lepkościowe to moim zdaniem nie ważne czy to Orlen, Castrol czy jakiś inny ...

uważam, że temat oleju jest "lekko" przerekalmowany, wiele innych czynników ma ogromny wpływ na trwałość silnika, jak np nie wysilanie zimnego silnika, jakość paliwa i wiele innych

kiedyś miałem poloneza i traktowany był jako wół roboczy, przejechałem nim około 50tys km nie wymieniając oleju, tylko uzupełniałem braki i auto jeździło super :-) jak na poloneza oczywiście

_________________
www.sorrento.turek.pl


Na górę
 Tytuł:
Post: sob mar 24, 2007 5:40 pm 
Offline
wiarus senior
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt lis 22, 2005 4:21 pm
Posty: 1313
Lokalizacja: Płońsk / Warszawa-Bemowo [WPN]
Cytuj:
jest dokładnie to samo, kumpel pracuje jako "chemik" w jednej z polskich firm i ... na jednej zmianie ten sam olej jest rozlewany do butelek firmy "X" druga zmiana - ten sam olej ale już inne opakowanie, na trzeciej - ten sam olej a butelka inna ...

sam na własne oczy widziałem kiedyś jak wygląda produkcja płynu do spryskiwaczy i metoda była taka sama jak wyżej opisana z olejem

więc jeśli olej spełnia normy jakościowe i lepkościowe to moim zdaniem nie ważne czy to Orlen, Castrol czy jakiś inny ...

uważam, że temat oleju jest "lekko" przerekalmowany, wiele innych czynników ma ogromny wpływ na trwałość silnika, jak np nie wysilanie zimnego silnika, jakość paliwa i wiele innych

kiedyś miałem poloneza i traktowany był jako wół roboczy, przejechałem nim około 50tys km nie wymieniając oleju, tylko uzupełniałem braki i auto jeździło super jak na poloneza oczywiście

Dlatego właśnie kupuję olej z Niemiec.


Na górę
 Tytuł:
Post: sob mar 24, 2007 9:09 pm 
Offline
swój chłop

Rejestracja: ndz lut 18, 2007 10:25 am
Posty: 302
Lokalizacja: Jelenia Góra
Cos jest nie tak z cenami olejów bo jak wytlumaczyc fakt ze ten sam olej w kilku krajach europejskich ma różne ceny.Przykład mobi 10w40 dedykowany do diesla w Polsce 4l kosztuje ok 110 zl. a w Hiszpanii 5l kosztuje 24 euro.To znaczy co?że z u nas ten olej jest jakis specjalny amerykancki czy jak bo nie kumam tej kwestii.

_________________
S 124 300D 92 r.-girasol www.psicholog.eu szkolenia psów Jelenia Góra


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 389 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 726 Następna

Strefa czasowa UTC+02:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl